S60 / 2001 - za jazdy straca vykon az vypne auto

Opravy, ktoré su všeobecne aplikovatelné na rôzne modely alebo diely...
volvovol
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16 Jan 2022, 18:06
Vek:: 35
Poďakoval: 1 krát

S60 / 2001 - za jazdy straca vykon az vypne auto

Príspevok od užívateľa volvovol » 16 Jan 2022, 18:44

Caute,

pozeram ze tu prispieva vela proaktivnych a sikovnych ludi. Dovolil by som si vas poziadat o pomoc.
Mam Volvo S60 , 2001, 96k/130kw, Motor: D5244T2

Scenar: idem, idem a zrazu citim ako straca vykon. Boli to take kopance (ci skor vtahovance) az som si uvedomil ze idem na stvorke, stvorka huci a idem 40km/h a neviem pridat. Idem to odparkovat na najblizsie miesto kde sa da a testne pred tym zhasol motor. Elektrika vsetko svietilo, no motor zhasol a takisto vyplo posilovac riadenia. Na palubovke svieti urgent engine zakrok je potrebny. Zastavil som, otovril kapotu, kukol som, pikacu som vymyslel, zavrel kapotu a nastartoval som znova (s otvorenim kapoty to nemalo nic spolocne :) ). Musel som ist 2 km aby som to mohol bezpecne zaparkovat. Samozrejme ze mi to vyplo este 5 krat kym som sa tam dostal. Volam kamaratovi- automechanikovi. Prisiel, sadol, nastartoval a jeli sme. Prvu vec co povedal ze ten motor nema naftu. Ihned mi ukazal ze ked idem do 30km za h a nepridavam tak to nevypina. Ako zacnem pridavat, zacne ta strata vykonu kopat a hrozi vypnutie. Takisto sme poculi ze ked to vypne, tak vzadu (nikde vzadu okolo nadrze.... asi) tam nieco prepina. Otvoril auto a zistili sme ze moj servisak mi (asi) nevymenil olejovy ani vzduchovy filter a predpokladam ze asi ani filter nafty. Cize vela prekvapeni za poslednych par chvil som zazil a obklopil ma instantny smutok a zlost. Zastavili sme sa u dalsieho chalana a na neutrale to zoslapol a taky cerny dym som nikdy nevidel. POvedal ze 100percentne Palivovy filter. Povedal som si a dost... toto sa vsetko musi vyriesit. {plac}

Moje dotazy:
- co si myslite o tom spravani toho motora a o tom klepotani vzadu? Moze to byt palivovy filter? Vstrekovanie?
- Vedeli by ste mi odporucit dobru znacku nahradnych dielov pre moje Volvo? Nechcem ist do low costu navzdory tomu ze moje auto je stary zjazveny veteran s viacerymi problemami. Dielmy myslim: Olejovy, vzduchovy, Palivovy, klimatizacny filter. Na trhu je obrovska zaplava vyrobcov, netusim ktoru.
- Ako a kde zistim komplet OEM list nahradnych dielov pre moje auto (napr ramena, olejove filtre, palivove filtre, etc..), hladam a neviem najst? (priklad: vyklikal som presne moje auto na stranke jedneho velkeho predajcu a hladam presne! pre moje auto olejovy filter... naslo mi ich 15 ... no mali uplne ine rozmery!!!!! jeden vyssi, druhy sirsi, atd..... .
- Nepozna niekto nejakeho normalneho Volvo Automechanika v BA ktory sa vyzna, vie, cestne pristupuje k svojmu remeslu a nesnazi sa holit ludi?

Chcel by som tu opisat este jeden problem, ale to asi skor nabuduce, lebo ten sa prejavuje iba v lete. Sezonna issue.

Za pripadne rady a komenty vam dakujem.
s pozdravom
Lukas

Užívateľov profilový obrázok
mayo251
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1372
Dátum registrácie: 22 Aug 2009, 07:55
Vek:: 41
Bydlisko: Kežmarok - Malý Slavkov
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: S60 / 2001 - za jazdy straca vykon az vypne auto

Príspevok od užívateľa mayo251 » 17 Jan 2022, 13:36

To cvakanie zo zadu moze byt podavacie čerpadlo. Olejove filtre objednavam cez damo slovakia. Tam ti presne vyhodi aky olejovy filter potrebujes. V nitre mas mechanikov na volva dvoch.
Volvo XC60 D5 SUMMUM 2009
VOLVO XC70 D5 SUMMUM 2006
EX:VOLVO XC60 D5 AWD SUMMUM 151 kW 2009
VOLVO S60 D5 136 kW, MY 2009
VOLVO XC90 D5 AWD 147 kW, 2012, EXECUTIVE
VOLVO S80 2,4i125kW 2004
Volvo V40 TD 1998
Volvo XC60 D5 AWD SUMMUM 136 kW 2009

volvovol
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16 Jan 2022, 18:06
Vek:: 35
Poďakoval: 1 krát

Re: S60 / 2001 - za jazdy straca vykon az vypne auto

Príspevok od užívateľa volvovol » 02 Jún 2022, 15:36

Bol to palivovy filter ... :)

Napísať odpoveď