Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Gondil
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 12:04
Vek:: 25
Bydlisko: Bošany(PE), V. Zálužie(NR)
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa Gondil » 25 Okt 2017, 08:13

To s tou hmotnostou som zachytil aj ja aj s tym, ze sa to sprava trochu horsie co sa ovladatelnosti tyka oproti lahsim PSA 4 valcom. Kazdy ti tu ale povie ze namas do tych PSA motorov ist. Skutocnost je ale podla mna asi taka, ze istotu nemas nikde a pri nicom. Len je tu ista vyssia pravdepodobnost poruchovosti pri tych PSA/Ford motoroch. Ale samozrejme mozes kupit aj D5 a moze ti odist.
Co sa tyka "raritnosti", no nic nespravis. Napr. ja hladam benzin, konkretnejsie idealne 2.4i. Ako som tak pozeral, tak ani tu v klube som nenasiel nikoho, kto by mal hocijaku benzinovu V50. Na bazosi bol az 1 inzerat doteraz aj to z nepopularnej Prievidze a prave dovezeny a na autobazar.eu su zo Slovenska "az" 3 z toho jeden uz spominany z PD a jeden dalsi (oba mali pri KO zistenu velku povrchovu vrstvu laku - burane?). Vsetky su nad 5500€. Vo SWE som nasiel benzinakov hned niekolko a cenovo zacinali od cca 3600€. Co mi pride celkom rozdiel. Blbe ale je najst skuseneho a doveryhodneho cloveka co by ti nieco priniesol a nezodral ta pri tom este aj z penazi alebo potom si nastudovat vsetky byrokraticke veci, sadnut do lietadla a ist si po tom sam (co pre mna tiez nie je riesenie lebo nie som skuseny :D)
Inak tiez som v tom aute este ani nesedel ale je to jednoducho jediny model, ktory momentalne sedi mojim preferenciam co sa tyka velkosti,... (i ked osobne by som radsej siel do V70 ale manzelka nepusti :D)
Opel Astra H Caravan 1.9CDTi 74kw - z nudze cnost Obrázok
Ciel -> Snad raz Volvo
Otec: V70 I TDI; ex: 240 GLE '88 (hladky diesel) - pri predaji >700tkm na odometri
Brasko(Neldor): S60 2,4D; ex: V40 1,9

Lashiman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17 Nov 2016, 21:36
Vek:: 24
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa Lashiman » 25 Okt 2017, 09:51

laci napísal:Lashiman a s motorom D5/136Kw ste spokojny? :o
Netreba mi vykat, mam mozno polovicu vasho veku :D
Ale ano, kym mal menej km bol OK. To co je teraz, je asi dosledkom minulosti, kedy prvy majitel daval do auta 200tkm castrol, aj ked som cital ze 2006/7 mali nejaku horsiu varku hydrostelov. Potom sa to na nejaky cas zanedbalo a nakopili sa problemy.
S 2.0 hdi za 120k km 2x snimac rozdielu tlakov na dpf, z palivoveho cerpadla vysli kovove piliny, nastastie ich chytil filter, alternator, rozvody bolo tiez treba menit, teraz regulator tlaku paliva, lebo to cukalo a diagnostika pisala ze ma problem. Mozno som este nieco zabudol, ale toto boli prve veci co ma napadli. Dnes idem po auto do servisu, tak som zvedavy ci to bude uz ok, aspon kym XC bude u vas.
E: a este termostat, lebo zostaval otvoreny, auto sa v zime stale podchladzovalo.
Ale je to smrtelna kombinacia PSA Ford
XC90 OCEAN 136Kw D5 6st. Automat, 2006

Užívateľov profilový obrázok
ppp
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 20 Jún 2009, 19:59
Vek:: 35
Bydlisko: prievidza
Bolo mu poďakované: 3 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa ppp » 25 Okt 2017, 18:08

Gondil napísal:
25 Okt 2017, 08:13
Napr. ja hladam benzin, konkretnejsie idealne 2.4i. Ako som tak pozeral, tak ani tu v klube som nenasiel nikoho, kto by mal hocijaku benzinovu V50. Na bazosi bol az 1 inzerat doteraz aj to z nepopularnej Prievidze a prave dovezeny a na autobazar.eu su zo Slovenska "az" 3 z toho jeden uz spominany z PD a jeden dalsi (oba mali pri KO zistenu velku povrchovu vrstvu laku - burane?). Vsetky su nad 5500€.
tak to z PD je moje a mam este jedno benzinove a par ludi z klubu tie auta pozna ale nie su a ani ja uz tak tu na webe aktivny. takze treba zavolat na to cislo v inzerate a dozvies sa vsetko co potrebujes vediet.
V50 T5

Užívateľov profilový obrázok
Maverick
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 899
Dátum registrácie: 01 Máj 2013, 08:35
Vek:: 33
Poďakoval: 235 krát
Bolo mu poďakované: 132 krát

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa Maverick » 25 Okt 2017, 22:52

Gondil napísal:To s tou hmotnostou som zachytil aj ja aj s tym, ze sa to sprava trochu horsie co sa ovladatelnosti tyka oproti lahsim PSA 4 valcom. Kazdy ti tu ale povie ze namas do tych PSA motorov ist. Skutocnost je ale podla mna asi taka, ze istotu nemas nikde a pri nicom. Len je tu ista vyssia pravdepodobnost poruchovosti pri tych PSA/Ford motoroch. Ale samozrejme mozes kupit aj D5 a moze ti odist.
Co sa tyka "raritnosti", no nic nespravis. Napr. ja hladam benzin, konkretnejsie idealne 2.4i. Ako som tak pozeral, tak ani tu v klube som nenasiel nikoho, kto by mal hocijaku benzinovu V50. Na bazosi bol az 1 inzerat doteraz aj to z nepopularnej Prievidze a prave dovezeny a na autobazar.eu su zo Slovenska "az" 3 z toho jeden uz spominany z PD a jeden dalsi (oba mali pri KO zistenu velku povrchovu vrstvu laku - burane?). Vsetky su nad 5500€. Vo SWE som nasiel benzinakov hned niekolko a cenovo zacinali od cca 3600€. Co mi pride celkom rozdiel. Blbe ale je najst skuseneho a doveryhodneho cloveka co by ti nieco priniesol a nezodral ta pri tom este aj z penazi alebo potom si nastudovat vsetky byrokraticke veci, sadnut do lietadla a ist si po tom sam (co pre mna tiez nie je riesenie lebo nie som skuseny :D)
Inak tiez som v tom aute este ani nesedel ale je to jednoducho jediny model, ktory momentalne sedi mojim preferenciam co sa tyka velkosti,... (i ked osobne by som radsej siel do V70 ale manzelka nepusti :D)
A co je zle ze auto je z Prievidze a ze je lakovane? Ja mam na KO cely bok namerany ze je lakovany a znamena ze auto je burane? Ja svoje auto mam skoro 7 rokov a nic mu nechyba a nikdy nelutujem tu kupu. Ved dnes je kazde druhe auto lakovane cize je burane? Radsej lakovane ako skaredy oskrety hnoj. Tu V50 T5 z nepopularnej Prievidze velmi dobre poznam a vies preco? Lebo auto sa kupuje a pozera osobne alebo zavolam majitelovi idem vyskusam a nie cez internet mail alebo sms. A ta V50 z Prievidze ti poviem len ze to auto je v TOP stave ma to original 116tis km a na tom aute to jasne citit ze tie km su nizke. Je to T5 v manual!!! co je mega. Interier vybava stav su neskutocne a za tie peniaze skus take najst a vlastne nehladaj lebo nenajdes. A V70 a V50 si osobne myslim ze hlavny je rozdiel v cene co som schopny zaplatit za auto. Bohuzial u nas funguju tak ze zadam do vyhladavania rocnik 2018 nula km ziadny majitel neburane a za 0 eur. Asi tolko :-)
S60 D5 AT 120kW
V50 T5 MT M66 no AWD

Riki
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22 Okt 2017, 19:40
Vek:: 26
Poďakoval: 2 krát

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa Riki » 26 Okt 2017, 08:35

Tak napriek par minusovim bodom za 290t km a neoblubenosti 2.0 D motora, vcera sme boli vyskusat 2008 model a isla fantasticky. Zial suhaj nevedel, ci je v tom DPF a nemal pri sebe velky technicak, no vyzera to tak, ze je bez DPF (co je super) a to auto bolo fakt svizne a zive bez korozie. Oproti 1.6 D s 210t km vyzeral aj fungoval omnoho lepsie. Zjednal som ho za 4050,- s tym, ze iba zadne kotuce by trebalo vymenit po zime, rozvody a spojka bola menena pri 240t km a diagnostika (OBD/Android) nam neukazala ziadne zavady a aj turbo tlakuje fajne pri 1600 uz na max. S predpokladom ze by som momentalne musel investovat minimum do auta ma celkom presvedcila a pravdepodobne ju aj zoberiem. Rad by som vyskusal a porovnal s mladsim, menej ojazdenym kuskom, no budem dufat, ze tych 5 rokov a tych 60t km co by som na nej dal mi bude sluzit vramci ceny ktoru by som zaplatil za menej ojazdeny kus s tym, ze tam by na mna cakali rozvody, brzdy, mozno aj ta spojka po case a co nie este.. Kazdopadne uvidi sa vsetko casom a snad sa mechanik nebude chytat za hlavu, ked mu ju donesiem :D

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa Jasko » 26 Okt 2017, 09:14

Potom sa podel o radosti aj starosti z Volvičaťom
Nech služi čo najdlhšie a najlepšie

Lashiman
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17 Nov 2016, 21:36
Vek:: 24
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa Lashiman » 26 Okt 2017, 09:20

2008 uz ma DPF, pokial nie je vykuchany. On ten motor ide fakt dobre, ale jednoducho byvaju tam muchy hlavne vo vselicom okolo. A je dobre skratit interval na olej na 10tkm.
XC90 OCEAN 136Kw D5 6st. Automat, 2006

Gondil
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 12:04
Vek:: 25
Bydlisko: Bošany(PE), V. Zálužie(NR)
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa Gondil » 26 Okt 2017, 10:40

ppp napísal:
25 Okt 2017, 18:08
tak to z PD je moje a mam este jedno benzinove a par ludi z klubu tie auta pozna ale nie su a ani ja uz tak tu na webe aktivny. takze treba zavolat na to cislo v inzerate a dozvies sa vsetko co potrebujes vediet.
Maverick napísal:
25 Okt 2017, 22:52
A co je zle ze auto je z Prievidze a ze je lakovane? Ja mam na KO cely bok namerany ze je lakovany a znamena ze auto je burane? Ja svoje auto mam skoro 7 rokov a nic mu nechyba a nikdy nelutujem tu kupu. Ved dnes je kazde druhe auto lakovane cize je burane? Radsej lakovane ako skaredy oskrety hnoj. Tu V50 T5 z nepopularnej Prievidze velmi dobre poznam a vies preco? Lebo auto sa kupuje a pozera osobne alebo zavolam majitelovi idem vyskusam a nie cez internet mail alebo sms. A ta V50 z Prievidze ti poviem len ze to auto je v TOP stave ma to original 116tis km a na tom aute to jasne citit ze tie km su nizke. Je to T5 v manual!!! co je mega. Interier vybava stav su neskutocne a za tie peniaze skus take najst a vlastne nehladaj lebo nenajdes. A V70 a V50 si osobne myslim ze hlavny je rozdiel v cene co som schopny zaplatit za auto. Bohuzial u nas funguju tak ze zadam do vyhladavania rocnik 2018 nula km ziadny majitel neburane a za 0 eur. Asi tolko :-)
Pani nechcel som nikoho urazit, hlboko sa ospravedlnujem ak sa tak stalo. Je to take male velke faux pas kedze pozeram po benzinovej V50 a prave som mozno urazil majitela 2 z 3, ktore su na Slovensku inzerovane {preplesk}. Samozrejme nemyslim si, ze to plati vo vseobecnosti ale rozoberalo sa to tu niekolkokrat a sam som mal zlu skusenost a aj z inych zdrojov som pocul nedobre slova na "prievidske auta" - neviem cim to je ale asi to nebude uplne nahoda takze len som pretlmocil to co napisalo/povedalo uz XY ludi predomnou. Netvrdim ale, ze to je aj pripad tychto V50 no je pravda, ze na zaklade reputacie tejto oblasti som aicky bol skepticky a ano priznavam, nie je to uplne spravny pristup. No vtedy som si povedal ze ak sa da, tak sa tomu budem radsej vyhybat. Netusil som, ze auta patria klubistovi a ano nespytal som sa na to (mozno aj preto, ze doteraz ked som sa pytal tak som zvacsa odpoved nedostal - co je pochopitelne, klubisti nemozu poznat vsetky volva na Slovensku. Navyse je myslim celkom cerstvo dovezene? a tak som ani nepredpokladal ze ho niekto poznat bude). Financnu situaciu zhodnotim s manzelkou a snad sa ti @ppp ozvem (uz teraz viem, ze ta T5 je znacne nad moj stanoveny rozpocet takze to asi neprejde ale ta 2.4 je relativne fajn).
Co sa laku tyka, samozrejme to nemusi znamenat, ze auto bolo na sra*ky burane. Nieco to ale asi znamena a prirodzene, ked vidim takyto indikator tak myslim na najhorsie. Moze si tvrdit kto chce co chce ale nikto si neprelakuje cast auta len tak z dlhej chvile. Navyse namerana hodnota presahuje "normalnu" asi 5x (podla poskytnutej tabulky ide o opravu tmelenim), co tiez asi nie je uplne normalne ale kludne ma opravte ak sa mylim. Mozno by k tomu @ppp vedel nieco napisal ale kedze ide o dovezene auta tak mi moze tvrdit maximalne to, co mu tvrdil ten, od koho tie auta kupil. Navyse v prispevku som napisal "burane?" je tam ten otaznik. Netvrdim teda, ze to tak je, len je to prinajmensom vec ktoru si treba vsimnut alebo nie? kaslat na to?
Priznam sa ale, a uz som to tu pisal, chcem kupit prve auto, nemam s tym absolutne ziadne skusenosti a nemam v podstate zatial nikoho, kto by mi s tym odborne pomohol. A kedze takehoto cloveka zatial nemam tak mam prirodzene pred tym respekt. Uprimne, asi by mi moc nepomohlo keby zavolam na inzerat a vlastne ani neviem na co sa pytat {plac}
@Maverick k cene: kazdy by chcel mat vsetko za nic ale to samozrejme nejde. Ale asi je pochopitelne, ze ako 23 rocny clovek s manzelkou a dietatom na ceste musim velmi rozmyslat nad tym, do coho dam kolko penazi (ci je to Volvo alebo hocico ine). Zvlast ak ide o auto, zvlast o prve auto. Auto nie je pre mna investicia. Asi budes suhlasit, ze auto ked kupis, tak uz donho len budes davat peniaze (ci uz viac alebo menej). Treba uz len trafit tak, aby do toho slo podla moznosti co najmenej, co nie je zrovna najlahsie :D Navyse dat povedzme 7000€ za 11-12 rocne auto mi pride celkom dost, ci mam prilis ruzove okuliare? Neviem, nemam este tak prestudovany cely trh.
Naposledy upravil/-a Gondil v 26 Okt 2017, 14:31, upravené celkom 8 krát.
Opel Astra H Caravan 1.9CDTi 74kw - z nudze cnost Obrázok
Ciel -> Snad raz Volvo
Otec: V70 I TDI; ex: 240 GLE '88 (hladky diesel) - pri predaji >700tkm na odometri
Brasko(Neldor): S60 2,4D; ex: V40 1,9

Užívateľov profilový obrázok
lkopcansky
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 27 Máj 2013, 10:33
Vek:: 31
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 26 krát

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa lkopcansky » 26 Okt 2017, 11:27

nezabudni, že náklady na palivo (chceš pravdepodobne jazdiť lacno) sú len časť nákladov na prevádzku vozidla....
XC60 D4 AT8 Summum-E, MY15, 133 000 km, Mobil 0w-20
Obrázok
S60 D3 AT6 Summum, MY12, 247 000 km, Ravenol SSV 0W-30 - tatko
Obrázok
XC60 D3 AT8 Dynamic, MY17, Castrol 0w-20, 172 000 km - mamka
S60 2,4i B5244S, FWD, MT, MY04, 245 000 km, Mobil 5W-50 - sestra

Gondil
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 11 Sep 2017, 12:04
Vek:: 25
Bydlisko: Bošany(PE), V. Zálužie(NR)
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa Gondil » 26 Okt 2017, 12:05

Viem, nakladmi som myslel nutne opravy, spotrebny material, poistka,... Ano, benzin som dlho prehltal kvoli spotrebe a cene a zvyku na velky diesel (V70 2.4TDI) ale vyzera to tak, ze nejake dlhe jazdy sa nebudu konat (mozno do 50km) a tak benzin vyzera rozumnejsie (udajne aj cena benzinoveho auta by mala byt nizsia ale pri Volve to tak moc nevyzera). Rozmyslal som aj nad LPG, co by sa pri najazde okolo 12tkm rocne vratilo asi za 2,5 roka. Lenze to je dalsia pociatocna investicia, do ktorej sa mi tazko pojde ak dosiahnem cenovy strop na auto uz len kupou auta, nie este to po zaplateni prepisu a nejakym pociatocnym servisom, ktory mozno bude potrebny (neviem, vacsinou to tak byva ci?).
Opel Astra H Caravan 1.9CDTi 74kw - z nudze cnost Obrázok
Ciel -> Snad raz Volvo
Otec: V70 I TDI; ex: 240 GLE '88 (hladky diesel) - pri predaji >700tkm na odometri
Brasko(Neldor): S60 2,4D; ex: V40 1,9

Užívateľov profilový obrázok
lkopcansky
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 27 Máj 2013, 10:33
Vek:: 31
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 26 krát

Re: Kupit ci nie V50 blizko 300 000

Príspevok od užívateľa lkopcansky » 26 Okt 2017, 12:40

Gondil napísal:
26 Okt 2017, 12:05
udajne aj cena benzinoveho auta by mala byt nizsia ale pri Volve to tak moc nevyzera
Trošku OT, ale stačí si pozrieť ceny Lexusu IS 220d vs. IS 250. Dieselové stoja polovicu, čo benzínové {jazyk}
XC60 D4 AT8 Summum-E, MY15, 133 000 km, Mobil 0w-20
Obrázok
S60 D3 AT6 Summum, MY12, 247 000 km, Ravenol SSV 0W-30 - tatko
Obrázok
XC60 D3 AT8 Dynamic, MY17, Castrol 0w-20, 172 000 km - mamka
S60 2,4i B5244S, FWD, MT, MY04, 245 000 km, Mobil 5W-50 - sestra

Napísať odpoveď