DPF pocitadlo, VIDA

Opravy, ktoré su všeobecne aplikovatelné na rôzne modely alebo diely...
tapkap
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08 Feb 2016, 14:55
Vek:: 36
Bydlisko: Martin
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 6 krát

DPF pocitadlo, VIDA

Príspevok od užívateľa tapkap » 20 Jún 2018, 12:14

Ahoj.
Mám takúto otázku pre znalcov. Mám V50, MY2011, D2 s bezaditívovým DPF+katalizátorom (norma EURO 5), nájazd cca 230t km. Auto mi chodí perfektne, vo VIDA-DICE žiadna chyba, na STK nemám problém s emisnou kontrolou. Auto nemá kontrolku vypaľovania DPF filtra.

Nemám teda žiadny problém - len sa už roky snažím postrehnúť kedy mi prebieha regenerácia DPF filtra, ale zatiaľ nikdy som ešte nemal tú česť. Niečo podobné ako opisuje tuto Andy

Nikdy mi nehučal chladič, nikdy nekolísala spotreba, nikdy necukalo autom, či mi samo od seba začalo vyhrievať zadné sklo to bohužiaľ neviem. Olej mením po cca 12000 km a je ho tam na dielik presne toľko isto ako bolo na začiatku. Rozdiel tlaku pred a za DPF závisí od otáčok, ale na voľnobehu je to vždy okolo 1-3 hPa. Prepočítané množstvo zachyteného bordelu 1-2g (táto hodnota sa v čase prakticky nemení)
Proste mám pocit ako keby sa mi DPF nezanášalo a teda ani nevypaľovalo.

Chcel by som sa opýtať či má VIDA niečo ako počítadlo regenerácií DPF, ktoré by evidovalo kedy prebehla posledná regenerácia. A ak je odpoveď kladná, potom kde to nájdem.

Ďakujem
V50, 1.6 D2 84kW (D4162T), M6, rv. 8.2010, Momentum

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: DPF pocitadlo, VIDA

Príspevok od užívateľa kwiko » 20 Jún 2018, 16:46

nie
kwiko

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: DPF pocitadlo, VIDA

Príspevok od užívateľa Jasko » 20 Jún 2018, 22:35

tapkap napísal:Ahoj.
Mám takúto otázku pre znalcov. Mám V50, MY2011, D2 s bezaditívovým DPF+katalizátorom (norma EURO 5), nájazd cca 230t km. Auto mi chodí perfektne, vo VIDA-DICE žiadna chyba, na STK nemám problém s emisnou kontrolou. Auto nemá kontrolku vypaľovania DPF filtra.

Nemám teda žiadny problém - len sa už roky snažím postrehnúť kedy mi prebieha regenerácia DPF filtra, ale zatiaľ nikdy som ešte nemal tú česť. Niečo podobné ako opisuje tuto Andy

Nikdy mi nehučal chladič, nikdy nekolísala spotreba, nikdy necukalo autom, či mi samo od seba začalo vyhrievať zadné sklo to bohužiaľ neviem. Olej mením po cca 12000 km a je ho tam na dielik presne toľko isto ako bolo na začiatku. Rozdiel tlaku pred a za DPF závisí od otáčok, ale na voľnobehu je to vždy okolo 1-3 hPa. Prepočítané množstvo zachyteného bordelu 1-2g (táto hodnota sa v čase prakticky nemení)
Proste mám pocit ako keby sa mi DPF nezanášalo a teda ani nevypaľovalo.

Chcel by som sa opýtať či má VIDA niečo ako počítadlo regenerácií DPF, ktoré by evidovalo kedy prebehla posledná regenerácia. A ak je odpoveď kladná, potom kde to nájdem.

Ďakujem
Volvocesky štartuju projejt vdash dongle kde toto uvidiš mrkni na ich stranku

Napísať odpoveď