Porovnanie S60 I. vs. S60 II./V60

Užívateľov profilový obrázok
lkopcansky
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 834
Dátum registrácie: 27 Máj 2013, 10:33
Vek:: 31
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 26 krát

Porovnanie S60 I. vs. S60 II./V60

Príspevok od užívateľa lkopcansky » 01 Mar 2018, 11:16

Ahojte,

pohrávam sa s myšlienkou, že časom by som kúpil S60 II.(V60) generácie. S prvou generáciou mám bohaté skúsenosti, preto by som rád počul porovnanie.

Prevodovka: určite a

Motor: pri výbere motorizácie je to horšie, vidím to na D3 120 kW, z benzínov T6 je moc, 2,0T je ako šafránu.

Výbava: stačí polokoža, výhrev nie je dôležitý (ani teraz ho nemám na polokoži, auto je v garáži), xenóny, cúvacie senzory. Z asistentov by bol super BLIS, ale ten sa viaže na celý balik asistentov. Či?

Ako je na tom s priestorom? ja mám 190 cm, mierečná váha :P, manželka 175 cm, čiže žiadny škriatkovia. Veľkosť interiéru u prvej generácie je akceptovateľná, ako je na tom druhá generácia? Kufor sa pri II. generácii zmenšil(tuším 50l), mechanizmus otvárania kufra je už zabudovaní vo vnútri kufra, prvá generácia to mala lepšie vyriešené.

Čo servis? čo som postrehol, tak pri II. je často riešený alternátor. Pri I. generácii je spoľahlivosť super, menili sa kvôli závade len dva diely za dokopy 350e, ale je to benzín.

Podľa polomeru otáčania to bude tak isto (ne)obratné ako prvá generácia pravdepodobne...

Aké máte Vy skúsenosti/postrehy?
XC60 D4 AT8 Summum-E, MY15, 133 000 km, Mobil 0w-20
Obrázok
S60 D3 AT6 Summum, MY12, 247 000 km, Ravenol SSV 0W-30 - tatko
Obrázok
XC60 D3 AT8 Dynamic, MY17, Castrol 0w-20, 172 000 km - mamka
S60 2,4i B5244S, FWD, MT, MY04, 245 000 km, Mobil 5W-50 - sestra

Užívateľov profilový obrázok
Charlie
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 25 Júl 2016, 14:59
Vek:: 33
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu poďakované: 2 krát

Re: Porovnanie S60 I. vs. S60 II./V60

Príspevok od užívateľa Charlie » 01 Mar 2018, 11:29

Mám 190 CM a priestorovo úplne vyhovuje. Sadnem si "sám za seba" s tým že na nohy mám ešte malú rezervu. Čo sa týka kufra mám kombi, ale kufor nie je žiadna jaskyňa skôr slabo pod priemerom. Rozloha kufra OK. Len je nízky ale u kombinácii je v kufri sieť takže sa to dá kompenzovať naloženim "až po strop" bez toho aby utrpela bezpečnosť pasažierov. Dozadu dáš v pohode dve detské sedačky ak mas sedacky od Volva take tam das tri. Čo sa týka výbavy mám obavu že ak chces BLIS tak budeš musieť ísť do výbavy Summum. Tam už je takmer všetko na čo si spomenies. S xenonmi to vidím podobne ale môžem sa mýliť, pretoze nepoznám do detailu ako funguje systém príplatkovej výbavy u Volva či sa aj do najnižšej výbavy dali priplatiť prvky výbavy z vyšších výbav. Čo sa týka multimédií hľadaj väčšiu obrazovku. Pri aickej prevodovke pozor na to či bol predchádzajúcim majiteľom pravidelne menej olej. Pri tomto modeli sú dvx typy aických prevodoviek. Jedná má športový režim druhá nie. Presne rozdiely medzi nimi Ti nepoviem. Podľa servisu kde mením olej je životnosť au (bez športového režimu) pri dobrej starostlivosti cca 350-400 tis. Km. Ale aj 200. Záleží od vodiča. Ceny náhradných dielov sú rôzne. Niektoré sú za babku niekde je to paľba že sa nestačia diviť, ale to je asi u každého auta. Veľa zdaru pri hľadaní.

Odoslané z Moto G (5S) Plus pomocou Tapatalku



Napísať odpoveď