rada pri kúpe v50

Kúpim auto značky Volvo...
michalV50
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06 Apr 2017, 22:28
Vek:: 27
Poďakoval: 1 krát

rada pri kúpe v50

Príspevok od užívateľa michalV50 » 30 Máj 2017, 10:36

Cawte chalani prosím vas. Nepizeral niekto toto auto čo by ste naň povedali? Zhanam v50 pre rodinku ale rozpočet mam len 4000e a najvatsiou podmienkou sú integrované podsedaki.prosím po { https://www.autobazar.eu/volvo-v50-20-d ... 65140.html palechore} môžte.

Užívateľov profilový obrázok
zorg1
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2457
Dátum registrácie: 20 Sep 2009, 14:12
Vek:: 43
Poďakoval: 19 krát
Bolo mu poďakované: 35 krát

Re: rada pri kúpe v50

Príspevok od užívateľa zorg1 » 30 Máj 2017, 11:33

Honda CR-V, IX/ 2014, 155 HP, Elegance, 2,0 L i-VTEC 5AT, Benzín, 4WD, outdoor, winter pack, Perleťová čierna Crystal
bolo: ♥♥♥ S60 D5 2004, skvelé vozidlo...... ♥♥♥
bude : Volvo veterán

Honda Jazz, 1,2 cool

tapkap
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08 Feb 2016, 14:55
Vek:: 36
Bydlisko: Martin
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 6 krát

Re: rada pri kúpe v50

Príspevok od užívateľa tapkap » 31 Máj 2017, 12:08

Ahoj.
Ja som mal tiez rozne podmienky (viac ci menej logicke) ked som kupoval moju V50-tku. Ale podla podsedakov by som sa naozaj neriadil. Autosedacka je otazka niekolkych desiatok eur. Auto v zlom stave (hoci s podsedakmi) moze byt doprevadzane opravami na urovni tisicov eur.

Asi nenapisem nic co by si uz sam nevedel, ale ak sa ti to auto paci, chod sa na nom povozit, vyskusaj ako sa ti v nom sedi (V50 vyhovuje skor mensim ludom). Skontroluj ci taha tak ako ma tahat 100kW auto, ako dymi, aky ma zvuk, ci v nom nieco hrkoce, ci je motor a prevodovka cista/potecena, ako zabera spojka, ci sa lahko radi, ci funguje klima, ci v chladive neplava olej, ci su strbiny medzi dverami/kapotou a karoseriou rovnomerne, gumy symetricky zodrate... Podozrenie na prednu buracku je aj vtedy ak auto so 180 000 km ma chladic, ktory ziari novotou, miesto aby uz bol zasraty a bolo na nom strasne vela zdochnuteho hmyzu. Nity a srobiky karoserie, ktore vidis v motorovom priestore by mali byt nastriekane originalnym lakom. Neprimerane poskodenie sedaciek, povrchovej upravy detailov interieru, osuchany volant/paka/pedale mozu svedcit pre stocene kilometre (ale aj nemusia, mozno len predchadzajuci majitel bol prasak alebo sa mu potili ruky). Auto mohlo byt utopene pri zaplavach, takze pozri ci napriklad tyc od volantu nie je extra hrdzava, ci necitis jasny smrad po bahne, ci nenajdes piesok tam kde nema byt.
Samozrejme, nemala by svietit ziadna podozriva kontrolka na pristrojovke.

A ak to auto prejde tymto vstupnym laickym testom, chod tam s niekym kto sa vo volvach dobre vyzna a ma original VIDA+DICE diagnostiku. Ten Ti povie ake opravy a v akej sume Ta po kupe cakaju (vzdy nejake su, na to sa mozes spolahnut). Seriozny predajca by mal umoznit aj zdvihnutie auta do vzduchu aby ste si mohli pozriet podvozok a motor zospodu.
V bazaroch byvaju chyby z pamate vymazane, takze ak to situacia umoznuje povoz sa co najviac aby stihli nanovo povyskakovat, zohrej motor na prevadzkovu teplotu, vytoc ho do otacok na hornej hranici pracovneho rozsahu.

Ak nebudes kupovat v renomovanom bazari, preklepni si auto napriklad cez ko.sk (vypytaj si VIN cislo) ci neboli stacane kilometre a ak bola robena kontrola originality tak aka je hrubka laku na jednotlivych dieloch (resp. ci bolo burane). Alebo pozri ci nie je evidovane ako hladane vozidlo http://www.minv.sk/?odcudzene-mot-vozidla. Popozeraj aspon laicky vsetky identifikatory ci nejavia znamky manipulacie http://www.zdruzenie-sova.sk/prirucka.pdf
Az na zaklade tychto informacii by som sa rozhodoval dalej.

A pritomnost integrovaneho podsedaku by som asi vnimal skor ako bonus nez hlavne kriterium. Naviac, podsedak tvoje deti neochrani pred bocnym narazom zatial co autosedacka ciastocne ano.

Snad som pomohol, ahoj J

michalV50 napísal:Cawte chalani prosím vas. Nepizeral niekto toto auto čo by ste naň povedali? Zhanam v50 pre rodinku ale rozpočet mam len 4000e a najvatsiou podmienkou sú integrované podsedaki.prosím po { https://www.autobazar.eu/volvo-v50-20-d ... 65140.html palechore} môžte.
V50, 1.6 D2 84kW (D4162T), M6, rv. 8.2010, Momentum

michalV50
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06 Apr 2017, 22:28
Vek:: 27
Poďakoval: 1 krát

Re: rada pri kúpe v50

Príspevok od užívateľa michalV50 » 31 Máj 2017, 12:24

Ďakujem veľmi pekne . Tie podsedaki chcem využiť iba príležitostne ak by bolo treba zviesť 5tu osobu.a keďže autosedački ktoré mam sú dosť široké a v50celkom úzka tak som rozmýšľal ze by sa takto príležitostne vyuzivalo ale Ked. Rozmýšľam tak bude lepšie kúpiť podsedak zvlášť a neviazat sa na tie podsedaki.

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: rada pri kúpe v50

Príspevok od užívateľa kwiko » 31 Máj 2017, 13:07

sedacky s podsedakmi sa daju dokupit z rozoberacky avsak zly stav motora ci prevodovky, podvozku zamrzi viacej.
Zober si niekoho kto sa v tychto autach vyzna

Na V40 som ich nemal, potom som ich zohnal, avsak utrpelo pohodlie dospelych co na nich sedeli, tak sli von a montujem ich len ked predpokladam ze bude na ne vyuzitie...
kwiko

Napísať odpoveď