Vyvieranie vody

Užívateľov profilový obrázok
papek
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22 Júl 2009, 21:07
Vek:: 56
Bydlisko: RV vidiek

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa papek » 23 Dec 2009, 14:35

Mne voda vyviera hneď pri dome. No, mám tam studničku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ale teraz už vážne: podobný problém som mal s Esperom. Mizla mi kvapalina z nádržky, stále som musel dolievať, po jazde som mal natlakovanú chladiacu sústavu, po dlhšom státí auto štartovalo na tri valce, kúrilo to ako kedy chcelo, teplomer ukazoval raz tak, raz inak, až som to dal rozhodiť a prišlo sa na to, že je prerazené tesnenie pod hlavou valcov (som ťa nepotešil Peťo). Tesnenie bolo prerazené medzi valcom a vodným kanálikom, takže žiadny olej v chladiacej kvapaline sa neobjavil. No a ostatné problémy vyplynuli z toho. Teraz motor šlape bez problémov. Ináč tesnenie pod hlavou valcov tiež nie je nesmrteľné a má svoju životnosť. To v mojom Espere vydržalo 12 rokov.
Vám všetkým prajem príjemné prežitie vianočných sviatkov.
Autor Royala555
XC60 D5 AWD (136kW/185 PS), r.v. 09, Silver Drakkar
S60 (103kW/140PS), r.v. 05,mod. 06, Svart Drakkar

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa Peťo » 24 Dec 2009, 15:03

Včera som nútene absolvoval cca 350km po diaľnici a skúsil som tam naliať nejaký utesňovač chladiča. A teraz páni pozor, pomohlo to tak, že sa to prestalo prehrievať a vyvierať. Čiže môžem mať praknutý radiator? Kúri to stále konštantne. Len sa to začína prehrievať. Ale mám pocit akoby chladiaca zmes necirkulovala cez chladič. Nemal by byť chladič horúci, keď je prehriaty motor?

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa Peťo » 24 Dec 2009, 23:39

Ako zistím že je vadné vodné čerpadlo?

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa iconmaster » 25 Dec 2009, 00:08

Tvoj pripad zacina byt dost zaujimavy.. Kamos nedavno menil vodnu pumpu na renaulte, ten jeho uz vydaval taky zvlastny zvuk hlavne nachladno a uz tiekla voda von cez nu.
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa Peťo » 25 Dec 2009, 01:37

iconmaster napísal:Tvoj pripad zacina byt dost zaujimavy.. Kamos nedavno menil vodnu pumpu na renaulte, ten jeho uz vydaval taky zvlastny zvuk hlavne nachladno a uz tiekla voda von cez nu.
Moje prvé zistenie je, že mi prestala cez radiator-chladič prúdiť chlad.zmes. Necirkuluje. Chladič by mal byť horúci a nie studený aj keď je vonku +6st. C. Zajtra vyberiem ten termostat aj keď je fungl nový a skontrolujem ho, či sa otvára.
Neviem ako odkúšať vodnú pumpu. Tak že nájdem vstup a rozopnem ho aby som videl či odtiaľ začne tlačiť vodu?
Chladič nieje ucpaný, pre istotu som to včera celé vypustil a dal úplne novú náplň. Starú som dal do kýbla a prezrel v pohári-žiaden olej ani nič v podstate bola v dobrom stave.

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa iconmaster » 25 Dec 2009, 02:40

Vodne cerpadlo nemoze byt az take zle ze by ta voda vobec necirkulovava. Lopatky sice odchadzaju postupne, ale nezmiznu, cize prudenie musi byt. Neviem kedy si to menil, ci uz menil vobec, ale zvycajne sa to meni aj s rozvodmi. Povedal by som, ze potom ten termostat bude vadny alebo potom uz neviem.. Inac aj termostat sa da odskusat, ze ho das do nejakej nadoby do vody a das ohrievat tu vodu. Neviem presne pri akej teplote, ale okolo 90 stupnov Celzia by sa to mal otvarat...
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa Peťo » 25 Dec 2009, 10:13

iconmaster napísal:Vodne cerpadlo nemoze byt az take zle ze by ta voda vobec necirkulovava. Lopatky sice odchadzaju postupne, ale nezmiznu, cize prudenie musi byt. Neviem kedy si to menil, ci uz menil vobec, ale zvycajne sa to meni aj s rozvodmi. Povedal by som, ze potom ten termostat bude vadny alebo potom uz neviem.. Inac aj termostat sa da odskusat, ze ho das do nejakej nadoby do vody a das ohrievat tu vodu. Neviem presne pri akej teplote, ale okolo 90 stupnov Celzia by sa to mal otvarat...
Ok termostat je nový ale vyskúšam ho, čo sa týka pumpy menila sa s rozvodmi. Origo mám odloženú má kovové lopatky. Dúfam, že keď dám dole pumpu, že tam nebude nejaký bazmek s plastovými lopatkami.. :shock:

Užívateľov profilový obrázok
doktor
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 567
Dátum registrácie: 13 Apr 2009, 21:22
Vek:: 11
Bydlisko: Buštěhrad, okr. Kladno (ex: Košice)
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa doktor » 25 Dec 2009, 13:03

Peťo napísal: Ok termostat je nový ale vyskúšam ho, čo sa týka pumpy menila sa s rozvodmi. Origo mám odloženú má kovové lopatky. Dúfam, že keď dám dole pumpu, že tam nebude nejaký bazmek s plastovými lopatkami.. :shock:
keď budeš variť vajička na šalát, tak k nim prihoď i termostat. :lol:
Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 a, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S a, 106kW,´99,
Vstup do galerie ZDE

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa Peťo » 30 Dec 2009, 04:31

Peťo napísal:
iconmaster napísal:Vodne cerpadlo nemoze byt az take zle ze by ta voda vobec necirkulovava. Lopatky sice odchadzaju postupne, ale nezmiznu, cize prudenie musi byt. Neviem kedy si to menil, ci uz menil vobec, ale zvycajne sa to meni aj s rozvodmi. Povedal by som, ze potom ten termostat bude vadny alebo potom uz neviem.. Inac aj termostat sa da odskusat, ze ho das do nejakej nadoby do vody a das ohrievat tu vodu. Neviem presne pri akej teplote, ale okolo 90 stupnov Celzia by sa to mal otvarat...
Ok termostat je nový ale vyskúšam ho, čo sa týka pumpy menila sa s rozvodmi. Origo mám odloženú má kovové lopatky. Dúfam, že keď dám dole pumpu, že tam nebude nejaký bazmek s plastovými lopatkami.. :shock:
Takže príbeh je dokončený. Bola to pumpa a bolo to presne to čo som si myslel. Vymenená pumpa, ktorú mi tam dal kamarát pred 2rokmi pred cca 45tis km mala plastové lopatky, ktoré sa urvali z ložiska.. :roll:
(Som z toho nasr...ý, ale zároveň šťastný, že je motor úplne ok a tip top stave :D )
Prikladám zopár fotiek
PS. naľavo je originál VOLVO pumpa AISIN, na pravo šmejd Made in Italy od fy Saleri http://www.saleri.it/
Ponaučenie: kúpte si vždy originál veci od Volva na rozvody, brzdy atď.. ;)

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa iconmaster » 30 Dec 2009, 13:54

Kokso, moc nevydrzala ta pumpa, nuz ale od talianov co cakas :lol: Ale nie, v dnesnej dobe existuju plasty, ktore vedia nahradit niektore kovy, dokonca su lahsie, neskoroduju, atd.. cize maju aj vyhody. A si isty ze sa to rozpadlo preto, lebo je to z plastu? Samozrejme nebranim toho smejda.. Co sme zatial robili napr. renaulty, ani na jednom sme sa nestretli plastovymi lopatkami, aj ta najlacnejsia pumpa co doniesli mala kovove lopatky.

Kazdopadne to bol smejd alebo chybny kus, lebo vodne cerpadlo musi vydrzat aspon interval vymeny rozvodov. Este napis ceny obidvoch.

Jo a co sa originalnych veci tyka - nie vsetko vyraba Volvo, taketo suciastky kupuje od renomovanych vyrobcov ako Bosch, Valeo, Lemforder, Sachs,.. takze je v podstate jedno ci kupis takuto znacku alebo to iste v modrej krabicke s logom Volva.
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa Peťo » 31 Dec 2009, 04:11

iconmaster napísal:Kokso, moc nevydrzala ta pumpa, nuz ale od talianov co cakas :lol: Ale nie, v dnesnej dobe existuju plasty, ktore vedia nahradit niektore kovy, dokonca su lahsie, neskoroduju, atd.. cize maju aj vyhody. A si isty ze sa to rozpadlo preto, lebo je to z plastu? Samozrejme nebranim toho smejda.. Co sme zatial robili napr. renaulty, ani na jednom sme sa nestretli plastovymi lopatkami, aj ta najlacnejsia pumpa co doniesli mala kovove lopatky.

Kazdopadne to bol smejd alebo chybny kus, lebo vodne cerpadlo musi vydrzat aspon interval vymeny rozvodov. Este napis ceny obidvoch.

Jo a co sa originalnych veci tyka - nie vsetko vyraba Volvo, taketo suciastky kupuje od renomovanych vyrobcov ako Bosch, Valeo, Lemforder, Sachs,.. takze je v podstate jedno ci kupis takuto znacku alebo to iste v modrej krabicke s logom Volva.
{zmyslajuci} to máš síce pravdu, ale ukážu Ti niekde v autodieloch aha tu sú tri druhy púmp na Váš model, pozrite si a vyberte si. ;) z obrázkov v katalógoch vyzerajú všetky ok.
Ono to nebolo rozpadnuté to som už ja dokončil jemným tlakom. Lopatky boli prasknuté po obvode nalisovania na osku, a tým pádom sa neotáčali. Prečo praskli? to je otázka na ktorú je ťažká odpoveď, podľa mňa kvôli nekvalite materiálu. Čo som zisťoval u iných značiek áut, poškodená pumpa-plastové lopatky je najmä u TDi verzii častá závada.
Ceny orientačne vľavo je Volvo nerezové lopatky cca 120Eur, náhrada vpravo cca 30Eur. Môj mechanik mi však pri výmene rozvodov nedal na výber, čo si mám kúpiť..

Užívateľov profilový obrázok
doktor
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 567
Dátum registrácie: 13 Apr 2009, 21:22
Vek:: 11
Bydlisko: Buštěhrad, okr. Kladno (ex: Košice)
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa doktor » 31 Dec 2009, 08:55

peťo, si písal, že pumpa bola menená pred 2 rokmi - ak to vychádza, tak skus vyreklamovať v záruke.
Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 a, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S a, 106kW,´99,
Vstup do galerie ZDE

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa iconmaster » 31 Dec 2009, 14:35

No neviem, uz pocujem prvu reakciu na reklamaciu - neodborna montaz, a bla bla bla...

Original Volvo je dost drahe, ale ako pozeram ine znackove cerpadla (SKF) tiez vychadza nad 100 EUR.. Ale aspon mas istotu, ze to volaco vydrzi. Inac to su podla mna pozinkovane lopatky a nie z nerezu, to je v podstate jedno.
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa Peťo » 31 Dec 2009, 16:34

iconmaster napísal:No neviem, uz pocujem prvu reakciu na reklamaciu - neodborna montaz, a bla bla bla...

Original Volvo je dost drahe, ale ako pozeram ine znackove cerpadla (SKF) tiez vychadza nad 100 EUR.. Ale aspon mas istotu, ze to volaco vydrzi. Inac to su podla mna pozinkovane lopatky a nie z nerezu, to je v podstate jedno.
Sú nerezové ;)

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Vyvieranie vody

Príspevok od užívateľa Peťo » 31 Dec 2009, 16:35

doktor napísal:peťo, si písal, že pumpa bola menená pred 2 rokmi - ak to vychádza, tak skus vyreklamovať v záruke.
Aj keby sa to dalo, myslím že aj tak nedá, bola kúpená cca 11/2007 a teraz je mesiac po :D a určite by som ju tam už nechcel ani novú.

Napísať odpoveď