VOLVOklub Slovensko

... Diskusné fórum slovenských priaznivcov značky VOLVO ...
Aktuálny čas je 17 Jan 2017, 17:02

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Strata výkonu, padajúce otáčky - V40 1.9TD 66KW
PoslaťNapísal: 13 Nov 2016, 13:39 
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Obrázok užívateľa

Poďakoval: 9 x
Obdržal ďakujem: 89 x
Vek:: 31
Ja to nechapem...
Ziadna diagnostika VIDA zazraky na MECHANICKOM rotacnom cerpadle nevycaruje, kedze predvstrek sa kontroluje stroboskopom.

V slabej chvylke ti ponukam komplet cerpadlo (len z ventilu predvstreku tecie nafta - ale funguje) za 30e a nezaujem...

Z NZ to ku mne je 40km, (ved si u mna uz bol) dotiahni to ku mne hodit ockom na to mozem (hoci mam toho dost)

Na tu prezahadnu poruchu som zvedavy co to je, ale niesom si uz isty ci sa dohodneme ako ludia {zmyslajuci}

PoslaťNapísal: 13 Nov 2016, 14:12 

Poďakoval: 5 x
Obdržal ďakujem: 0 x
Vek:: 35
Ahoj,

dúfam, že sa jedná o nedorozumenie - ja čakám čo mi povie mechanik, a keďže doteraz len hádal - ťažko mu dôverovať, či je to čerpadlo, alebo čo vlastne - osobne si myslím, že žiadna diagnostika ani nič za dva týždne robené nebolo, len teraz chce zobrať čerpadlo do servisu, aby sa nejaká jeho "indícia" potvrdila - a aby mi mohol povedať, že niečo robil.
Bohužiaľ som mimo, žijem v BB a auto ostalo dolu v NR kraji. Ale u teba som nebol, ani neviem kde to je. Predpokladal som, že ak mi mechanik povie - je to čerpadlo, hned ti volám, aby som ho mohol kúpiť - a čakám stále.

PoslaťNapísal: 13 Nov 2016, 18:40 
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Obrázok užívateľa

Sorry splietol som ta s panom co mal podobny problem s TDckom

PoslaťNapísal: 13 Nov 2016, 19:48 
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Obrázok užívateľa

Tak, na nejaku optimistickejsiu notu... a je lepsie raz vidiet ako pocut pridavam motivacne foto, nech sa mechanik ozve.
kedze zase opat vlastnim V40td 66kW tak pred zimou syslim vseliake starozitnosti,
Uz mi tak tocha sibe :lol:

Prílohy:
Poznámka: cerpadla z policky
pumps.jpg
pumps.jpg [ 214 KiB | Zobrazené 423 krát ]
Poznámka: a aha co to mam v kufri... este jendo aj s motorom okolo (130 000km) namiesto toho mojho 400tisicoveho.
engine.jpg
engine.jpg [ 200.29 KiB | Zobrazené 423 krát ]

PoslaťNapísal: 16 Dec 2016, 18:52 

Poďakoval: 5 x
Obdržal ďakujem: 0 x
Vek:: 35
Chcel by som uzavrieť túto tému a vyjadriť všetkým poďakovanie. Bolo to čerpadlo, trvalo to dlhé 3 týždne, kým mi ho mechanik vybral a poslal do servisu v NR, kde ho rozobrali nakomplet, aby povedali, že je naozaj zlé.. to trvalo ďalší týždeň. Už ho samozrejme nezložili, teda ako bolo zlé, ťažko povedať. Nebyť Paliho (alias Kwiko), nejazdím určite dodnes - bol ochotný mi predať čerpadlo za babku, aj ho spojazdnil s mojimi funkčnými vecami a odovzdal mechanikovi tak, aby ho ten len nahodil.
Následne som odišiel do servisu ku Kwikovi, ktorý mi čerpadlo doladil, skontroloval, z tej príležitosti mi vymenil aj tesnenie pod hlavou, nastavil ventily, vymenil rozvodový a klinový remeň (bol v dezolátnom stave, ale môj servisák si to za tri týždne nevšimol), rovno aj dosluhujúci napínak, vymenil filtre, dolial, dotiahol čo bolo treba a to všetko za dobrú cenu.
Ďakujem a odporúčam za nielen seriózny, ale hlavne ľudský prístup. Len trochu viac upratuj tie kľúče :) Pekné Vianoce všetkým {anjel}

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 25 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia