Volvo V70 turbo

Manooo3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23 Mar 2018, 12:59
Vek:: 22
Bydlisko: Tvrdošín
Poďakoval: 2 krát

Volvo V70 turbo

Príspevok od užívateľa Manooo3 » 03 Okt 2018, 21:58

Nazdar fachmani prosím vás pred nejakým časom som sem požiadal o pomoc s mojim autom Volvo V70 96kW r.v. 2002. V skratke problém bol v tom že mi na aute vypínalo turbo keď som prudšie akceleroval plus pri akcelerácií bolo počuť jemne piskľavý zvuk s tým že keď sa to stalo tak som musel vypnúť potom znova naštartovať a všetko bolo zas ok. Tak som dal na rady od ľudí z fóra a turbo som nechal vyčistiť. No a teraz k môjmu problému. Po vyčistení sa zdalo všetko ok piskľavý zvuk zmizol a aj pri prudšej akcelerácií sa turbo nevyplo. Problém sa zdal vyriešený až kým som sa nedostal na dialnicu. Pri cca 140 som troška dobrzďoval a zrazu auto žiadny ťah (turbo off)  rozgúľal som max na 120 a o chvíli asi za 20 sekúnd bolo zasa všetko ok. Auto malo ťah a išlo ako má asi cca 5-10 min a potom som sa dostal do rovnakej situácie stalo sa mi to asi 20x turbo vypadlo na väčšinou kratšiu dobu do tých max 2 min a potom normalne počas jazdy zas naskočilo väčšinou po krátkej chvíli ale zo 3x mu to trvalo aj 10 min ... a všimol som si takú vec keď jazdím plynuje na tempomate tak pohodka ale ako častejšie pridávam alebo uberám tak to vypadáva ... Tak keď to zhrniem predtým to robilo len pri prudkej akcelerácií a keď vypadlo musel som vyp/zap motor aby bolo všetko ok. Teraz to robí pri vyšších rýchlostiach a s tým že nemusím vyp. motor ale počas jazdy sa to dá doporiadku samo. Moja otázka znie čím to môže byť turbo je vyčistené, váha vzduchu je tiež ok plus ešte 1 nejaká hadica k turbu bola vymenená raz sa mi to stalo keď som mal napichnutú diagnostiku a bol som s mechanikom a ten mi povedal že turbo je ok tlačí ale problém je v tom že nemá čo tlačiť viac nám diagnostika nepovedala... Preto ma napadlo či nemôže byť niekde v nejakej hadici malá dierka alebo niečo s regulátorom podtlaku turba? Sorry za dlhšiu správu ale už som fakt zúfalý ... ak by niekomu niečo napadlo budem rád za všetky rady ďakujem.
Volvo V70, 2.4D 96kW, 2002

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 358
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 18 krát

Re: Volvo V70 turbo

Príspevok od užívateľa Jasko » 04 Okt 2018, 13:54

Manooo3 napísal:Nazdar fachmani prosím vás pred nejakým časom som sem požiadal o pomoc s mojim autom Volvo V70 96kW r.v. 2002. V skratke problém bol v tom že mi na aute vypínalo turbo keď som prudšie akceleroval plus pri akcelerácií bolo počuť jemne piskľavý zvuk s tým že keď sa to stalo tak som musel vypnúť potom znova naštartovať a všetko bolo zas ok. Tak som dal na rady od ľudí z fóra a turbo som nechal vyčistiť. No a teraz k môjmu problému. Po vyčistení sa zdalo všetko ok piskľavý zvuk zmizol a aj pri prudšej akcelerácií sa turbo nevyplo. Problém sa zdal vyriešený až kým som sa nedostal na dialnicu. Pri cca 140 som troška dobrzďoval a zrazu auto žiadny ťah (turbo off)  rozgúľal som max na 120 a o chvíli asi za 20 sekúnd bolo zasa všetko ok. Auto malo ťah a išlo ako má asi cca 5-10 min a potom som sa dostal do rovnakej situácie stalo sa mi to asi 20x turbo vypadlo na väčšinou kratšiu dobu do tých max 2 min a potom normalne počas jazdy zas naskočilo väčšinou po krátkej chvíli ale zo 3x mu to trvalo aj 10 min ... a všimol som si takú vec keď jazdím plynuje na tempomate tak pohodka ale ako častejšie pridávam alebo uberám tak to vypadáva ... Tak keď to zhrniem predtým to robilo len pri prudkej akcelerácií a keď vypadlo musel som vyp/zap motor aby bolo všetko ok. Teraz to robí pri vyšších rýchlostiach a s tým že nemusím vyp. motor ale počas jazdy sa to dá doporiadku samo. Moja otázka znie čím to môže byť turbo je vyčistené, váha vzduchu je tiež ok plus ešte 1 nejaká hadica k turbu bola vymenená raz sa mi to stalo keď som mal napichnutú diagnostiku a bol som s mechanikom a ten mi povedal že turbo je ok tlačí ale problém je v tom že nemá čo tlačiť viac nám diagnostika nepovedala... Preto ma napadlo či nemôže byť niekde v nejakej hadici malá dierka alebo niečo s regulátorom podtlaku turba? Sorry za dlhšiu správu ale už som fakt zúfalý ... ak by niekomu niečo napadlo budem rád za všetky rady ďakujem.
Napichnuť na diagnostiku a hneď uvidiš koli čomu to hadže do nudzaku predpokladam že ti blbne regulacia turba

Manooo3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 23 Mar 2018, 12:59
Vek:: 22
Bydlisko: Tvrdošín
Poďakoval: 2 krát

Re: Volvo V70 turbo

Príspevok od užívateľa Manooo3 » 05 Okt 2018, 18:20

Originál diagnostika za ktorou som cestoval až na 3 pokus ukazala že niečo nie je v poriadku prvé razi sa tvárila že sa nič nedeje dokonca aj počas priebehu chyby ... Potom ukázala na turbo mechanik mi povedal že buď bude nejaká hadica dierava alebo ho treba dať vyčistiť zvolil som druhu variantu a nič zatial ... Potom som už nemal pristup k origos diagnostike ... Mohlo by tk byť regulacia podtlaku turba, palivove cerpadlo, fakt niekde mala dierka v hadici alebo niekto aj písal že egr ventil? Je toho troška viac a sam moc neviem asi najlepsie sa chytit tej regulacie turba ...
Volvo V70, 2.4D 96kW, 2002

Napísať odpoveď