1.6D Drive trhnutie motora

Užívateľov profilový obrázok
blacktibor
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Mar 2015, 21:08
Vek:: 24
Bydlisko: Mútne
Poďakoval: 8 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

1.6D Drive trhnutie motora

Príspevok od užívateľa blacktibor » 21 Júl 2015, 23:30

chlapci, neviem čím to je alebo čo to môže byť, ale pri jazde mi akoby "zhasol " motor na možno 0,25 sekundy ( čo sa prejaví akoby "kopnutím") potom akoby znova chytil a ide dalej, alebo vynechal na úplne kratučký čas možno 0,25 sekundy, neviem čo je príčina. Počas asi 10 000 km čo na tom jazdím tak to urobilo asi 7 krát. Robí to väčšinou napríklad keď prudko pridám plyn lebo daná situácia si to vyžaduje, alebo začiatok obiehania, alebo rozbeh na začiatok kopca ( väčšinou 3. a 4. prevodový stupeň).

pridám---zrýchľujem-----kopne-----a znova zrýchľujem

bez nejakej zmeny alebo poklesu výkonu. jazdím tú istú trasu každý deň, ten istý štýl jazdy a ide v poriadku len niekedy takýto delikt spácha to moje {plac}

A všetko ide ako má, nič neukazuje, žiadne divné zvuky nepočuť, motor vydáva rovnomerný zvuk. Vedel by niekto povedať čo to môže byť? :?: netretol sa niekto s takím niečím? :roll: ďakujem za rady
V50 1.6D Drive, 80kW, 2009
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.6D Drive trhnutie motora

Príspevok od užívateľa benetin » 22 Júl 2015, 08:13

blacktibor napísal:chlapci, neviem čím to je alebo čo to môže byť, ale pri jazde mi akoby "zhasol " motor na možno 0,25 sekundy ( čo sa prejaví akoby "kopnutím") potom akoby znova chytil a ide dalej, alebo vynechal na úplne kratučký čas možno 0,25 sekundy, neviem čo je príčina. Počas asi 10 000 km čo na tom jazdím tak to urobilo asi 7 krát. Robí to väčšinou napríklad keď prudko pridám plyn lebo daná situácia si to vyžaduje, alebo začiatok obiehania, alebo rozbeh na začiatok kopca ( väčšinou 3. a 4. prevodový stupeň).

pridám---zrýchľujem-----kopne-----a znova zrýchľujem

bez nejakej zmeny alebo poklesu výkonu. jazdím tú istú trasu každý deň, ten istý štýl jazdy a ide v poriadku len niekedy takýto delikt spácha to moje {plac}

A všetko ide ako má, nič neukazuje, žiadne divné zvuky nepočuť, motor vydáva rovnomerný zvuk. Vedel by niekto povedať čo to môže byť? :?: netretol sa niekto s takím niečím? :roll: ďakujem za rady
Mne takto kopala moja 1.6d predtým, než som dal vyčistiť vstreky + EGR ventil, neviem čo z toho to robilo, ale každopádne to potom prestalo

Užívateľov profilový obrázok
blacktibor
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Mar 2015, 21:08
Vek:: 24
Bydlisko: Mútne
Poďakoval: 8 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: 1.6D Drive trhnutie motora

Príspevok od užívateľa blacktibor » 22 Júl 2015, 22:58

a má to nejaký rýchly spád udalostí? alebo to len tak občas kopne? alebo je to začiatok niečoho väčšieho?
myslím či zájdem na dovolenku na tom ešte a potom by som to aj dal pozrieť, lebo do dovolenky (o týždeň) neviem či by to stihol niekto spraviť :?
V50 1.6D Drive, 80kW, 2009
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.6D Drive trhnutie motora

Príspevok od užívateľa benetin » 22 Júl 2015, 23:17

asi záleží, ako často to kope, ak to spravý raz za jazdu, asi je pravý čas na prečistenie minimálne vstrekov. Ak to premeškáš a nepôjdu vytiahnuť ručne a bude musieť prísť hydraulika, stoji to obrovské prachy {plac}

Užívateľov profilový obrázok
blacktibor
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Mar 2015, 21:08
Vek:: 24
Bydlisko: Mútne
Poďakoval: 8 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: 1.6D Drive trhnutie motora

Príspevok od užívateľa blacktibor » 23 Júl 2015, 08:23

aha aha, takže jednoznačne to spraviť dám, no nerobí to každú jazdu zatiaľ
a v akej cenovej relácii sa to pohybovalo keď si to ty robil? a vieš niekoho odporučiť? alebo mi to spraví aj nejaký lepší servis?
V50 1.6D Drive, 80kW, 2009
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.6D Drive trhnutie motora

Príspevok od užívateľa benetin » 23 Júl 2015, 08:28

Volaj tu, cenu neviem, lebo som robil viac veci naraz..https://www.facebook.com/LaciServis?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
Treba zavolať.

Užívateľov profilový obrázok
blacktibor
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Mar 2015, 21:08
Vek:: 24
Bydlisko: Mútne
Poďakoval: 8 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: 1.6D Drive trhnutie motora

Príspevok od užívateľa blacktibor » 23 Júl 2015, 08:54

jasné zavolám mu a opýtam sa na to :D tebe všetky tie úkony robil Laci áno? a martin v prípade nieje až tak od ruky,takže to by tiež nebol problem :) a
V50 1.6D Drive, 80kW, 2009
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: 1.6D Drive trhnutie motora

Príspevok od užívateľa benetin » 23 Júl 2015, 08:57

blacktibor napísal:jasné zavolám mu a opýtam sa na to :D tebe všetky tie úkony robil Laci áno? a martin v prípade nieje až tak od ruky,takže to by tiež nebol problem :) a
No raz som bol u Mirka v LACI Servis na veľký servis..vstreky, rozvody, brzdová kvapalina a pustil sa aj do EGR aa úplne TOP práca. Ak by si býval viac na juh pošlem ti kontakt na Nitrana to je druhý tuna klubový mechanik čo vieš čo s autom robí ;)

Užívateľov profilový obrázok
blacktibor
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 23 Mar 2015, 21:08
Vek:: 24
Bydlisko: Mútne
Poďakoval: 8 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: 1.6D Drive trhnutie motora

Príspevok od užívateľa blacktibor » 07 Sep 2015, 15:58

no takže chlapi :) po skoro mesiac a pol bádaní a skúšaní som vyriešil problém s trhaním motora.
Zavolal som Mirovi do LACI SERVIS, ten mi dal nejé rady, no nakoniec som zabehol k nemu do MT, dali sme to na diagnostiku, tam ukázalo že DPF filter je upchatý. Dali sme ho nútene "vypáliť" cez diagnostiku trošku si podymylo, mysleli sme si že OK, skontroloval mi všetko čo som chcel veľmi ochotne poradil, poradil mi veľa fígľov. Po všetkom som sa vybral domov, cestou sa nič nedialo tak som si myslel že úúúj podarilo sa nájsť príčinu.
Druhý deň ráno som šiel do práce a hľa sviňa jedna znova to trhalo, keď mi to pred tím robilo zhruba raz za 500km tak potom už raz za jazdu. Navštívil som servis u nás, napichli sme to a znova ukázalo "DPF filter plný" a tiež "chybný signál otáčiek motora".
Tak po konzultácii s tím mechanikom a Mirom som usúdil že vyčistiť DPF ale manuálne pomocou nejakého na to čističa určeného.Ten típek u nás to robil tiež, tak som mu to dal vyčistiť. Vyčistil, dal vypáliť a smial sa že keď vypaľoval tak to musel prerušiť a ísť mimo domov lebo to dymilo ako keď tank pustí zadymovanie :) :D :D
Plný nádeje som začal znova jazdiť a testovať, no pokračovalo to stále, tak sadol ku mne do auta napichol to na diagnostiku a šli sme sa previezť, a tam sa ukázal problém, zaradil som 2. zhruba 1500 ot. a dal som plyn na podlahu, začalo zaberať a pri 2100 ot. trhlo raz, druhý raz, tretí raz, pustil som plyn a v pohode. Keď som však pridával plynule tak s anič nedialo. Hneď mu tam ale vyskočila tá chyba "signál otáčiek motora".
Sú dva, na kľukovke a na vačke, objednali a vymenili sme ten na kľukovke najskôr, vravel že sa stím už tiež kdesi stretli že to tie senzory púšťajú. Po najazdení a testovaní asi 1000km mi netrhlo motorom ani raz. Takže po dlhom bádaní a testovaní je všetko v poriadku. Práve dnes som bol na STK a mechanik na emisnej sa smial že celkom fajný motor mám že skoro nedymí. A pochváli že dobre vyčistili. Môžem si spokojne hltať kilometre :lol:

Chcem sa poďakovať Mirovi za rady a ochotu a prístup a môžem ho vrelo odporúčiť každému kto má akýkoľvek problém {palechore} {palechore} {palechore} {palechore} {usmevisko} {potlesk}
a taktiež nezabúdam na mechanika u nás. {usmevisko}
Prílohy
vypaľovanie.jpg
takto prebiehalo vypaľovanie DPF cez diagnostiku :D
vypaľovanie.jpg (73.08 KiB) 3307 zobrazení
V50 1.6D Drive, 80kW, 2009
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sergej81
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 20 Aug 2015, 17:53
Vek:: 35
Bydlisko: Snina
Poďakoval: 13 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: 1.6D Drive trhnutie motora

Príspevok od užívateľa sergej81 » 12 Jún 2016, 11:03

Tak s tym mam tiez problem, ze mi to obcas trhne.
Vstreky a EGR boli cistene minuli rok predchozim majitel Benetinom.

Takze skusim vymenit ten senzor snimania otacok na klukovke a uvidim.

{palechore}

Problem vyrieseny... vycistenie snimaca otacok na klukovke + vycistenie vahy vzduchu
Spotreba klesla o pol litra... jazdim rovnaku trasu, rovnakym stylom

aktualne 4,6L {palechore}
VOLVO S40 1.6D
09/2005

Napísať odpoveď