Volvo V40 1,9TD 66kw - problém v s káblami od čerpadla

MMG
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 13 Mar 2016, 20:15
Vek:: 26
Bydlisko: Lučenec / Banská Bystrica
Poďakoval: 2 krát

Volvo V40 1,9TD 66kw - problém v s káblami od čerpadla

Príspevok od užívateľa MMG » 14 Nov 2016, 20:49

Ahojte,

vlastním V40 1,9Td 66kw, D4192T - motor Renault.

Mám problém s chodom motora. Počas jazdy sa to prejavuje cukaním motora, keď držím jednotné otáčky motora od 1 900 - 2000 ot/min, autom cuká, ako keby vynechával motor. Stalo sa mi aj že pri testovaní na neutrále od tých 1900 ot/min. pri postupnom klesaní otáčok mi to úplne odrezávalo na 500 ot./min.

Problém viem nasimulovať pohýbaním káblového zväzku (pripájam foto). Keď tým káblom na voľnobeh pohýbem, razantne to cuká, až tak, že to vypadá, že motor každú chvíľu zdochne plus to silno dymí na modro.

Keď pohnem tým hrubým zväzkom smerom nahor - motor začne silno cukať a dymiť, keď ho uvoľním zase to prestane...
Najprv som to prisudzoval polámaným káblom na 3 konektoroch ku vstrekovaciemu čerpadlu, ale asi to nie je nimi, pretože už 2 konektory z 3 som vycvakal a napojil to napriamo ... robí to stále pri pohybe celým zväzkom.

Moja otázka: mal už niekto podobný problém, že pri pohybe týmto káblovým zväzkom vypadával motor?
Vie niekto, kde ten kábel končí, resp. kde hľadať podozrivé zóny ... studené kontakty a podobne... dávnejšie mi tu kwiko spomínal, že všetky čidlá na čerpadle majú spoločné ukostrenie ... to by to teoreticky tiež mohlo byť, ak tá kostra vedie cez tento zväzok... len neviem, kde ho hľadať.

Ďakujem za každú radu, som už z toho zúfalý a chcem si to dať do poriadku.
Prílohy
IMG_20161114_180340.jpg
IMG_20161114_180340.jpg (189.9 KiB) 548 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Volvo V40 1,9TD 66kw - problém v s káblami od čerpadla

Príspevok od užívateľa kwiko » 14 Nov 2016, 22:17

napichni to na pocitac a pozeraj grafy co budu hlasit jednotlive cidla, mozno mas zlomeny kabel k snimacu otacok alebo k snimacu na vstrekovaci.
kabelaz ide k RJ motora pod radiom a je napojena pod naftovym filtrom na zvysok kabelaze auta. mozno sa mi tu este nejaka aj povaluje...
kwiko

Napísať odpoveď