V50 2.0/2.4i, V40 1.gen benzin popripade LPG

Kúpim auto značky Volvo...
Gondil
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 12:04
Vek:: 25
Bydlisko: Bošany(PE), V. Zálužie(NR)
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

V50 2.0/2.4i, V40 1.gen benzin popripade LPG

Príspevok od užívateľa Gondil » 10 Okt 2017, 12:18

Ahojte,

tak som sa odvazil po dlhsom case, ze aj ked budem mozno trochu mimo vzhladom na moje skusenosti s autami, tak napisem sem prispevok o kupe auta. Koniec koncov za to nic nedam a mozno motyka vystreli. Lepsie ako sediet a kukat nezmyselne inzeraty slovenskych autobazarov. Hladam svoje 1.auto = 1.Volvo. Vzhladom na to ze nejazdim az take dlhe trasy som sa nakoniec rozhodol pre benzinovy motor (resp. pri navratnosti asi do 3 rokov by som uvazoval aj o prestavbe na LPG), v idealnom pripade rovno kupit s nejakym slusnym LPG systemom.

Ak by niekto vedel o aute v slusnom stave kludne sa mi ozvite. Priznam sa ze do toho moc nevidim a radsej si necham poradit od skusenejsich volvistov, respektive ak by niekto zodpovedny/starostlivy predaval svojho tatosa, tak by som mal podstatne mensie pochybnosti ako pri kupe z nejakeho pochybneho bazaru. Momentalne okukujem inzeraty tu a na ceskom volvoklube. Pozeram aj inzeraty ale co sa benzinovych motorov tyka tak ich mnozstvo sa blizi cislu 0 a aj to co je tak sa mi zdaju byt prehnane sumy za uz cca 11-14 rocne auta povacsine prave dovezene a s pochybnou minulostou.

Tiez ak viete o niekom, kto sa venuje dovozu zo zahranicia, tiez kludne mozte podat referencie. Myslim ze nie je nad osobnu komunikaciu takze ak by sa dalo tak by som sa rad s takymto clovekom stretol a prebral veci osobne (pohybujem sa medzi BA, NR, TO/PE).

Co by som chcel:
V40 1.gen po FL benzin, resp. LPG. Vzhladom na starsi relativne spolahlivy diesel s Euro 3 by som tu mozno zvazoval aj ten. cena do 2500€
V50 2.0 benz./2.4i popripade 1.8, resp. LPG. vybava aspoň Momentum, cena do 4500€ - kedy bol FL? vzhladom na cenu by som totizto bral asi starsie auto asi do roku 2006 ale to asi FL nepreslo ci? Nikde som nenasiel info o FL na V50.

Neviem ci je to moc velka utopia a mam prilis ruzove okuliare ale strop sme si dali 5000€ no nerad by som siel na hranicu tejto sumy kedze treba nechat nieco do zalohy pre pripadne opravy popripade celkom uvazujem o prerabke na LPG (v pripade ak by to nebolo prerobene).
Opel Astra H Caravan 1.9CDTi 74kw - z nudze cnost Obrázok
Ciel -> Snad raz Volvo
Otec: V70 I TDI; ex: 240 GLE '88 (hladky diesel) - pri predaji >700tkm na odometri
Brasko(Neldor): S60 2,4D; ex: V40 1,9

Gondil
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 12:04
Vek:: 25
Bydlisko: Bošany(PE), V. Zálužie(NR)
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: V50 2.0/2.4i, V40 1.gen benzin popripade LPG

Príspevok od užívateľa Gondil » 12 Okt 2017, 16:30

Prave prezeram inzeraty na auta priamo vo Svedsku. Zistil som a po precitani niekolkych prispevkov na ceskom Volvoklube som si to celkom potvrdil, ze slusne Volvo si vo Svedsku kupite lacnejsie ako napr. tu na Slovensku. Otazka je co by stal dovoz a papierovacky.
Nemate niekto osobne alebo sprostredkovane skusenosti? Popripade kontakt na niekoho kto dovaza zo Svedska?
Na ceskom Volvoklube bol opisany aj postup, pan sa do toho pustil sam a vsetko si vybavil. Uspesne si doviezol takmer novu V70 2008. Akurat, ze jeho prispevok je stary uz 9 rokov a je otazne nakolko sa veci zmenili (navyse dovazal do CR co tiez moze byt ine). Skusim sa popytat aj na ceskom portali ale ak by mal niekto nejake info kludne prispejte :)

Inak v sobotu doobeda chceme ist pozriet v NR V50ku (lebo rozmyslam nad kupou ale este som v nej ani nesedel {preplesk} ). Nenasiel by sa niekto v NR s V40 1. gen aby som si to mohol porovnat (sadnut, kuknut kufor)?
Opel Astra H Caravan 1.9CDTi 74kw - z nudze cnost Obrázok
Ciel -> Snad raz Volvo
Otec: V70 I TDI; ex: 240 GLE '88 (hladky diesel) - pri predaji >700tkm na odometri
Brasko(Neldor): S60 2,4D; ex: V40 1,9

Gondil
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 12:04
Vek:: 25
Bydlisko: Bošany(PE), V. Zálužie(NR)
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: V50 2.0/2.4i, V40 1.gen benzin popripade LPG

Príspevok od užívateľa Gondil » 18 Okt 2017, 11:19

Nebol niekto pozriet/nepozna niekto? Cena trochu uletena a tie kilometre su spochybnitelne ale ak je to v dobrom stave.. Nebol by popripade niekto skuseny z BA co by bol ochotny to ist somnou okuknut? https://www.autobazar.eu/volvo-v40-18-i ... preference

Inak keby si mate vybrat medzi V40 1.gen s benzinovou 1.8 alebo 2.0 (cca 2002-2004) a V50 2.0, 2.4i ci T5 popripade 1.8 (2005-2008). Do coho by ste sli a preco? Napr. bracho ma celkom odhovara od V40, ze uz je to dost stare a ze tie motory su vacsi zruti ako napr. tie novsie vo V50. Navyse pri veku auta sa uz vraj moc neoplati ani prerabka na LPG. Vase nazory? Myslim po technickej/motorickej, bezpecnostnej ci udrzbovej stranke. Sympatie k dizajnu by sme mohli dat bokom :mrgreen:
Opel Astra H Caravan 1.9CDTi 74kw - z nudze cnost Obrázok
Ciel -> Snad raz Volvo
Otec: V70 I TDI; ex: 240 GLE '88 (hladky diesel) - pri predaji >700tkm na odometri
Brasko(Neldor): S60 2,4D; ex: V40 1,9

Gondil
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 12:04
Vek:: 25
Bydlisko: Bošany(PE), V. Zálužie(NR)
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: V50 2.0/2.4i, V40 1.gen benzin popripade LPG

Príspevok od užívateľa Gondil » 01 Dec 2017, 10:58

Potrebujem expresnu radu. https://www.autobazar.eu/volvo-v50-20-d ... preference dnes som ho bol pozriet.
Zvnutra vsetko tip top. Auto cele zamrznute po tychto 2 dnoch, asi aj stalo nejaky cas a motor naskocil na brnk. Previest som sa zial nebol, majitel ze bol vcera na pive a evidentne mna nechcel pustit za volant zatial :?:
Verzia bez DPF, kupovane na Slovensku, kilometre by mohli sediet.
ALE auto je zvonku dost obuchane. Na foto je vidno pravy predny blatnik slabe prevalenie. Lavy zadny blatnik suchanec. Plus co nie je dobre na foto vidno, pravy zadny blatnik trochu prevalene a aj zadne dvere dole pod listou.

To ze by som vyzeral trochu ako cigan s takym oklepanym autom to by som nejak prezil. Chcem ale vediet ci to moze mat nejaky vaznejsi vplyv do buducna na auto, ci sa to neoduje, nezhrdzavie a pod. Neviem ako dlho to tam ma ale majitel hovoril ze to je este od zatka (od ktoreho to auto ma prepisane uz asi 2 roky). Diki za nazory.
Keby mi to nesuri, tak ho obidem ale o mesiac zacnem dochadzat do novej roboty a o 2 mesiace ma manzelka rodit takze auto nam treba :/
Opel Astra H Caravan 1.9CDTi 74kw - z nudze cnost Obrázok
Ciel -> Snad raz Volvo
Otec: V70 I TDI; ex: 240 GLE '88 (hladky diesel) - pri predaji >700tkm na odometri
Brasko(Neldor): S60 2,4D; ex: V40 1,9

Gondil
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 12:04
Vek:: 25
Bydlisko: Bošany(PE), V. Zálužie(NR)
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: V50 2.0/2.4i, V40 1.gen benzin popripade LPG

Príspevok od užívateľa Gondil » 08 Dec 2017, 13:42

niekto z okolia BN kto by somnou bol ochotny ist obhliadnut V40. Popripade nepozna niekto predajcu? https://auto.bazos.sk/inzerat/80204908/ ... -STAV-.php

Situacia sa zmenila, budem denne dochadzat 40km tam 40 spat takze Diesel je vhodnejsi.
Po dnesnej servisnej prehliadke jednej V50 v P&LKV ktoru pozeral Dodike si radsej necham auto pozriet niekym, kto sa vyzna :)
Opel Astra H Caravan 1.9CDTi 74kw - z nudze cnost Obrázok
Ciel -> Snad raz Volvo
Otec: V70 I TDI; ex: 240 GLE '88 (hladky diesel) - pri predaji >700tkm na odometri
Brasko(Neldor): S60 2,4D; ex: V40 1,9

Užívateľov profilový obrázok
Ares
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 493
Dátum registrácie: 27 Jan 2010, 12:08
Vek:: 39
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 17 krát
Bolo mu poďakované: 20 krát

Re: V50 2.0/2.4i, V40 1.gen benzin popripade LPG

Príspevok od užívateľa Ares » 08 Dec 2017, 14:45

Tak teraz neviem, ci je to pochvala, alebo mas pocit ze Dodike nieco odflakol. Z toho textu sa to neda poznat.
S80 D5244T4 Executive MY2009; C30 B4184S11 Summum MY2008
ObrázokMaxMotion Diesel; Obrázok
ORIGINÁL diagnostika v BA - DiCE+BlueTooth - 0903404273
bolo: S80 D5 Momentum MY2008 136kW/185k [01/2010 - 10/2013]

Gondil
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 12:04
Vek:: 25
Bydlisko: Bošany(PE), V. Zálužie(NR)
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: V50 2.0/2.4i, V40 1.gen benzin popripade LPG

Príspevok od užívateľa Gondil » 08 Dec 2017, 18:48

Nieee nic neodflakol.. Len som tam prisiel s jednou V50 s tym ze som bol celkom zmiereny s jej kupou. Len akonahle sa na to Dodike pozrel tak mi celkom jasne povedal, ze od toho auta sa drzat cim dalej. Jedno stastie ze som mal tolko sudnosti a siel som s tym na prehliadku, uz by som mozno strelil strasne peniaze za totalny srot.

Ako som to uz vyssie pisal, mam jeden blby problem, ked pridem k autu, tak neviem posudit jeho technicky stav. Jednoducho sa v tom nevyznam, zial. Cize v momentalnej situacii, ked celkom uz aj potebujem kupit auto tak sa nemozem len tak zobrat a ist obhliadnut auto lebo budem akurat vidiet auto ale nie investicie, ktore donho budem musiet dat. Inak povedane, kupil by som aj macku vo vreci. Lenze to spravit nechcem a potom rozmyslam a radsej nic nekupim, alebo mi to niekto vyfukne ak je to nieco slusnejsie.

Inak ako tak pozeram uz je to tu cele nejake offtopic. Z Dodikeho slov mi vyplynulo ze sa mam rovno vybodnut na celu 50ku. 40ka sa mi paci podstatne viac ale uz je ich strasne malo, navyse najst nejaku v dobrom stave je na te vek uz pomaly zazrak a este pri mojej znalosti :/ uz som z toho uplne blby. Dokonca sa zacinam snazit presvedcit manzelku na V70 :D
Opel Astra H Caravan 1.9CDTi 74kw - z nudze cnost Obrázok
Ciel -> Snad raz Volvo
Otec: V70 I TDI; ex: 240 GLE '88 (hladky diesel) - pri predaji >700tkm na odometri
Brasko(Neldor): S60 2,4D; ex: V40 1,9

Napísať odpoveď