DPF + merač hmotnosti vzduchu

Opravy, ktoré su všeobecne aplikovatelné na rôzne modely alebo diely...
Pipo
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 17 Feb 2015, 15:07
Vek:: 22
Bydlisko: Snina
Poďakoval: 22 krát

DPF + merač hmotnosti vzduchu

Príspevok od užívateľa Pipo » 25 Júl 2016, 17:44

zdravím, včera mi začalo auto vydávať v interiéri divný zvuk, začalo ako keby fučať keď som ho vytočil nad 2000ot....dnes som skočil do kolegu na diagnostiku a ukázalo mi 2 chyby a k tomu mi zasvietila kontrolka motora....prvá chyba bola merač hmotnosti vzduchu a druhá 2A40 systém zachytávania častíc zablokovaný...tzn. že dpf bude asi upchatý alebo ten snímač bude v riti...tak som sa dočítal...a ešte že nejaké aditívum či čo sa tam leje? :shock: chcem sa spýtať keď sa to dpf upchalo, mohol následkom toho odísť aj ten merač? alebo to nemá nič spoločné? každopádne to musím poriešiť s mechanikom....
no a to dpf, oplatí sa to vybrať? alebo to dať staticky vyčistiť a nahodiť normálne naspäť? emisnú by som asi nespravil bez dpf čo? :D {zmyslajuci}
Volvo V50
2008
1,6D

Dzambor
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 20 Dec 2012, 12:02
Vek:: 27
Bydlisko: Trenčín
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

Re: DPF + merač hmotnosti vzduchu

Príspevok od užívateľa Dzambor » 25 Júl 2016, 18:01

Ahoj. Co sa tyka diag. na volvo treba VIDU, bez nej sa poriadne ani nepohnes, pretoze uni diagnostiky nevedia dobre vycitavat chyby. Co sa tyka DPF, najcastejsia pricina castych regeneracii je vadny snimac parcialneho tlaku (u V50 2.0D je to snimac uchyteny na lavej strane autobaterie - idu k nemu dve kovove trubky) novy snimac stoji vo forde 200 € - ford auto koiš u volva 123 € - autostyl a.s. - obe Trencin. Druha vec, k tej mocovine, dolieva sa cca kazdych 60 tisic km, nadrzka je na cca 1,5-1,8L (nepametam si presne) a treba dolievat len original. Auto zdvihnut na plosine a na zadnej naprave je nadrzka a do nej sa to leje. Cela sada je na skandixe a aj s dopravou to vyjde cca 150 €. Po doliati treba vyresetovat cez VIDU stav nadrzky. K DPF. Ak nie je uplne upchate (znova cez VIDU zistit tlak, ak je pod 100hPa, tak ho z regenerovat cez VIDU vynutenou regeneraciou. normalny tlak na volnobeh je pri novom cca 5 hPa. pri beznom pouzivani cca 10-15 okolo 40hPa uz sa spusta regeneracia. K tomu snimacu nasavaneho vzduchu, treba ho skontrolovat taktiez cez VIDU :)
Volvo V50 2.D Momentum MY08;
TN Diagnostika VIDA - DICE 2014D → SZ a dohodneme sa :)

Pipo
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 17 Feb 2015, 15:07
Vek:: 22
Bydlisko: Snina
Poďakoval: 22 krát

Re: DPF + merač hmotnosti vzduchu

Príspevok od užívateľa Pipo » 25 Júl 2016, 18:38

Dzambor napísal:Ahoj. Co sa tyka diag. na volvo treba VIDU, bez nej sa poriadne ani nepohnes, pretoze uni diagnostiky nevedia dobre vycitavat chyby. Co sa tyka DPF, najcastejsia pricina castych regeneracii je vadny snimac parcialneho tlaku (u V50 2.0D je to snimac uchyteny na lavej strane autobaterie - idu k nemu dve kovove trubky) novy snimac stoji vo forde 200 € - ford auto koiš u volva 123 € - autostyl a.s. - obe Trencin. Druha vec, k tej mocovine, dolieva sa cca kazdych 60 tisic km, nadrzka je na cca 1,5-1,8L (nepametam si presne) a treba dolievat len original. Auto zdvihnut na plosine a na zadnej naprave je nadrzka a do nej sa to leje. Cela sada je na skandixe a aj s dopravou to vyjde cca 150 €. Po doliati treba vyresetovat cez VIDU stav nadrzky. K DPF. Ak nie je uplne upchate (znova cez VIDU zistit tlak, ak je pod 100hPa, tak ho z regenerovat cez VIDU vynutenou regeneraciou. normalny tlak na volnobeh je pri novom cca 5 hPa. pri beznom pouzivani cca 10-15 okolo 40hPa uz sa spusta regeneracia. K tomu snimacu nasavaneho vzduchu, treba ho skontrolovat taktiez cez VIDU :)

Fuuha...tak to nevychádzam z údivu...ani som netušil že nejaká nádržka niekde je a že sa tam niečo dolieva :shock:
Ja som bol na delphi diagnostike.
A čo sa týka tých regenerácii tak to ja netuším kedy sa spustí tá regenerácia...mám auto 2 a pol roka ale nikdy mi nič neukázalo na palubáku ani nič podobné.
Keby že mám prázdnu nádržku tak to asi môže robiť problém však? a vravíš že cez VIDU mi ukáže aj stav nádržky?
Volvo V50
2008
1,6D

Pipo
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 17 Feb 2015, 15:07
Vek:: 22
Bydlisko: Snina
Poďakoval: 22 krát

Re: DPF + merač hmotnosti vzduchu

Príspevok od užívateľa Pipo » 25 Júl 2016, 19:04

a kde najbližšie na východe zoženiem niekoho s tou diagnostikou? {zmyslajuci}
Volvo V50
2008
1,6D

Dzambor
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 20 Dec 2012, 12:02
Vek:: 27
Bydlisko: Trenčín
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

Re: DPF + merač hmotnosti vzduchu

Príspevok od užívateľa Dzambor » 25 Júl 2016, 22:45

Pipo napísal:a kde najbližšie na východe zoženiem niekoho s tou diagnostikou? {zmyslajuci}
Pozeram ze mas 1.6D idem kuknut do VIDY kde sa nachadza nadrzka pre 1.6D a ci ju vobec ma. Nevsimol som si typ motora, vychadzal som z 2.0D.

Tak pozeram pre 1.6D je to presne to iste ako pre 2.0D, akurat u 1.6D sa DPF nachadza pred motorom. :)

EDIT: co sa tyka regeneracii ja som si to odsledoval tak, ze ked sa spusti regeneracia, tak motor ma menej pravidelnejsi chod (pride mi taky hrubsi), pri lahkom plyne cuka motorom, a ked zaradim rychlost a pustim plyn a stale ukazuje hodnotu paliva a nie same nuly tak bezi regeneracia. VOLVO nema indikaciu spustenej regeneracie....co je skoda, dost by to pomohlo.

EDIT2: ano cez vidu ukaze stav nadrzky. je na to tam postup. nastartujes nechas spustene 20 sekund vypnes motor a takto to 3x opakujes a potom vycita hodnotu napr. 1/15 a pod. ked ukaze len tri pomlcky tak je nadrzka prazdna. doliatie celej kvapaliny trva cca 20 minut. Je to relativne rychle a jednoduche.
Volvo V50 2.D Momentum MY08;
TN Diagnostika VIDA - DICE 2014D → SZ a dohodneme sa :)

Pipo
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 17 Feb 2015, 15:07
Vek:: 22
Bydlisko: Snina
Poďakoval: 22 krát

Re: DPF + merač hmotnosti vzduchu

Príspevok od užívateľa Pipo » 29 Júl 2016, 13:05

Dzambor napísal:
Pipo napísal:a kde najbližšie na východe zoženiem niekoho s tou diagnostikou? {zmyslajuci}
Pozeram ze mas 1.6D idem kuknut do VIDY kde sa nachadza nadrzka pre 1.6D a ci ju vobec ma. Nevsimol som si typ motora, vychadzal som z 2.0D.

Tak pozeram pre 1.6D je to presne to iste ako pre 2.0D, akurat u 1.6D sa DPF nachadza pred motorom. :)

EDIT: co sa tyka regeneracii ja som si to odsledoval tak, ze ked sa spusti regeneracia, tak motor ma menej pravidelnejsi chod (pride mi taky hrubsi), pri lahkom plyne cuka motorom, a ked zaradim rychlost a pustim plyn a stale ukazuje hodnotu paliva a nie same nuly tak bezi regeneracia. VOLVO nema indikaciu spustenej regeneracie....co je skoda, dost by to pomohlo.

EDIT2: ano cez vidu ukaze stav nadrzky. je na to tam postup. nastartujes nechas spustene 20 sekund vypnes motor a takto to 3x opakujes a potom vycita hodnotu napr. 1/15 a pod. ked ukaze len tri pomlcky tak je nadrzka prazdna. doliatie celej kvapaliny trva cca 20 minut. Je to relativne rychle a jednoduche.
Aha ďakujem, už som bol pod autom a videl som tú nádržku :) a tú hodnotu paliva máš na mysli počas jazdy? že mi dole kopcom nebude ukazovať nulu ale nejakú hodnotu? {zmyslajuci}
Volvo V50
2008
1,6D

Dzambor
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 20 Dec 2012, 12:02
Vek:: 27
Bydlisko: Trenčín
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

Re: DPF + merač hmotnosti vzduchu

Príspevok od užívateľa Dzambor » 04 Aug 2016, 13:17

spravne vravis.
Volvo V50 2.D Momentum MY08;
TN Diagnostika VIDA - DICE 2014D → SZ a dohodneme sa :)

Napísať odpoveď