Keď Volvo for life tak..

Všetko čo uznáte, že patrí sem
Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Keď Volvo for life tak..

Príspevok od užívateľa Peťo » 22 Jún 2010, 22:39

prof. Ing. Jaroslav Ďaďo, PhD. napísal: Vážení kolegovia, priatelia, príbuzní a známi,

Slováci ešte stále bojujú s povodňami, brodia sa po pás vo vode alebo po kolená v bahne. Ako scifi film pozeráme televízne správy z oblastí zasiahnutých povodňami. Súcitíme s ľuďmi, ktorí sa už týždeň nemôžu dostať do svojich domov alebo sa do nich už nikdy nevrátia. Nemajú dom, nemajú oblečenie, nemajú peniaze, nemajú nič, len hladné deti, zúfalstvo a nádej, že im niekto pomôže -možno aj Vy. Ľutujeme ich, že ich vodný živel pripravil o všetko. Nesklamme ich nádej. Títo ľudia vkladajú svoju nádej aj do Vás. Pomôžte im! A komu?

Myslím si, že najlepšia je adresná pomoc Napríklad prečo nie aj napríklad občanom z Markoviec (800 obyvateľov) v okrese Michalovce. Už týždeň obec zalieva voda, 10 rodín má už dnes zničené domy, vyše sto občanov je evakuovaných v priestoroch školy. Nudí Vás to? Len čítajte ďalej, prosím.

Možno si len odrieknete škatuľku cigariet, obľúbené pivo, lístok do kina alebo obed v reštaurácii. Možno máte doma tričko, či pulóver, ktorý si rok nikto neobliekol a najbližšie dva roky si ho nikto neoblečie, možná máte roky nerozbalené obliečky na periny, možno Vám zavadzajú hrnce od svokry, možno neviete, čo s plyšovými hračkami, alebo sa potkýnate o futbalové lopty, možno Vám deti vyrástli z dupačiek, možno už nenosia ešte nové tenisky, možno máte doma darček, ktorý nepotrebujete a možno... a možno aj... A ak nič nemáte, kúpte niečo malé užitočné a pošlite. Či kúpite šampón, či čokoládu, alebo detské topánky, všetko pomôže. Napíšte na balík, či obálku len tri riadky: Obecný úrad, Bc. Valéria EĽKOVÁ, starostka, 072 06 Markovce 48 a vložte niečo do balíka. Hoc aj to, čo nepotrebuje, čo Vám zavadzia, čo Vám nebude chýbať, čo ľuďom v Markovciach pomôže a poteší ich.

A prečo práve do Markoviec? Ak sa Vám nepáči, tak pošlite napríklad do:
Veľkej Lodiny(starosta Peter Lukáč, Veľká Lodina 48, O44 81 Kysak)

Kežmarku (starosta Ing. Igor Šajtlava, Adresa: Garbiarska 18, 060 01 Kežmarok)

Jarovníc (starosta Marián Kyjovský, Obecný úrad, Jarovnice 223, 082 63 Jarovnice)

Gelnice (primátor Anna Nemčíková, Mestský úrad Gelnica, Banícke námestie č.4056 01 Gelnica

alebo... inde, len pomôžte. Urobte dobrý skutok.
Neváhajte ísť aj do obchodu, prejsť sa poobede na poštu, odkiaľ by ste mohli poslať aspoň symbolickú pomoc postihnutým. Pošta všade ešte chodí a každá obec má účet na pomoc postihnutým pri povodniach, stačí sa pozrieť na internerové stránky jednotlivých obcí.

Niekde treba našu ľahostajnosť prelomiť.

A skúste, aká dobrá vec je internet. Dajte to na facebook, pošlite tento mail kamarátom, pošlite ho kolegom, pošlite ho ďalej a ďalej a zas a znova, len ho pošlite.

Pozrite koľko máte mailových adries. Koľko sme inej pošty rozposlali e-mailami?

Ale ak niečo neurobíme dnes, zajtra už neurobíme nič.
A prečo práve im? Tak podporte iných, ktorí Vašu pomoc potrebujú.
S úctou
prof. Ing. Jaroslav Ďaďo, PhD.
Ekonomická fakulta UMB, B. Bystrica
Tel: 0904 946 139 - ak by ste mi chceli vynadať
Zajtra posielam balíky. ;)

Monisa
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30 Júl 2023, 13:26
Vek:: 10

Re: Keď Volvo for life tak..

Príspevok od užívateľa Monisa » 30 Júl 2023, 13:38

A ak nič nemáte, kúpte niečo malé užitočné a pošlite. napísal:

Určite som rád, že som vám pomohol! Čo sa týka užitočných vecí, ktoré pomôžu, môžem pomôcť s pohodlnou obuvou. Na stránke Glamtik.sk nájdete cenovo výhodné varianty topánok, ktoré môžete kúpiť a poslať tým, ktorí ich potrebujú.
Nezabúdajte, že každý krok sa počíta a aj malé zmeny môžu mať veľký vplyv. Držte sa svojich cieľov a robte k nim sebavedomé kroky!

RalfBarber
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30 Júl 2023, 13:50
Vek:: 10

Re: Keď Volvo for life tak..

Príspevok od užívateľa RalfBarber » 30 Júl 2023, 13:52

Vaše slová mi skutočne pomohli cítiť sa lepšie a znovu získať dôveru v moju silu. Chápem, že netreba strácať nádej a treba pokračovať v boji.

Po finančnej stránke máš úplnú pravdu. Začnem zostavovať rozpočet a uvidím, na čom môžete ušetriť. Možno mi to pomôže dostať sa z ťažkej situácie.

Tiež by som rád vedel viac o tom, aké malé užitočné veci by som si mohol kúpiť, aby som si zlepšil život.

Napísať odpoveď