S 40 II - pád otáčok a chcípnutie motora

Užívateľov profilový obrázok
Patrik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10 Máj 2014, 22:29
Vek:: 27
Bydlisko: Soběchleby u Blšan, ČR

S 40 II - pád otáčok a chcípnutie motora

Príspevok od užívateľa Patrik » 10 Máj 2014, 23:21

Ahoj chlapi,

zhruba pred 4 hodinami mi pri rozbehu na križovatke spadli otáčky a chcípol motor. Po naštartovaní a pridaní plynu mi otáčky vyskočili, ale ako náhle som dal nohu z plynu dole otáčky spadli. Pokúšal som sa o to trikrát ale s rovnakým výsledkom. Na displeji sa neobjavila žiadna chyba.

Kamoš - automechanik, má v notebooku jednoduchú diagnostiku a zistil problém so snímačom vzduchu. Mohol by to byť problém s váhou vzduchu? Keď chybu vymazal, auto ostalo po naštartovaní normálne na voľnobehu. Ešte mi vravel, že motor nejde pri otáčkach nad cca 2100 na všetky valce. Mohol by byť problém vo sviečkach alebo v cievkach? Taká blbá otázka, koľko cievok má môj typ motora? Prípadne, kde by som to mohol zistiť.

Kvôli presnejšej diagnostike chýb je nutné navštíviť len autorizovaný servis Volvo? Mám ho tak 70-80 km a mám obavu či by som tam došiel :o .

Auto som kupoval ani nie pred týždňom, má najazdených cez 125000 km. Podľa servisnej knižky bolo v autorizovanom servise Volvo v 120382 km - výmena oleja a sviečok.

Ďakujem vopred za radu
Volvo S40 II 2.4, 103 kW, r.v. 2004

Napísať odpoveď