Vzduchový filter

Opravy, ktoré su všeobecne aplikovatelné na rôzne modely alebo diely...
omaner
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24 Okt 2009, 11:54
Vek:: 5
Bydlisko: Bratislava

Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa omaner » 09 Máj 2010, 12:21

Ahojte Volváci. Mám taký problém. Na mojej V40 zrazu z motora cítim benzín. Nemám zvýšenú spotrebu, pozrel som všetky spoje a hadice v motore ale nikde ani kvapka. Zistil som ale pri prehliadke jednu odlomenú hadičku? ktorá vedie od vzduchového filtra k bloku motora. Vlastne tie hadičky sú dve, na vzduchovom filtri sú nad sebou a tá vrchná má ulomený koniec. Nevie mi niekto povedať k čomu tie hadičky slúžia a či môžu súvisieť s tým pachom benzínu?

Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
DOD
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 1523
Dátum registrácie: 25 Jan 2009, 15:50
Vek:: 35
Bydlisko: SL
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu poďakované: 8 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa DOD » 09 Máj 2010, 12:22

ked mozes hod sem foto nech vieme o co sa presne jedna...
je XC60 D5 136kW 2009 6r.aut....skoro stvorkolka :)
bolo V70 D5 2008 aut-kriznik, C70 T5 r.99-zihadlo, 3xV50 2.0D, S80/T6 2.8biT 200kW, V40/2.0T, V40/1.9TD, V40/1.8, 340/1.6D r.84
http://www.reklamaled.sk - led reklama
http://www.svetelnareklama.sk -svetelná reklama
http://www.lacnetabule.sk - premietacie plátna za super ceny

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa kwiko » 10 Máj 2010, 08:03

Nie, to spolu nesuvisi. Su to podtlakove hadicky pomahajuce otvarat klapku privadzajucu teply vzduch od vyfukovych zvodou, pokial je motor studeny.

hladaj dalej. Napr netesnost na privode k vstrekovacej liste, alebo v tom spoji pri nadobke s brzdovkou :idea:
kwiko

omaner
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24 Okt 2009, 11:54
Vek:: 5
Bydlisko: Bratislava

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa omaner » 16 Máj 2010, 10:27

kwiko napísal:Nie, to spolu nesuvisi. Su to podtlakove hadicky pomahajuce otvarat klapku privadzajucu teply vzduch od vyfukovych zvodou, pokial je motor studeny.

hladaj dalej. Napr netesnost na privode k vstrekovacej liste, alebo v tom spoji pri nadobke s brzdovkou :idea:


Takže mal si pravdu, dal som dole kryt motora a prívodná hadička presakovala, ale tieklo to len pri zapnutom motore, preto neboli mláčky pod autom. Hadičku som skrátil a je to v pohode. Dík za radu. A keby niekto vedel kde sa dajú okrem originál Volva kúpiť tie podtlakové hadičky tak poraďte, skúšal som pár predajní, Autoprima, Elit ale nič také nevedia zohnať.

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa kwiko » 16 Máj 2010, 13:07

Skus doplnit bydlisko. Ak by si bol zapadne slovensko, nieco by sa naslo. Inak vrakovisko, taketo hadicky sa dost vyskytuju v bavoroch, MB, audi z rokou 1990-98 ...
kwiko

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa iconmaster » 16 Máj 2010, 15:22

Daju sa nahradit plastovymi pneumatickymi hadickami, ktore sa pouzivaju na kamionoch (napr. znacky Haldex). Su to tvrde plastove hadice cierne, priemery byvaju napr. 6, 8, 10, 12.. mm. Po ohriati sa daju pekne nasunut na spojovacie casti.

Aky rozmer potrebujes, myslim vnutorny priemer tej hadicky?
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa Peťo » 16 Máj 2010, 16:38

mne sa ulomila jedna koncovka na airboxe z jednej hadičky.. práve vyrábam novú. Iconmaster Ty máš tie hadičky?

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa iconmaster » 16 Máj 2010, 21:38

Viem zohnat, ale az na buduci tyzden, zajtra totiz idem naspat do BA. Ak to staci, nie je problem, len povedz rozmer!
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa Peťo » 16 Máj 2010, 22:10

iconmaster napísal:Viem zohnat, ale az na buduci tyzden, zajtra totiz idem naspat do BA. Ak to staci, nie je problem, len povedz rozmer!
priemer je 6,5-7mm a vnútorný 4,5-5mm. Mám zničené to kolienko ktoré sa nasadzuje na tú hadičku. Musím ho nejak nahradiť. Dá sa to aj týmto Tvojím?

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa iconmaster » 17 Máj 2010, 13:05

Ak som to dobre pochopil, potrebujes len kusok tej tvrdej hadicky, na co by si vedel nasunut gumovu hadicu, ze? Cez vikend zistim, ako je to s vonkajsim priemerom tych plastovych hadic, ponajhorsom by sa dalo to nastruhat na potrebny priemer, alebo ohriat hadicu a tak napasovat.

Ozaj, neskusal si to nahradit kovou trubkou? Dalo by sa to zalepit epoxydom.
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

omaner
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24 Okt 2009, 11:54
Vek:: 5
Bydlisko: Bratislava

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa omaner » 17 Máj 2010, 18:42

Tak s tou hadicou je to dobrý nápad, ja som také videl predávať, musím odmerať ten priemer ale ja mám auto pod holým nebom a už ani nepamätám kedy nepršalo. V sobotu som menil brzdové platničky na predných, ale aj to mám len polovicu, lebo na vodičovej strane je úplne zaseknutý a nepohyblivý ten vodiaci piestik a neviem ani či sa mi podarí dať ho von a vymeniť, asi budem musieť navštíviť servis ale do Volva sa mi moc nechce, budú strašne drahý.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa iconmaster » 17 Máj 2010, 19:36

Nepohybuje sa jeden piest? Skus nanho zvonka nakvapkat brzdovu kvapalinu (ten uvolnuje hrdzu) a potom nejakym vacsim skrutkovacom alebo pajsrom zatlacit naspat do strmena. Potom sliapni na pedal, aby vysiel a toto spravit par krat, kym to nepohybuje lahko.
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa Peťo » 17 Máj 2010, 19:41

iconmaster napísal:Ak som to dobre pochopil, potrebujes len kusok tej tvrdej hadicky, na co by si vedel nasunut gumovu hadicu, ze? Cez vikend zistim, ako je to s vonkajsim priemerom tych plastovych hadic, ponajhorsom by sa dalo to nastruhat na potrebny priemer, alebo ohriat hadicu a tak napasovat.

Ozaj, neskusal si to nahradit kovou trubkou? Dalo by sa to zalepit epoxydom.
Mne sa ulomilo len také mini Lko ktoré sa nasadzuje na airbox. Hadička je ok. Musím ho nejak nahradiť.. :?

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa kwiko » 17 Máj 2010, 20:39

omaner napísal:Tak s tou hadicou je to dobrý nápad, ja som také videl predávať, musím odmerať ten priemer ale ja mám auto pod holým nebom a už ani nepamätám kedy nepršalo. V sobotu som menil brzdové platničky na predných, ale aj to mám len polovicu, lebo na vodičovej strane je úplne zaseknutý a nepohyblivý ten vodiaci piestik a neviem ani či sa mi podarí dať ho von a vymeniť, asi budem musieť navštíviť servis ale do Volva sa mi moc nechce, budú strašne drahý.
Myslim, ze ti vieme s Petom pomoct.... kazdy z nas mame jedno auto na ND, a vymenit brzdic nieje az taka veda, lenze nemame GARAZ, len stan, takze sme zavysli od pocasia {plac}

A snad sa najde aj nejaka podtlakova hadicka z diesela {palechore}
kwiko

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa Peťo » 17 Máj 2010, 21:29

kwiko napísal:
omaner napísal:Tak s tou hadicou je to dobrý nápad, ja som také videl predávať, musím odmerať ten priemer ale ja mám auto pod holým nebom a už ani nepamätám kedy nepršalo. V sobotu som menil brzdové platničky na predných, ale aj to mám len polovicu, lebo na vodičovej strane je úplne zaseknutý a nepohyblivý ten vodiaci piestik a neviem ani či sa mi podarí dať ho von a vymeniť, asi budem musieť navštíviť servis ale do Volva sa mi moc nechce, budú strašne drahý.
Myslim, ze ti vieme s Petom pomoct.... kazdy z nas mame jedno auto na ND, a vymenit brzdic nieje az taka veda, lenze nemame GARAZ, len stan, takze sme zavysli od pocasia {plac}

A snad sa najde aj nejaka podtlakova hadicka z diesela {palechore}
8-) hej kam sa hrabú volvo bazáre :D

omaner
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24 Okt 2009, 11:54
Vek:: 5
Bydlisko: Bratislava

Re: Vzduchový filter

Príspevok od užívateľa omaner » 18 Máj 2010, 12:49

kwiko napísal:
omaner napísal:Tak s tou hadicou je to dobrý nápad, ja som také videl predávať, musím odmerať ten priemer ale ja mám auto pod holým nebom a už ani nepamätám kedy nepršalo. V sobotu som menil brzdové platničky na predných, ale aj to mám len polovicu, lebo na vodičovej strane je úplne zaseknutý a nepohyblivý ten vodiaci piestik a neviem ani či sa mi podarí dať ho von a vymeniť, asi budem musieť navštíviť servis ale do Volva sa mi moc nechce, budú strašne drahý.
Myslim, ze ti vieme s Petom pomoct.... kazdy z nas mame jedno auto na ND, a vymenit brzdic nieje az taka veda, lenze nemame GARAZ, len stan, takze sme zavysli od pocasia {plac}

A snad sa najde aj nejaka podtlakova hadicka z diesela {palechore}

Tak počkáme na lepšie počasie a môžeme sa dohodnúť že prídem k Vám do Pétržky alebo kam bude treba, s tými brzdami je to pravda, žiadna veda ale ten jeden vodiaci piestik bude asi umenie dať von, vyzerá akoby skamenel. :?

Napísať odpoveď