Mentalita VOLVO vodicov

tu môžte písať o všetkom..aj keď to nesúvisí s Volvom
Užívateľov profilový obrázok
harlequin
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1580
Dátum registrácie: 07 Jan 2010, 20:21
Vek:: 26
Bydlisko: UK
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa harlequin » 09 Mar 2017, 17:29

Ahojte, mnohi ma poznate, resp. ti starsi a dlhorocni clenovia... je tu mnoho mladych a novych uzivatelov a vlastnikov Volv.

Ked som sa tu pred x rokmi registroval, nebol pomaly ani FB taky popularny... boli sme mensia skupinka nadsencov a milovnikov, ktori si kupili Volvo preto lebo boli v niecom iny...
dbali sme sa preciznost, bezpecnost a styl...

V dnesnej dobe si kupi Volvo skutocne hocikto, uz sa stava znacka stylovou a popularnou, kedysi to bolo hlavne o bezpenosti...

Mnohi mi iste date za pravdu ze my, Volvaci sme sa pozerali na BMW a AUDI vodicov ako trosku inych... nejazdili sme totizto nikdy tak agresivne ako oni...

Dnes sa stava popularne chvalit sa co koho auto dokaze... mna ale zarazila reakcia na socialnej sieti ked som si dovolil poznamenat, ze nieco je zle, nemalo by sa robit a tiez s dobrym umyslom som chcel uvivatela volva upozornit ze je pekne sa chvalit, ale ze to nieje spravne a moze si sposobit tazkosti kedze priznal verejne porusenie zakona. Obhajuje to tym, ze ved isto aj ja som niekedy porusil zakon.

Taki ludia nehladia na seba ale najskor na inych a toto malo byt ospravedlnenie...

https://www.facebook.com/groups/1607559 ... 205619333/

co si o tom myslite ... ? viac ma zaujima nazor starsich ludi a vlastnikov vozidla VOLVO ktore uz maju nejaky ten rok (nie len ludia co kupili prvy krat lebo je to pekne auto)

a je zaujimave ako ludia utocia a nadavaju na mna, len preto ze som vyjadril nazor ze je nieco zle...
Volvo S40 2.0D 100kW MY2005 Momentum + doplnky
EX >>> Volvo V40 1.8i 92kW MY2000 125konikov, červená farba
Láka ma ísť, ísť, ísť, ísť, tam kde nik, nechodí...ísť s tebou ísť, čakať čo sa prihodí...

Užívateľov profilový obrázok
zorg1
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2457
Dátum registrácie: 20 Sep 2009, 14:12
Vek:: 43
Poďakoval: 19 krát
Bolo mu poďakované: 35 krát

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa zorg1 » 09 Mar 2017, 21:02

Uzavretá skupina ;)
Honda CR-V, IX/ 2014, 155 HP, Elegance, 2,0 L i-VTEC 5AT, Benzín, 4WD, outdoor, winter pack, Perleťová čierna Crystal
bolo: ♥♥♥ S60 D5 2004, skvelé vozidlo...... ♥♥♥
bude : Volvo veterán

Honda Jazz, 1,2 cool

Užívateľov profilový obrázok
boss
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 22 Máj 2009, 11:02
Bolo mu poďakované: 4 krát

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa boss » 10 Mar 2017, 10:59

Myslím si, že väčšina, a hlavne "klubáci" si kúpili Volvo práve kvôli bezpečnosti, pohodliu a charizme - vlastnostiam, ktoré boli znakom kvality a bezpečnosti už v minulosti. A kto sa vyzná, vie, že práve švédski vývojári ako prví prichádzali s dnes už bežnými bezpečnostnými prvkami.
Vídavam veľa áut Volvo, dnes si už kupuje túto značku viac bežných ľudí, ale nájde sa "vrece" debilov, ktorí jazdia agresívne a stabilne porušujú zákon alebo dosť markantne predpisy, no v porovnaní s celkovým množstvom majiteľov áut Volvo ich nebude zásadne veľa.
Ruku na srdce - každý sa môže dopustiť priestupku, ale podstatné je, či niekoho neohrozí alebo neobmedzí. Aj mne sa to občas stane a som si vedomý možného postihu, ak ma policajti "vymáknu", ale je to na moje triko, a tak isto sa dívam na ostatných, ktorým sa to stane pred mojimi očami. Píšem ale iba o drobným priestupkoch!
Dnes je áut skutočne veľa na cestách a vodičák má už naozaj hocikto, tak sa niektoré priestupky, ako napr. predbiehanie slimáka, ktorý jazdí o dosť nižšou rýchlosťou, ako je povolené, priam pýtajú, ale iba počas obiehania. Ale všetko závisí od špecifickej situácie.
Nepozeral som príspevok na FB, v práci ho máme blokovaný, ale stále píšem o drobných priestupkoch.
A podľa mňa je to hlavne o tom, ako to má vodič usporiadané v hlave. Kto to tam nemá v poriadku, bude stále ohrozovať bezpečnosť druhých alebo seba. Mnoho nehôd bolo, kedy debil niekoho zabil alebo zmrzačil a jemu sa nič vážne nestalo, tomu sa nedá zabrániť.
A je to aj určitým stupňom vývoja života vodiča - časom zistí, že sa nepotrebuje pretekať, ak príde o 5-10 min neskoršie, nič zásadné sa neudeje, .... a pod.

Ale faktom zostáva, že už aj vo Volve sa začínajú množiť testosterónoví nezrelí "majstri svetla" :-) To je nevratný dej a treba sa s tým zmieriť.
Mnohí v súčasnosti si kúpia Volvo hlavne kvôli značke a hodnotám, ktoré s ňou súvisia, ešte to funguje :-) A ďalší, ktorí chcú niečo iné, ako bavoráky, audiny a medvede, ktorých je na cestách habakuk :-)

Ja som si na staré kolená kúpil cestovné enduro, druhý rok jazdím a na motorke treba kurwa predvídať a dávať pozor, čo sa potom odráža aj na mojej každodennej jazde na Volve.
A XC90 si kupujú zrelí pánkovia, ktorým ide o pohodlie, komfort a AWD, keď ho potrebujú a nepotrebujú si niečo dokazovať - to je môj prípad :-)

Aby som to celé učesal - plne s tebou súhlasím harlequine 8-)
XC90 D5 (D5244T) '05, čierna
bolo: V70 II D5 (D5244T) '03, 120kW, čierna *** V70 II 2,5D (D5252T) '00, čierna *** V 70 I 2.5 TDI (D5252T) 12/98, čierna

Užívateľov profilový obrázok
stpaddy
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 25 Okt 2014, 23:30
Vek:: 50
Bydlisko: Livingston-Scotland
Poďakoval: 45 krát
Bolo mu poďakované: 78 krát

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa stpaddy » 10 Mar 2017, 11:17

Cital som tuto konkretnu debatu na fb ale nevidim nejaky velky dovod to rozoberat a prave tu. To ze niekto urobil fotku za jazdy este neznamena ze je debil alebo nejaky podobny dement ktory ohrozuje ludi a premavku okolo seba. Ako bolo spomenute vodicak ma uz dnes kdekto a treba sa s tym zmierit. Osobne vidavam na cestach roznych typkov ale nesudim ich a len si pomyslim svoje a to mam odjazdene kvantum po europskych cestach. Kazdy z nas sa chce obcas niecim pochvalit a ruku na srdce bolo to vzdy koser urobene??? Nemyslim kedze sme len ludia a vodici zaroven. Niekedy aj my postarsi pani:-) sme za volantom ako pubertaci alebo sa mylim? Nie myslim ze sa nemylim len ide o danu situaciu ktoru treba vopred zvazit.....len moj taky skromny nazor :-)
Paddy
actual:Volvo V70R Laser Blue AWD 195kW 265hp auto AW5
ex:Volvo XC90 D5 136kW a
ex:VolvoC70 T5 manual 169kW
ex:VolvoS80 D5 120kW a
ex:Volvo S70 2.4 a

Užívateľov profilový obrázok
AttilaSVK
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 24 Okt 2011, 10:00
Vek:: 29
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa AttilaSVK » 10 Mar 2017, 11:59

Súhlasím s harlequinom, síce fotiek za jazdy som spravil niekoľko, ale nikdy nie v takej situácii, že by som mohol niekoho obmedziť alebo ohroziť. Veď predsa nič nie je zlé na tom, že napr. si odfotím východ slnka v spätnom zrkadle na prázdnej D1, hoci aj keď idem 130. Situácia je však iná pri tej jednej fotke, kde sa dotyčný valí 130, v dáždi a s autami celkom blízko (na fotke z cesty je vidieť strašne málo, ale sú tam dve autá)
Volvo V70 TDI 1998
Bolo: Mazda 6 sedan 2005, Volvo C70 1998, Mazda 323F 1993

Užívateľov profilový obrázok
stpaddy
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 25 Okt 2014, 23:30
Vek:: 50
Bydlisko: Livingston-Scotland
Poďakoval: 45 krát
Bolo mu poďakované: 78 krát

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa stpaddy » 10 Mar 2017, 12:31

Chlapi to vazne chcete rozoberat akusi fotku prave tu...???? Podla toho co uvadza harlequin c popise tak zije v Uk...nech sa pozrie na britske fora a fan pages kde su aleze uplne ine brutalne fotky v roznych situaciach.....a nikto sa nad tym nejako zvlast nepozastavuje a neriesi to....alebo je to len momentalny komplex ktory treba nejako potlacit a tato situacia prisla vhod....?? Nerozumiem co sa tymto vlaknom chce povedat kedze kazdy urobil presne to iste a neurobil z toho temu na debatu....
Paddy
actual:Volvo V70R Laser Blue AWD 195kW 265hp auto AW5
ex:Volvo XC90 D5 136kW a
ex:VolvoC70 T5 manual 169kW
ex:VolvoS80 D5 120kW a
ex:Volvo S70 2.4 a

Užívateľov profilový obrázok
harlequin
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1580
Dátum registrácie: 07 Jan 2010, 20:21
Vek:: 26
Bydlisko: UK
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa harlequin » 10 Mar 2017, 12:34

Dakujem ze vyhral zdravy rozum, ja som nikde a nikdy nepovedal ze som neporusil zakon, alebo nespachal priestupok. Ja som len vyjadril svoj nazor, ze to spravne nieje a tiez som chcel upozornit "kamarata klubaka" ze mu to moze sposobit problemy a ze ai myslim, ze to nieje spravne.

Den dva predtym sa pochvalili ini clenovia, ale s autom na dvore ( idle RPM) a nie za jazdy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Volvo S40 2.0D 100kW MY2005 Momentum + doplnky
EX >>> Volvo V40 1.8i 92kW MY2000 125konikov, červená farba
Láka ma ísť, ísť, ísť, ísť, tam kde nik, nechodí...ísť s tebou ísť, čakať čo sa prihodí...

Užívateľov profilový obrázok
harlequin
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1580
Dátum registrácie: 07 Jan 2010, 20:21
Vek:: 26
Bydlisko: UK
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa harlequin » 10 Mar 2017, 12:37

AttilaSVK napísal:Súhlasím s harlequinom, síce fotiek za jazdy som spravil niekoľko, ale nikdy nie v takej situácii, že by som mohol niekoho obmedziť alebo ohroziť. Veď predsa nič nie je zlé na tom, že napr. si odfotím východ slnka v spätnom zrkadle na prázdnej D1, hoci aj keď idem 130. Situácia je však iná pri tej jednej fotke, kde sa dotyčný valí 130, v dáždi a s autami celkom blízko (na fotke z cesty je vidieť strašne málo, ale sú tam dve autá)
suhlas, dialnica je ale dialnica a nie mesto ako dotycny... v meste moze dojst k nehode lahko a nie len tvojou vinou, ale ked ti blbec skoci pod kolesa tak to potom bude Volvo Vodic Zabiják ... ;) co nam milovnikom tejto znacky urcite dvihne tlak


Sent from my iPhone using Tapatalk
Volvo S40 2.0D 100kW MY2005 Momentum + doplnky
EX >>> Volvo V40 1.8i 92kW MY2000 125konikov, červená farba
Láka ma ísť, ísť, ísť, ísť, tam kde nik, nechodí...ísť s tebou ísť, čakať čo sa prihodí...

Užívateľov profilový obrázok
stpaddy
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2507
Dátum registrácie: 25 Okt 2014, 23:30
Vek:: 50
Bydlisko: Livingston-Scotland
Poďakoval: 45 krát
Bolo mu poďakované: 78 krát

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa stpaddy » 10 Mar 2017, 13:00

Upozornenie typu: ze dam fotku policajtom nech to riesia....??? Dakujem pekne za taketo skvele upozornenie.....:-)
Paddy
actual:Volvo V70R Laser Blue AWD 195kW 265hp auto AW5
ex:Volvo XC90 D5 136kW a
ex:VolvoC70 T5 manual 169kW
ex:VolvoS80 D5 120kW a
ex:Volvo S70 2.4 a

kamov
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 295
Dátum registrácie: 18 Sep 2015, 10:59
Vek:: 35
Bydlisko: Vychodne Slovensko
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa kamov » 10 Mar 2017, 17:07

Starať sa do niekoho na fb a poučovať je strata času a nervov, no ak sa niekto rád háda prečo nie. Totižto každá takáto konfrontácia vedie a bude viesť iba k hádke...
ex Volvo V70 D5 2004 a,
Volvo S70 2,5 D
ex XC90 3,2i
XC90 D5

Užívateľov profilový obrázok
Jozo
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 06 Apr 2010, 18:58
Vek:: 5
Bydlisko: Košice
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 4 krát

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa Jozo » 10 Mar 2017, 19:23

Stare zlate casy sa uz asi nevratia Harly :? ale s tym asi nic neurobis, dnesni novacikovia budu o 10 rokov pisat toto iste o aktualnej dobe. Niekedy som tu bol kazdy den, dnes pridem obcas, skor z nostalgie...
VOLVO S60R AWD | 2006 | B5254T4 | TF-80SC | Magic Blue Metalic

Užívateľov profilový obrázok
wickey
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2179
Dátum registrácie: 09 Apr 2009, 11:47
Vek:: 35
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa wickey » 11 Mar 2017, 22:14

pride doba, ked na tento bordel budeme s laskou spominat ako na stare zlate casy.
'01 C70 T5 cabrio
'00 V70 XC AWD Cross Country
'08 XC90 V8 AWD Sport
'03 S60 T5
ex 760 GLE TD, 940 GLE, 850 2.5 20V, 440 1.8K, V70 R AWD, 850 R, V70 R AWD, 740 GL, 850 GLE, S60 R AWD, V70 XC AWD, V70 XC AWD, S70 2.5 20V

Užívateľov profilový obrázok
harlequin
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1580
Dátum registrácie: 07 Jan 2010, 20:21
Vek:: 26
Bydlisko: UK
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa harlequin » 11 Mar 2017, 23:34

stpaddy napísal:Upozornenie typu: ze dam fotku policajtom nech to riesia....??? Dakujem pekne za taketo skvele upozornenie.....:-)
nemyl si dojmy a pojmy, ja som nic take nepovedal ze ja dam... treba citat pozornejsie ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Volvo S40 2.0D 100kW MY2005 Momentum + doplnky
EX >>> Volvo V40 1.8i 92kW MY2000 125konikov, červená farba
Láka ma ísť, ísť, ísť, ísť, tam kde nik, nechodí...ísť s tebou ísť, čakať čo sa prihodí...

Užívateľov profilový obrázok
harlequin
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1580
Dátum registrácie: 07 Jan 2010, 20:21
Vek:: 26
Bydlisko: UK
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Mentalita VOLVO vodicov

Príspevok od užívateľa harlequin » 11 Mar 2017, 23:35

Jozo napísal:Stare zlate casy sa uz asi nevratia Harly :? ale s tym asi nic neurobis, dnesni novacikovia budu o 10 rokov pisat toto iste o aktualnej dobe. Niekedy som tu bol kazdy den, dnes pridem obcas, skor z nostalgie...
ja tiez tak... nostalgia, ale pekne casy to boli...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Volvo S40 2.0D 100kW MY2005 Momentum + doplnky
EX >>> Volvo V40 1.8i 92kW MY2000 125konikov, červená farba
Láka ma ísť, ísť, ísť, ísť, tam kde nik, nechodí...ísť s tebou ísť, čakať čo sa prihodí...

Napísať odpoveď