Cúvacia kamera

Užívateľov profilový obrázok
Charlie
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 25 Júl 2016, 14:59
Vek:: 33
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu poďakované: 2 krát

Cúvacia kamera

Príspevok od užívateľa Charlie » 04 Máj 2018, 11:00

Ahojte, mám taký menší problém s cúvaciu kamerou. Pri zaradení R sa automaticky zapne cúvacia kamera ale cez obraz preblikava pás ako keby ju niečo rušilo v cca 1 sek intervaloch. Viac to asi robí keď je teplo. Nestretol sa niekto s niečím takým? Čo by to mohlo robiť? Zlý kontakt? Alebo ide do večných lovíšt? Na diagnostike som s tým nebol. Nemám nikoho okoli s Origo diagnostikou. Cúvacia kamera je od výroby nie je dorabana.Dakujem za odpovede.

Odoslané z Moto G (5S) Plus pomocou Tapatalku


ratta
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 26 Aug 2010, 17:45
Vek:: 43
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 2 krát

Re: Cúvacia kamera

Príspevok od užívateľa ratta » 06 Sep 2023, 21:15

Ahoj, v poslednom case sa objavuje podobny problem aj na mojom Volve XC60. Riesil som to s 2 servismi a v obidvoch mi povedali toto:
"Kontrolu vypadávania obrazu zadnej parkovacej kamery väčšinou riešime podľa technického žurnálu Volva a to domontovaním equalizéru ktorý stabilizuje obraz a rieši problém s vypadávaním obrazu zadnej parkovacej kamery. Cena je 233,-Eur s DPH materiál + práca."

Cize mame od vyroby kameru, nie je chyba ani v kamere ani v kabelazi ale treba dokupit ekvalizer a uz to pojde. Pytal som sa, ci to vedia spravit ako zarucny servis alebo v ramci zvolavacky, ale ze nie. Za mna je to cisto vyrobny problem a Volvo by ho malo fixovat zdarma, zial nie je to tak.

Prave preto som dnes navstivil klub a vidim, ze aj ty mas s tym problem, len sa nenasiel nikto, kto ma skusenosti s riesenim za nejaku normalnu cenu.

Ak viete ako to vyriesit, idealne s niekym v okoli BA, TN, ZA tak dajte vediet. Dakujem za kazdu pomoc a radu.
Volvo XC60 2,4 D5 Summum r2014

Cronicle
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 342
Dátum registrácie: 04 Sep 2020, 12:36
Vek:: 38
Bydlisko: KE
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 5 krát

Re: Cúvacia kamera

Príspevok od užívateľa Cronicle » 07 Sep 2023, 06:37

Mal som aj ja XC60 MY2013, ale našťastie som tento problém nemal. Podľa toho čo som vyguglil, XC60 s tým mali asi viac problém, ale spomenuli aj S60. Ten equalizer sa dá kúpiť napr tu: https://volvozone.eu/product/equalizer-volvo-31471726

Dokonca aj na Ali som ho našiel za podobnú cenu..
Volvo V60 2.0 T6 AWD R-Design Polestar 240kW
Yamaha FZ6 S2 NAKED 2007
Vida

Napísať odpoveď