Volvo T4..po výmene motora neznáme cinkanie

motolaco
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17 Sep 2010, 09:10

Volvo T4..po výmene motora neznáme cinkanie

Príspevok od užívateľa motolaco » 30 Sep 2010, 09:11

Chlapi menil som motor na V4O 1.9T 147Kw rok 1998...na starom motore mi odišla kluka,kupil som motor s prasknutou hlavou a da sa povedať z 2 spravil jeden a založil...všetko ok auto šlape ale na volnobehu počuť od motora kovove cinkanie..ale robi to len na volnobeh akonahle zvýšim čo i len trocha otáčky povedzme zo 700 na 900 prestane to..proste otáčkami sa intenzita nezvyšuje takže kluku a hydroštely sme vylúčili...bol som u nas po servisoch ale nik nevie...mna napadlo či to nemože byť spojka...neviem či to neni dvojhmota?keď som skladal lamela sa pasovala z jednej aj z druhej strany..ma byť písmenami von či dnu?ale aj keď zošliapnem spojku tak to robí.....ďalšia možnosť je asi piestny čap ale tam by sa asi so stupajucimi otáčkami intenzita určite zvýšila abolo by to hlasnejšie...fakt neviem napaada dakoho dačo?

Užívateľov profilový obrázok
scoof
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 13 Okt 2009, 16:45
Vek:: 5
Bydlisko: frydlant nad ostravici

Re: Volvo T4..po výmene motora neznáme cinkanie

Príspevok od užívateľa scoof » 30 Sep 2010, 17:23

motolaco napísal:Chlapi menil som motor na V4O 1.9T 147Kw rok 1998...na starom motore mi odišla kluka,kupil som motor s prasknutou hlavou a da sa povedať z 2 spravil jeden a založil...všetko ok auto šlape ale na volnobehu počuť od motora kovove cinkanie..ale robi to len na volnobeh akonahle zvýšim čo i len trocha otáčky povedzme zo 700 na 900 prestane to..proste otáčkami sa intenzita nezvyšuje takže kluku a hydroštely sme vylúčili...bol som u nas po servisoch ale nik nevie...mna napadlo či to nemože byť spojka...neviem či to neni dvojhmota?keď som skladal lamela sa pasovala z jednej aj z druhej strany..ma byť písmenami von či dnu?ale aj keď zošliapnem spojku tak to robí.....ďalšia možnosť je asi piestny čap ale tam by sa asi so stupajucimi otáčkami intenzita určite zvýšila abolo by to hlasnejšie...fakt neviem napaada dakoho dačo?
ja menil taky ale i se spojkou hlavu jeste nekde dokonce mam
jen jsem odpojil kabelaz a prehodil motory
je v70II awd 2,5t
bylo v40 T4,s40 T4 obe cresch

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Volvo T4..po výmene motora neznáme cinkanie

Príspevok od užívateľa kwiko » 01 Okt 2010, 08:59

Moj tip je zle zaplaveny, chybny hydrostel, alebo povolena skrutka niekde v klaviature hlavy. Dovod preco ste to zavrhli sa mi zda dost chabi.
Skuste poriskovy odposluch (poslovensky fonendoskop) a budete mozno mudrejsi (moze to byt totiz aj prislusenstvo ...)
kwiko

motolaco
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17 Sep 2010, 09:10

Re: Volvo T4..po výmene motora neznáme cinkanie

Príspevok od užívateľa motolaco » 01 Okt 2010, 10:49

rozmýšlam že vymením aj tak tie hydraa..najradsej by som len ten zly ale ako ho nájsť...neviete kde sa daju kupiť hydrá za dobru cenu?

Užívateľov profilový obrázok
scoof
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 13 Okt 2009, 16:45
Vek:: 5
Bydlisko: frydlant nad ostravici

Re: Volvo T4..po výmene motora neznáme cinkanie

Príspevok od užívateľa scoof » 02 Okt 2010, 21:17

jsem kipoval za asi 300 jeden potrebuješ jich 16 a musiš sundat hlavu
pritom bych vymenil i vsechny gufera mne to vyslo asi na 7 tis i s praci
je v70II awd 2,5t
bylo v40 T4,s40 T4 obe cresch

Napísať odpoveď