po turbe vstreky v prdeli

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa benetin » 19 Júl 2014, 19:22

Prosím vás, po tom čo som musel dať v Taliansku auto do servisu na výmenu turba, teraz to vyzerá na vstreky, auto ide akoby na 3 valce, niekedy menej niekedy viac..neviete o niekom z KE alebo okolia kto by sa mi na to vedel pozriet, hodiť na diagnostiku a nezvliekol by ma pri tom z kože? {palecdole} už nikdy viac auto s francuzkym motorom, uz som fakt zúfalý..

neviete zhruba povedať koľko ma táto sranda bude stáť? v prípade že nie sú zanesené, ale v prípade, že mám vstrek odpálený? počul som, že ak sa mení 1 treba meniť všetky.. {plac}
Naposledy upravil/-a benetin v 20 Júl 2014, 23:08, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
shreky517
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: 21 Nov 2010, 23:57
Vek:: 34
Bydlisko: prievidza/nove zamky
Poďakoval: 82 krát
Bolo mu poďakované: 79 krát

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa shreky517 » 19 Júl 2014, 22:56

Benetin ako poviem ti na rovinu zanes to lacimu do martina ja viem mas to hrozne ďaleko ale poviem ti lepšieho mechanika nenajdes kvalitná robota rozumne ceny férový prístup laci je na diesle extrém macher...cestou domou si zas budes užívať auticko v plnej sile a parade ako ked si ho kupil .....
bolo...peugeot 405
fiat uno
lancia kappa
volvo s40 1.6 16v
felicia 1.3 LX
je.... volvo s40 1.8 16v r.v1997 B4184S 85kw 115 losov..
fiat punto evo 1.4 multiair r.v2010...77kw 105 ps

Užívateľov profilový obrázok
Mirko
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 20 Okt 2012, 10:55
Vek:: 31
Bydlisko: Košice

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa Mirko » 20 Júl 2014, 11:09

ako vraví Shreky. Ja som tiež z KE bežné veci si riešim tu ...ale keď som mal väčší problém zaniesol som auto k Lacimu do Martina ...jeho máme aj najbližšie a je odborník.....spraví veci naviac skontroluje poradí. ;)
Volvo S60 T5 184Kw/250 PS 2001

Užívateľov profilový obrázok
jarinečko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 01 Jan 2012, 19:15
Vek:: 31
Bydlisko: Nováky
Poďakoval: 1 krát

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa jarinečko » 20 Júl 2014, 13:57

potvrdzujem, kolega ma po problemoch a nespocetne vela vyhodených penazi u nasich supermechanikov posluchol , zavliekli sme to do martina a cuduj sa svete auto mu zrazu ide, vymenene komplet vsetky vstreky naraz , co mu u nas menili iba jeden a zaplatil ze {grc} teraz auto slape v pohode, spotreba klesla atd atd
V40 1,9 D 85kw 07/2002 moje prveeee

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa benetin » 20 Júl 2014, 17:22

nuž chalani martin fakt nemám blízko, neviem či je auto vôbec schopné takej jazdy..teraz som musel v taliansku meniť turbo, je tomu 9 dní a teraz toto..nie je to sranda takto naraz..určite na to len potrebujem pozrieť tie vstreky, možno je len zanesený, ak by som kvôli tomu išiel do martina a kvôli tomu robil 500km asi by ma {valajuci}

Ak bude ale problém vážnejší asi nebudem mať veľmi na výber...laci prečo si takto od ruky {usmevisko}

Užívateľov profilový obrázok
laci
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 03:02
Vek:: 61
Bydlisko: MARTIN-SK
Poďakoval: 29 krát
Bolo mu poďakované: 170 krát

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa laci » 20 Júl 2014, 21:23

benetin napísal:..laci prečo si takto od ruky {usmevisko}
Ja nie som vobec-od ruky! Ty byvas v zlom meste {valajuci}
Pozri si pod deklom na motore,ci nemas mokry vstrek.Velmi castou poruchov,byva uvolneny vstrek.na 1,6d. Ak ti ide na 3-valce treba skontrolovat aj kablovacku,az od RJ motora,aj samostatne vstreky.Kto ti nakukal ze treba menit vsetky vstreky? Mas tam BOSCH vstreky,ktore sa daju vycistit aj zrepasovat.Cize moze robit galibu iba jeden vstrek a ten treba vycistit,popripade vymenit spicku.Ak nemas diag.po ruke zistis-vadny- odpajanim cievok na vstrekoch.POZOR! Nie na nastartovanom motore! Treba odpojit vstrek az potom nastartovat!
Vypnut motor,zapojit naspet-odpojit dalsi-nastartovat-atd.. Nedodrzis postup odrovnas si RJ-MOTORA!!!.Ak odpojis vstrek a nezmeni sa chod motora-Je to on!-meho srdca sampinon. :lol:
(Je vadny).Ake jednoduche.U starych TD,TDI je to podobne,len sa povoluje matica privodu paliva na vstrek.Samozrejme toto ty na svojich neskusaj!! a never ludom co taraju a netaraj aj ty.Peugeot motory su dobre-len este, nevyrastli na ne mechanici {valajuci}
Upozornenie!-Nezodpovedam za skody-ktore si urobite na svojich motoroch!!! Tieto procedury,by mali vykonavat len odborne servisy. :)
VOLVO V70 r.v.2002 II. D5 120Kw
Volvo XC70 r.v.2008 P3 D5 136Kw
Servis-0907109811

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa benetin » 20 Júl 2014, 23:06

poriadne si mi zlepšil náladu, ktorú som mal posledné 2 dni v smútku, neviem ako s tými vstrekmi, to nimi môžem kludne manipulovať? alebo tam treba niečo skrutkovať? neviem kde nájsť káblovačku od RJ :D ak by sa dal obrázok strašne by pomohlo,

Každopádne veľká vďaka za pozitívne info {pivo}

Užívateľov profilový obrázok
laci
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 03:02
Vek:: 61
Bydlisko: MARTIN-SK
Poďakoval: 29 krát
Bolo mu poďakované: 170 krát

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa laci » 21 Júl 2014, 00:11

AK by si mal,uvolneny vstrek-straca sa tlak v kompresnom priestore valca a valec nemusi palit.
Preto som ti napisal ze skontroluj si vstreky-ci niesu mokre,alebo zasvinene od nafty(repkoveho oleja).Ak by si taky vstrek nasiel,je potrebne ho aspon dotiahnut!Sluzia na to dve matice,pri kazdom vstreku.Ja viem,u mna su to banality,ale niekto kto sa nevyzna-je to problem.
Rj-motora sa nachadza v prednom narazniku,na lavej strane-hned pred kolesom.Musi ist koleso dole,podblatnik,a viko na RJ. Viko drzia styri skrutky Torx-27. Obrazky nedavam-nikdy som to neskusal a zrejme ani skusat nebudem. :lol:
Pises: Manipulovat?-co to je? co to je? :shock: Ako chces potom spravit auto? ked sa pytas taku cudnu otazku :mrgreen:
Precitaj si to pozorne aj co som pisal vyssie!!!! a mal by si Forum citat pozornejsie,nasiel by si aj toto: viewtopic.php?f=28&t=5085" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozri najprv ci niesu vstreky uvolnene a ci ti ich nepodfukuje.
VOLVO V70 r.v.2002 II. D5 120Kw
Volvo XC70 r.v.2008 P3 D5 136Kw
Servis-0907109811

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa benetin » 21 Júl 2014, 07:54

Už len pár otázok,

1) manipulovať som myslel že ako môžem zaobchádzať s tými vstrekmi, či len pri vypnutom motore, načo si dávať pozor, ...
repkový olej nehrozí, tankujem len OMV, chodim každý rok na výmeny filtrov a oleja, k autu sa snažim správať šetrne tak ma teraz prekvapili také dve rany pod pás za sebou.

2) ako vizuálne zistím že je strek zanesený? chápem že chromový lesklý asi nebude, ale ako zistím, že je zanesený už veľmi?

3) môžem sa s autom jemne presúvať? spraviť pár kilometrov hore dole?

4) viem sám zistiť, že odišlo tesnenie (vizuálne)?

5) ak bude treba repasovať vstrek, nevieš čo stoji ten boschacký repas? or koľko výjde tesnenie na vstreky?

dikes za trpezlivosť, doteraz som riešil len banality, interiér, výmena brzd, naposledy som pozeral do turba, človek sa tými chybami učí..škoda, že je to nákladná výučba :-)

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa kwiko » 21 Júl 2014, 17:01

by si najskor mohol skontrolovat kompresiu, nech...
kwiko

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa benetin » 22 Júl 2014, 14:45

Tak vyzerá to tak, že mám problém vyriešený, včera mi po telefóne poradil laci aby som dotiahol vstreky, že by to malo takmer určite pomôcť, vstreky som dotiahol a auto ide ako nové...ešte nechám na diagnostike pozrieť kompresiu ale myslím že už je všetko v poriadku..v každom servise mi nacenili +- 200€ za vyriešenie problému. Takže tak.

Laci máš u mňa jedno veľké {pivo}

Užívateľov profilový obrázok
laci
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 03:02
Vek:: 61
Bydlisko: MARTIN-SK
Poďakoval: 29 krát
Bolo mu poďakované: 170 krát

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa laci » 22 Júl 2014, 23:25

benetin napísal:........ ale myslím že už je všetko v poriadku..
Nie- este to nieje v poriadku! Treba vybrat vsetky vstreky von.Vycistit ich,vycistit otvory v hlave,prefrezovat dosedacie plochy vstrekov.Na vycistene vstreky dat nove-medene podlozky,natriet ich hrubov vrstvov vazeliny (medena alebo keramicka),vlozit naspet-dotiahnut (podla VIDY-28Nm) podla mna 35 az 40Nm. Az potom bude problem zazehnany a mozes spokojne jazdit dalej.Ked to neurobis zapecie ti vstreky,ktore niekedy nedostanes von(vecsinou),a vznikne velky problem-niekedy aj vymenna hlavy valcov.Takze bacha na to! :cry:
Samozrejme to plati aj pre ostatne motory.Samozrejme aj D5. Takisto aj hrdzave vstreky su problem,niekedy ked je Extrem a tahaju sa von-vybratie-hydraulikov-vynde 100az250€-jeden vstrek pani! Preto odporucam aj s prevencie hrdzave vstreky-obstrekovat uvolnovacom na zahrdzavene skrutky a pod. Tak isto aspon tyzden pred servisom-vstrekov,vyhnete sa tak vyssiej ceny za rozobratie. :P
VOLVO V70 r.v.2002 II. D5 120Kw
Volvo XC70 r.v.2008 P3 D5 136Kw
Servis-0907109811

Užívateľov profilový obrázok
benetin
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:09
Vek:: 32
Bydlisko: Petržalka
Poďakoval: 49 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa benetin » 23 Júl 2014, 03:42

laci: ale teraz môžem jazdiť, a keď budem mať cestu okolo a ty čas, môžme dať meeting a vyriešiť to, každopádne, auto beží.

a premňa to zmanená že asi vieš čo hovoríš, takže sa v neďalekej dobe zastavím. {typekscigaretou}

Užívateľov profilový obrázok
laci
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 03:02
Vek:: 61
Bydlisko: MARTIN-SK
Poďakoval: 29 krát
Bolo mu poďakované: 170 krát

Re: po turbe vstreky v prdeli

Príspevok od užívateľa laci » 23 Júl 2014, 22:10

Samozrejme jazdit mozes,Ale treba tie vstreky-obstreknut ako som pisal vyssie.Ku mne sa da prist ,ale treba sa ohlasit dopredu! Mame to teraz nejake huste a vela ludi musi cakat. :cry:
VOLVO V70 r.v.2002 II. D5 120Kw
Volvo XC70 r.v.2008 P3 D5 136Kw
Servis-0907109811

Napísať odpoveď