Zdravie - UV lampa vs pokozka

tu môžte písať o všetkom..aj keď to nesúvisí s Volvom
Užívateľov profilový obrázok
neviemaky
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 19 Jan 2012, 22:13
Vek:: 45
Bydlisko: Zl.Moravce
Poďakoval: 55 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Zdravie - UV lampa vs pokozka

Príspevok od užívateľa neviemaky » 28 Nov 2019, 12:39

Ahojte,


Nie je tu nahodou niekto so zdravotnym vzdelanim / skusenostami / znalostami z oblasti koznych ochoreni ?

Mam z casu na cas problem akoby som to prehnal s opalovanim...neviem zatial ci sa jedna o alergicku reakciu na nieco - za par poslednych mesiacov sa snazim vysledovat, no nic konkretnejsie som zatial neobjavil, ALEBO ci by teoreticky mohlo ist o reakciu na UV svetlo - zabijac komarov, ktory mam priamo v kancli, aj na dielni, lebo je to nevyhnutnost v tejto krajine & oblasti (dengue fever). Je mozne ze UV svetlo z tychto lamp je dostatocne silne na to aby mi sposobilo take zranenie pokozky ako po nadmernom opalovani ?? guglovanie mi moc nepomohlo, k doktorom v tejto krajine sa moc nehrniem, lebo by som tam zabil asi vacsinu svojho zivota cakanim v nekonecnych radoch.....tak snad nieco zo Slovenska / Ciech ??

od 01/2013: VOLVO S60 2003 B5244S2 103kW s LPG MPgasHC galeria TU
moj horoskop : Mate viac stastia ako rozumu, len ostatni si myslia ze ste genialny

Užívateľov profilový obrázok
berzerker
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 25 Máj 2009, 22:17
Vek:: 5
Bydlisko: Trnava
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: Zdravie - UV lampa vs pokozka

Príspevok od užívateľa berzerker » 02 Dec 2019, 17:30

Otazka je, aky ma to svetielko vykon. Ostatni v kancli su ok? Moze to byt alergia na kadeco ine. Teoreticky, ak by to bolo z tej lampy, tak mas cervene len odkryte casti tela a v kancli asi mas min koselu :)

Napriklad to komunisticke horske slnko UVIR je dost silne, tam na zaciatok staci 1 minuta opalovania a mas dost.
850 T-5R
Citroen C5 2.0 HDI

Užívateľov profilový obrázok
neviemaky
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 19 Jan 2012, 22:13
Vek:: 45
Bydlisko: Zl.Moravce
Poďakoval: 55 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: Zdravie - UV lampa vs pokozka

Príspevok od užívateľa neviemaky » 03 Dec 2019, 01:36

Je to tak, pokozka na tvari, krk a pod krkom, hore rozopnuta polo-kosela. V kancli - ked tam som, tak vacsinu casu sam, kolega ked aj tam je, tak nikdy taky problem nemal, no to sa da pripisat aj tomu ze on je domaci "tropicky clovek" a teda od malicka zvyknuty na tunajsie tropicke slnko. Ja sa pred tymto slnkom vacsinu casu schovavam, uz ma parkrat spalilo.

V podstate som tomu vystaveny cele dni, doma aj v robote...doma len mala lampa 1x10w, v robote vacsia s trubicami 2x20w. Specifikacie od vyrobcu sa mi nejak nepodarilo splasit, tuto vo vychodnej Azii je celkovo problem sa k niecomu dopatrat, najma u takychto vyrobkov...bohvie cim su ti trubice naplnene, alebo aky je rozsah, dosah a vlnova dlzka svetla z tychto trubic...mozno je tam zlozka co nie je zrovna košer pre ludi...ale vies ako to je v dnesnom biznis svete...a najma vo vacsine tychto azijskych krajin...zvysoka kaslu na testy a certifikacie...CEcko sa veselo kopiruje, aby to vyzeralo doveryhodnejsie, hocikto natlaci hocijaky certifikat a manual ak je, a ak nahodou nie je v cinstine, tak to ani nema zmysel citat, lebo je to len kopa nezmyslov...ale hlavne je ze "hura mame lampu na komare"...

od 01/2013: VOLVO S60 2003 B5244S2 103kW s LPG MPgasHC galeria TU
moj horoskop : Mate viac stastia ako rozumu, len ostatni si myslia ze ste genialny

Užívateľov profilový obrázok
berzerker
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 565
Dátum registrácie: 25 Máj 2009, 22:17
Vek:: 5
Bydlisko: Trnava
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: Zdravie - UV lampa vs pokozka

Príspevok od užívateľa berzerker » 11 Feb 2020, 18:31

hmm mohlo by pomoct si zadovazit nejake cervene + near infrared led svietidlo urcene na fototerapiu, najlepsie tzv no-flicker, malo by to spalenu pokozku regenerovat, ono takto funguje aj slnecne ziarenie, poobede ked klesne uv zlozka kozu zregeneruje zvyseny podiel cervenych dlzok plus infrared.
850 T-5R
Citroen C5 2.0 HDI

Napísať odpoveď