Volvo V40 1998 - nefunkčné stretávacie svetlá

tiy
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24 Aug 2023, 13:31
Vek:: 19

Volvo V40 1998 - nefunkčné stretávacie svetlá

Príspevok od užívateľa tiy » 24 Aug 2023, 14:30

Nazdar, mám problém so svetlami. Spálila sa mi poistka, nešli mi hmlovky a podsvietenie budíkov, tak som poistku vymenil, vyriešilo to čiastočne môj problém - podsvietenie ide, predné hmlovky idú, zadné nejdú. Teraz mi nefungujú stretávacie svetlá a taktiež zadné hmlovky. Našiel som ďalšiu prepálenú poistku. Tak som ju vymenil, nič sa nezmenilo. Zistil som, že sa prepálila zas. Takže predpokladám, že to bude nejaký skrat. Len teraz neviem, kde ten skrat mám hľadať, neviem že čo všetko je na tej poistke zapojené, keďže servisnú knižku nemám, na internete som našiel zopár manuálov na to, ale nezdá sa mi, že to je na moje auto, keďže tam kde je prepálená poistka, ostatná elektronika ide. Konkrétne to je v malej poistkovej skrinke, 20A poistka LIGHT.
No takže, nejaké rady? Nestalo sa vám niečo podobné?

EDIT
No takže... Pohral som sa trochu s autom a zistil som, že poistka buchne keď sa zapne obvod so stretávacími svetlami. Dialkové a stretávacie používajú rovnakú žiarovku a diaľkové stále fungujú. Iba ten obvod so stretávacími svetlami a zadnými hmlovkami je prepáleny alebo čo...

Napísať odpoveď