S40 II - Power System Service Urgent!!

Užívateľov profilový obrázok
grizlly
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 28 Nov 2009, 23:53
Vek:: 44
Bydlisko: Kežmarok,Aschheim (DE)
Bolo mu poďakované: 5 krát

Re: S40 II - Power System Service Urgent!!

Príspevok od užívateľa grizlly » 05 Nov 2010, 15:47

Po precitani tejto temy mi to nedalo a konecne som sa pozrel co mam ja:DENSO 150A
Bolo:Volvo S40 2,0D 136HP,D4204T,Suzuki Kizashi 4x4
Je:Smart Forfour 1.5i 109HP
Volvo S60 B5 R-Design

Užívateľov profilový obrázok
harlequin
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1580
Dátum registrácie: 07 Jan 2010, 20:21
Vek:: 26
Bydlisko: UK
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: S40 II - Power System Service Urgent!!

Príspevok od užívateľa harlequin » 05 Nov 2010, 19:21

grizlly napísal:Po precitani tejto temy mi to nedalo a konecne som sa pozrel co mam ja:DENSO 150A
Denso 120A nieje dostatocny... :-)
Volvo S40 2.0D 100kW MY2005 Momentum + doplnky
EX >>> Volvo V40 1.8i 92kW MY2000 125konikov, červená farba
Láka ma ísť, ísť, ísť, ísť, tam kde nik, nechodí...ísť s tebou ísť, čakať čo sa prihodí...

Užívateľov profilový obrázok
base
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 03 Dec 2009, 10:30
Vek:: 5
Kontaktovať užívateľa:

Re: S40 II - Power System Service Urgent!!

Príspevok od užívateľa base » 03 Dec 2010, 00:08

grizlly napísal:Po precitani tejto temy mi to nedalo a konecne som sa pozrel co mam ja:DENSO 150A
{zmyslajuci} Chlapi, ak si dobre spomínam, tak na výmenu alternátoru – typ DENSO 120A bola oficiálna zvolávačka do autorizáku, kde ti zadarmo vymenili ten 120A alternátor za DENSO 150A + nový software do riadiacej jednotky. To isté bolo aj na výmenu EGR ventilov. Zrejme bolo mnoho reklamácií na tie alternátory 120A, tak spravili na to celoplošnú výmenu.
Ja som kúpil jazdenú S40II, no bohužiaľ nie je v nej vymenený alternátor za 150A, je tam pôvodný DENSO 120A. Zvolávacia akcia na výmenu alternátora bola už ukončená. Pýtal som sa na to v Unicome vo Zvolene asi pred 6 mesiacmi. Teraz mám na tacháči cca 90tis. km a zatiaľ je ten môj 120A alternátor v poriadku, no ale tŕpnem kedy začne robiť problémy.

Čo sa týka výmeny za 150A alternátor, tak neviem, či by som to robil doma.....
Nemyslím teraz na samotnú fyzickú výmenu alternátora, ide mi o ten software, ktorý je potrebné nahrať do riadiacej jednotky. To by som doma nezvládol určite. Ak si dobre pamätám tak mi ten technik v ZV hovoril, že len samotná výmena nestačí, že je tam potrebný aj ten software upraviť. (asi treba „povedať“ riadiacej jednotke, že je tam iný typ alternátoru a ako sa má správať voči nemu)
A z toho aj vyplýva, že asi nie je vhodné ísť do inej značky alternátoru, ako tej ktorý doporučuje výrobca auta. Je možné, že ten software nemusí korektne komunikovať s inými značkami alternátorov. ;) Ale to je len môj laický dohad...
Volvo S40 2.0D, r.v.2005 (model 2006),manual 6Q

Užívateľov profilový obrázok
harlequin
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1580
Dátum registrácie: 07 Jan 2010, 20:21
Vek:: 26
Bydlisko: UK
Poďakoval: 2 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: S40 II - Power System Service Urgent!!

Príspevok od užívateľa harlequin » 06 Dec 2010, 00:04

base napísal:
grizlly napísal:Po precitani tejto temy mi to nedalo a konecne som sa pozrel co mam ja:DENSO 150A
{zmyslajuci} Chlapi, ak si dobre spomínam, tak na výmenu alternátoru – typ DENSO 120A bola oficiálna zvolávačka do autorizáku, kde ti zadarmo vymenili ten 120A alternátor za DENSO 150A + nový software do riadiacej jednotky. To isté bolo aj na výmenu EGR ventilov. Zrejme bolo mnoho reklamácií na tie alternátory 120A, tak spravili na to celoplošnú výmenu.
Ja som kúpil jazdenú S40II, no bohužiaľ nie je v nej vymenený alternátor za 150A, je tam pôvodný DENSO 120A. Zvolávacia akcia na výmenu alternátora bola už ukončená. Pýtal som sa na to v Unicome vo Zvolene asi pred 6 mesiacmi. Teraz mám na tacháči cca 90tis. km a zatiaľ je ten môj 120A alternátor v poriadku, no ale tŕpnem kedy začne robiť problémy.

Čo sa týka výmeny za 150A alternátor, tak neviem, či by som to robil doma.....
Nemyslím teraz na samotnú fyzickú výmenu alternátora, ide mi o ten software, ktorý je potrebné nahrať do riadiacej jednotky. To by som doma nezvládol určite. Ak si dobre pamätám tak mi ten technik v ZV hovoril, že len samotná výmena nestačí, že je tam potrebný aj ten software upraviť. (asi treba „povedať“ riadiacej jednotke, že je tam iný typ alternátoru a ako sa má správať voči nemu)
A z toho aj vyplýva, že asi nie je vhodné ísť do inej značky alternátoru, ako tej ktorý doporučuje výrobca auta. Je možné, že ten software nemusí korektne komunikovať s inými značkami alternátorov. ;) Ale to je len môj laický dohad...
imho tam ziaden SW nieje potrebne dat, hoc som o tom pocul a cital niekde... som mal Denso 120A teraz mam: Alternátor FORD Focus C-MAX Fiesta Fusion, MAZDA 3, VOLVO C30, S40, 6draziek s volnou remenicou... aky to je vyrobca to netusim, kedze to na nom nepise, bol kupovany ako novy ale cez ebay asi za polovicnu cenu tu. Ziaden SW sa nemenil a auto spravilo nejakych 5tis. km bez akejkolvek poruchy ci niecoho ineho... fakt neviem naco by ta vymena softwareu mala byt dobra... ale zas som len elektrotechnik nie automechanik :)
Volvo S40 2.0D 100kW MY2005 Momentum + doplnky
EX >>> Volvo V40 1.8i 92kW MY2000 125konikov, červená farba
Láka ma ísť, ísť, ísť, ísť, tam kde nik, nechodí...ísť s tebou ísť, čakať čo sa prihodí...

Užívateľov profilový obrázok
Ortový
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 31 Máj 2009, 16:35
Vek:: 46
Bydlisko: Handlová
Poďakoval: 10 krát
Bolo mu poďakované: 29 krát

Re: S40 II - Power System Service Urgent!!

Príspevok od užívateľa Ortový » 06 Dec 2010, 09:23

žeby zo zákazníkov ťahali peniaze :?: :(
Volvo S60 D5,Move,D5244T,AW55-50/51SN,r.v.2005 - Čierny
Volvo S60 2,4i ,Kinetic, B5244S,AW55-50/51SN,r.v.2005 - Zlatý
galéria
Diagnostika DICE

Užívateľov profilový obrázok
base
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 03 Dec 2009, 10:30
Vek:: 5
Kontaktovať užívateľa:

Re: S40 II - Power System Service Urgent!!

Príspevok od užívateľa base » 06 Dec 2010, 10:53

Ortový napísal:žeby zo zákazníkov ťahali peniaze :?: :(

{zmyslajuci} No može to byť tak Ortový, ako píšeš, keď to Harlequinovi funguje bez problémov aj bez úpravy softu v riadiacej jednotke.
Možno je ten soft potrebný len kvôli diagnostike, ak v aute blbne elektrika, tak aby sa dali vyhľadať chyby cez VAG.
Volvo S40 2.0D, r.v.2005 (model 2006),manual 6Q

Napísať odpoveď