Vynechavanie motora

Opravy, ktoré su všeobecne aplikovatelné na rôzne modely alebo diely...
Užívateľov profilový obrázok
karol123
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20 Apr 2017, 16:04
Vek:: 36
Bydlisko: Moldava n/B
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Vynechavanie motora

Príspevok od užívateľa karol123 » 20 Aug 2020, 00:29

Ahojte, este ani neodrazili diely co som objednal a uz riesim dalsu vec.

Ked si pustite video...v 3sekunde, potom 5,6 a aj dalej zacuka motorom...je to pocuj a aj s nim jemne trhne.
To vyraznejsie je klima kompresor.

https://drive.google.com/file/d/1lgx5dK ... sp=sharing

Ked to zacne blbnut za jazdy tak je to dost problem, musim pustit plyn, vacsinou aj podradim a netlacit ho tak silno.
Skusil som dal dole kryt pri zapalovacich cievkach, obzrel som to, vyzeralo ok a manipulacia s kablami velmi nemala na to vplyv.

Auto sa nestazuje, nie je to take vynechanie ako ked je cievka uplne odidena. Na druhej strane s odidenou cievkou som dosiel domov len som drzak vyssie otacky a terazked tomu zacne hrabat tak to cuka, v podstate ako ked sa karburatorovemu motoru prilis slapne na krk a je presyteny ( Dacia 1300...yaaaaah :) ).

Myslite ze by bolo rozumne skusit vycistit vstrekovace v ultrazvukovej cisticke, alebo stacilo by pridat nejaky cisti na palivovu sustavu?

Pocitovo by som povedal ze ked nastartujem studeny motor tak ide dobre, ale ked odstavim na cas ze nevychladne uplne tak potom sa to prejavuje. Ale to moze byt len pocit.
Onedlho sa v om budem vrtat tak skusim opat VIDU ale svietit nic nesvieti tak uvidime.


dakujem za nazory

Užívateľov profilový obrázok
laci
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 03:02
Vek:: 61
Bydlisko: MARTIN-SK
Poďakoval: 29 krát
Bolo mu poďakované: 170 krát

Re: Vynechavanie motora

Príspevok od užívateľa laci » 27 Aug 2020, 15:52

Skus prestreknut konektory na RJ motora. ;)
VOLVO V70 r.v.2002 II. D5 120Kw
Volvo XC70 r.v.2008 P3 D5 136Kw
Servis-0907109811

Užívateľov profilový obrázok
karol123
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20 Apr 2017, 16:04
Vek:: 36
Bydlisko: Moldava n/B
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Vynechavanie motora

Príspevok od užívateľa karol123 » 27 Aug 2020, 21:59

Doplnim progress aj ked prakticky zatial ziadny.

Odmeral som odpory na vstrekovacoch...cca 14,3ohmov vsade, vyzera OK.
Obzrel som kabelaze na vstrekovacom...vyzeraju byt ok.
Pozrel som vidu, nestazuje sa na nic podstatne. Aspon som nakalibroval okna zase (diky za rady s vidou Oliver, uz ide), ale bude tam asi aj nejaky HW treba v dverach vymenit lebo velmi to okno lieta, ale najprv motor musi makat a pohon. Ostatne neskor.

Napadlo ma ze zajtra skusim odmerat tlak paliva, .
Filter som menil ked som menil vahu vzduchu, snad je OK, lebo pred vymenou mi zvyklo skapat po prvom starte ked bolo teplo vonku a toto sa uz nedeje.

Skusim najst tu ECM...a prestriekam kontakty...mozem aj rovno prepipat kable, ci nebudu vykazovat divne hodnoty.

edit:
pozeram ze na tu ECM musim nejaky nastroj vyrobit na vybratie..ci staci nieco ine tam pichnut?
edit2:
da sa aj bez nastroja

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: Vynechavanie motora

Príspevok od užívateľa Jasko » 28 Aug 2020, 02:29

Keď maš vidu otvor si vo wehicle comunikation ecm-ku naklikaj si misfire všetkých 5 valcov a sleduj ktorý vynechava
(Dufam že tam nemaš lpg)

Užívateľov profilový obrázok
karol123
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20 Apr 2017, 16:04
Vek:: 36
Bydlisko: Moldava n/B
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Vynechavanie motora

Príspevok od užívateľa karol123 » 31 Aug 2020, 09:50

Ano, bol to napokon missire na valci 3, potom na 2 ked som prehodil cievku. Cakal by som ze sa to bude s nejakym DTC stazovat kedze dost casto to palilo divne. objednal som 5ks cievok...tu co som menil minuly rok ostane do rezervy keby niekde prdla cestou, mozno prdne inemu a pomozem na krajnici:-D

Tak teda k dalsim X dielom pribudli objednane 5x nove cievky:)

Užívateľov profilový obrázok
karol123
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20 Apr 2017, 16:04
Vek:: 36
Bydlisko: Moldava n/B
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Vynechavanie motora

Príspevok od užívateľa karol123 » 07 Sep 2020, 10:16

Cievky pomohli nepavidelnemu chodu, len zatial som to nemal cas prevetrat. Aktualne sme vymenili PCV ventil za novy, ulozenia motora....dost vyrazne boli prdnute vsetky 3 predne. Zadny motorovy vyzera OK, ale vymenili sme aj ten.
Este pretesnit vyfuk, nastavit rucnu brzdu, skontrolovat ci blbne packa smerovky alebo doska kde sa pripaja a spatak co nechce ist....a...toho este je, ale vsetko po poraidku:)

Natocil som aj dajaky timelapse:)

Napísať odpoveď