Nefunkčné svetlo pravého predného svetlometu - Vyriešené

Užívateľov profilový obrázok
Venom_svk
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 20 Apr 2015, 23:25
Vek:: 30
Bydlisko: Ružomberok
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 3 krát

Nefunkčné svetlo pravého predného svetlometu - Vyriešené

Príspevok od užívateľa Venom_svk » 26 Jún 2016, 13:59

Ahojte páni,

mám jeden "malý" problém. Prestalo mi svietiť pravé predné svetlo. Parkovačka a diaľkové ide normálne, najde iba stretávacie svetlo. Skontroloval som žiarovku tá je dobrá (založil som ju do druhého svetlometu), skontroloval som poistku (tá je tiež dobrá prehadzoval som aj s poistkou z druhého svetlometu a dával som aj novú). Pred tým sa mi stalo cca. 2 týždne do zadu, že mi počas jazdy toto svetlo zhaslo. Keďže bol večer tak som sa do toho nechcel šprtať. No na druhý deň keď som prišiel k autu svetlo svietilo normálne. Týždeň s tým nebol problém no potom to vypadlo znova. Tak som vystriekal aj kontakty no svetlo nenabehlo. Nabehlo asi až po dákej hodinke. Znova som mal cca. 4 dni pokoj. No teraz je to už 3 deň a svetlo je mŕtve. Stretol sa niekto už s týmto problémom?

Za prípadnú radu vopred ďakujem

Update 1: Takže dnes som sa rozhodol s kolegom premerať káble. Odpojil som žiarovku a napichli sme to na voltmeter a hola hola napätie sa len tak hrnulo. Ale akonáhle sa zapojí naspäť žiarovka tak napätie padne na 0. Vyberie sa žiarovka a napätie opäť stúpne. A takto to ide dookola.
Trochu som pátral čím by to mohlo byť a podarilo sa mi to vypátrať na anglickom volvo fóre. Za problém môže vadné relátko v CEM-ku :/ Takže teraz idem hladať relátko aby som ho mohol objednať a potom sa pustím do prepájkovania. Potom dám vedieť ako to dopadlo

Vyriešené: Prepájkované vadné relátko a svetlo svieti tak ako má :) Cena relátka 2,20€ :) Použité relé Panasonic JSM1125. Pridávam aj pár foto

CEM Modul sa nachádza naľavo pod volantom:
Obrázok

Pri rozoberaní treba povoliť jednu skrutku a iba vycvakať plast von
Obrázok

Takto vyzerá rozobratý CEM modul:
Obrázok

1 - ľavé stretávacie svetlo
2 - pravé stretávacie svetlo

Odpájkované vadné relé:
Obrázok

CEM už s novým relé:
Obrázok

Dúfam, že to niekomu pomôže :)
Naposledy upravil/-a Venom_svk v 14 Júl 2016, 21:55, upravené celkom 5 krát.
Bolo:
Volvo V40 1.8 (B4184S2) 90kw MY2003

Je:
Volvo S60 T5 Momentum (B5244T5) 191kw MY2009 {typekscigaretou}

Allygator
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21 Jún 2014, 17:09
Vek:: 35
Bydlisko: Prešov
Poďakoval: 38 krát
Bolo mu poďakované: 2 krát

Re: Nefunkčné stretávacie svetlo pravého predného svetlometu

Príspevok od užívateľa Allygator » 26 Jún 2016, 20:05

Toto je dosť babračka keď to raz ide, raz nejde. Tam by pomohlo nájsť na nete schému a ísť pekne zaradom. Schému preto, lebo každé auto to má riešené ináč, tak aby si mal predstavu čo a kde merať. Od páčky, resp. prepínača svetiel, cez relátko ak má až k poistke. Merák a merať. Samozrejme v stave keď to momentálne nejde...
Volvo 440 1.8
Volvo 850 combi 2.0 20V - b5204s
Volvo 850 combi 2.5 20V - b5254s 125kW
Alfa Romeo 156 sportwagon 1.9 JTD

Napísať odpoveď