prosim o radu alebo skusenosť

Opravy, ktoré su všeobecne aplikovatelné na rôzne modely alebo diely...
Stefan
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14 Okt 2009, 14:30

prosim o radu alebo skusenosť

Príspevok od užívateľa Stefan » 21 Dec 2010, 12:39

volvo V40 2.0 lpg rok 96....auto nenastartuje bateria ok satrer ok a motor toci..rano som odysiel z garaze kde stalo asi 3 dni v teple a isiel som na nom do prace kde som ho nechal vonku-mrzlo. Vecer uz nechcelo nastartovat...co to moze byt?..-moze byt nieco primrznute -palivove cerpadlo, relatka, startoval som na benzin...zatial som taky problem nemal...dakujem za rady....


Dotiahol som auto domov do garaze dal som dobit baterku lebo bola slabsia a do druheho rana nastartovalo na prvy krat bez problemov.neviete poradit co to mohlo byt aby sa mi to neopakovalo?..dakujem

PERQTOON
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08 Dec 2010, 14:58

Re: prosim o radu alebo skusenosť

Príspevok od užívateľa PERQTOON » 24 Dec 2010, 00:34

Neuviedol si tam, či ti pretáčalo keď si ho štartoval po tom ako bolo auto odstavené vonku na mraze ! Ak ti nechcelo pretáčať, po tom ako si ho dlhšie nechal na mraze tak ti odchádza baterka. Totiž ak s vozidlom parkuješ v kúrenej garáži rodinného domu, taj je logické, že ti vozidlo naštartuje lahšie lebo nieje stuhnuté, ako keď parkuje na mraze. Veľmi ľahko zistíš v akom stave je baterka; dáš ju proste na nabíjačku uzávery na jednotlivých článkoch otvoríš a sleduješ koľko berie ampérov. Ak ti berie viac, to je 0,7 až 0,9 ampéra, tak je dosť vybitá, respektíve už málo drží prúd. (A keď s takou baterkou, ktorá má prúd už len na dolnej hranici ešte aj parkuješ na mraze dlhšiu dobu tak nenaštartuješ). Aj napriek tomu, že baterka si už slabo drží prúd s nabíjačkou ju dobiješ avšak ak za tri alebo štyri dni ju opätovne dáš na nabíjačku a aj napriek tomu, že si ju predtým dobil a znova berie 0,7 až 0,9 ampéra tak ti bezpečne odchádza baterka. Bolo by dobre dať skontrolovať aj dobíjanie na vozidle či ti dobíja správnym prúdom, môže sa stať, že ti vozidlo slabo dobíja a keď o tom nevieš a kúpiš aj novú baterku tak ti ju vozidlo nestačí dobíjať a po dlhšom čase ti môže odísť aj nová baterka, lebo jednoducho stále len stráca kapacitu. Totiž pokiaľ je aj nová baterka, dlho vybytá tak ju to nenávratne poškodzuje. Ja tiež parkujem v kúrenej garáži a pri riadnom ošetrovaní baterky mi vydrží aj šesť rokov. Je dobre asi 2 až 3 krát ročne baterku vybrať z vozidla a nezávisle dobiť, samozrejme vždy treba skontrolovať aj náplň či nieje odparená a či nieje vidno články a treba kontrolovať koľko berie ampérov. Čím menej ampérov berie tým je v lepšej kondícii. Pokiaľ sa z nej toľko odparilo, že je vidno na články tak ju obhospodaruje zlý majiteľ, musí sa to dolievať destilovanou vodou, tak aby boli jednotlivé články zaliate. (Od vrchu "štuplíka" asi 3 cm). V súčasnej dobe sú aj takzvané bezúdržbové baterky, tam podľa výrobcu netreba nič dolievať, ale ich treba aj tak raz za čas nezávislou dobíjačkou dobíjať, samozrejme odpojiť +;-; a vybrať z vozidla von.

VOLVO S 80 2,8i T6; 200KW.
VOLVO S 80; 2,8 biT6; 200kW; 5-st. a;
r.v. 2001; typ TS90K5; - tmavošedá metalíza.

Stefan
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14 Okt 2009, 14:30

Re: prosim o radu alebo skusenosť

Príspevok od užívateľa Stefan » 24 Dec 2010, 13:05

Dakujem za radu...baterka tocila bez problemon. Len nechcelo dat palivo pozeral som sviecky hned na mieste a neboli ani mokre od benzinu a ani palivove cerpadlo mi nezaplo..mohlo to namrznut?..alebo relatko zamrznut?...dakujem...

Napísať odpoveď