PREVODOVKA: V50 - repas

Dzambor
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 20 Dec 2012, 12:02
Vek:: 27
Bydlisko: Trenčín
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

PREVODOVKA: V50 - repas

Príspevok od užívateľa Dzambor » 16 Nov 2017, 00:04

Čaute Volváci. Mám takú špeci otázku (možno pre laciho ten bude vedieť) Od cca 100tkm sa ozývajú podivné zvuky od prevodovky (2.0D MMT6). Myslel som najprv, že to bude spojkové ložisko. To som dal vymeniť pri 140tkm (v roku 2014), menili spojku, spojkové ložisko (tiekla cezeň brzdovka) a dvojhmotu, keďže tá už dosť klepala. Výmenil som to a rachotenie od prevovovky nezmizlo. Mám teda podozrenie na ložiská v prevodovke. Podľa zvuku to vyzerá skôr bližšie k motoru, počítam že 4-5 stupeň? Len odhadujem. Ide mi o to, že či sa oplatí spraviť repas prevodovky ak áno má niekto alebo vie niekto o nejakom dobrom servise? Tak že prídem s autom, nechám tam auto, spravia repas a prídem. Alebo skôr asi výmena prevodovky, a to bude otázka na laciho, či niečo má skladom, a koľko trvá výmena a približne cena za robotu aj s prevodovkou aby som vedel nachystať lóve. Hluk z prevodovky je dosť závislý na okolnej teplote. Čím viac mínus tým je prevodovka tichšia. Robil som aj preplach prevodovky s následnou výmenou oleja, ale okrem lepšieho radenia sa zvuk nezmenšil. V lete v horúčavách je to dosť ostuda ísť cez mesto a počuť ten rachot z prevodovky. Auto je FORD/VOLVO V50 2.0D MY08, 6kvalt manuál, aktuálne 205tkm.

Za info a odporúčania ďakujem.
Volvo V50 2.D Momentum MY08;
TN Diagnostika VIDA - DICE 2014D → SZ a dohodneme sa :)

Napísať odpoveď