Elektroinštalácia: ovládací panel kúrenia

mirotuzo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16 Jún 2010, 16:43
Vek:: 5
Bydlisko: Partizánske

Elektroinštalácia: ovládací panel kúrenia

Príspevok od užívateľa mirotuzo » 14 Dec 2010, 20:09

Ahoj Volvovači prosím o radu čo to môže robiť?

Jedná sa o panel ovládania kúrenia, ventilátora, klímy, vyhrievania zrkadiel atď...
problém je v tom že z času načas prestane nakomplet fungovať, nejde na ňom nič, ale podsvietenie ovládacích koliesok funguje, tlačítka nie..
tento problem som mal už v lete vtedy som to všetko vystriekal kontoxom, obe zbernice, celý panel a fungovalo to až do teraz...
znova som to celé vyčistil a nič sa neudialo..
ale nerozumiem tomu prečo to ide povedzme tri dni bez akéhokolvek zlyhania, zrazu odstavím auto na hodinu vrátim sa späť otočím klúčom a už to nejde..nepomáhalo ani kývanie konektormi, káblami, nepomáha ani vypnutie kluča a znovunaštartovanie ani nič...a postojí to napríklad dorána a rano to zas ide

Poistky som pozera všetky, boli v poriadku, ale rozmýšlam či nemôže byť zaoxidovaný kontakt poistky čo to ma nastarosti?!

viete mi niekto niečo k tomu poradiť? ďakujem {premyslajuci}
V40 1.9TD 85 kw 2002

spaceball
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 28 Jan 2010, 20:46
Vek:: 5
Bydlisko: PN

Re: Elektroinštalácia: ovládací panel kúrenia

Príspevok od užívateľa spaceball » 21 Dec 2010, 19:47

mirotuzo napísal:Ahoj Volvovači prosím o radu čo to môže robiť?

Jedná sa o panel ovládania kúrenia, ventilátora, klímy, vyhrievania zrkadiel atď...
problém je v tom že z času načas prestane nakomplet fungovať, nejde na ňom nič, ale podsvietenie ovládacích koliesok funguje, tlačítka nie..
tento problem som mal už v lete vtedy som to všetko vystriekal kontoxom, obe zbernice, celý panel a fungovalo to až do teraz...
znova som to celé vyčistil a nič sa neudialo..
ale nerozumiem tomu prečo to ide povedzme tri dni bez akéhokolvek zlyhania, zrazu odstavím auto na hodinu vrátim sa späť otočím klúčom a už to nejde..nepomáhalo ani kývanie konektormi, káblami, nepomáha ani vypnutie kluča a znovunaštartovanie ani nič...a postojí to napríklad dorána a rano to zas ide

Poistky som pozera všetky, boli v poriadku, ale rozmýšlam či nemôže byť zaoxidovaný kontakt poistky čo to ma nastarosti?!

viete mi niekto niečo k tomu poradiť? ďakujem {premyslajuci}
Chyba môže byť aj v riadiacej jednotke (je to plne elektronická jednotka so softwarom - teda ak máš automatickú klímu). Neblikajú ti na nej ledky (tie na tlačítkach zapnutia klimy, vyhrievania zrkadiel a vnútorného obehu) po naštartovaní? Ďalšia vec môže byť vadné ukostrenie. Pozri poistku či ti dobre drží v pätici. A skús s ňou pohýbať či sa to nerozbehne.
Kontox je hlavne na ochranu a zakonzervovanie el. spojov a konektorov, nie na ich čistenie! Skús iný prípravok, ktorý čistí el. spoje.
Nevyskratoval si v tej jednotke niečo keď si ju naposledy čistil?
Volvo V40, 1999, B4204S, 103kw
bolo:
Favorit 136
Audi 5000, US, 1985, 2,3l, 100kw

mirotuzo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16 Jún 2010, 16:43
Vek:: 5
Bydlisko: Partizánske

Re: Elektroinštalácia: ovládací panel kúrenia

Príspevok od užívateľa mirotuzo » 27 Dec 2010, 10:22

takže vymenil som obe relé v kabinovom priestore nad poistkami, ktoré sú podla el. schemy zapojené v obehu s riadiacou jednotkou kúrenia a zatial (cca 2 týždne) bez jediného výpadku....uvidíme či bol problém práve tam {zmyslajuci}
V40 1.9TD 85 kw 2002

mirotuzo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16 Jún 2010, 16:43
Vek:: 5
Bydlisko: Partizánske

Re: Elektroinštalácia: ovládací panel kúrenia

Príspevok od užívateľa mirotuzo » 03 Jan 2011, 22:05

Žial mojá radosť bola predčasná, po týždňovom fungovaní to zas blbne {plac}
V40 1.9TD 85 kw 2002

Napísať odpoveď