Deravy vyfuk/pletenec/zvody

Užívateľov profilový obrázok
karol123
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20 Apr 2017, 16:04
Vek:: 36
Bydlisko: Moldava n/B
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Deravy vyfuk/pletenec/zvody

Príspevok od užívateľa karol123 » 04 Jan 2018, 00:50

Ahojte, zial nase volvo (cx70 2005 b2554) akosi zacalo dunivo zniet....liezol som pod neho, zapchali sme vyfuk...pocul som ze to fuci niekde vpredu (ako aj zvysok vyfuku ziadna vyhra, ale aspon nie je deravy, vid video ).
Co som vedel som sa snazil obhmatat ale necitil som odkial fuci.

Chcem sa opytat ci ten plech nad zvodmi drzia len tie dva sruby viditelne zhora....a ci niekde existuje postup ako to cele demontovat ked sa ukaze ze je to potrebne.
Uvidime ale asi bude treba to dat dole lebo od katalyzatora to je jeden diel asi cele. Kadial sa to idealne vybera?? Teda ja dufam ze to bude len nejaka prasknuta pruzina na pruznom spoji ale pri mojom stasti pri tomto aute to budu prasknute zvody.

dakujem za rady


Užívateľov profilový obrázok
karol123
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20 Apr 2017, 16:04
Vek:: 36
Bydlisko: Moldava n/B
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Deravy vyfuk/pletenec/zvody

Príspevok od užívateľa karol123 » 07 Jan 2018, 22:15

Dunivy zvuk som poriesil....nastastie sa ziadna skrutka nezalomila na tom plechovom kryte.

Dunenie bolo lebo tu chybala sruba..zeby vypadla? Neviem ale ten otvor vobec nevyzera ze by sa tam nieco triaslo.
A ked som uz bol pri tom tak som analyzoval aj to cinkotavo hrkanie pri ubrati plynu...spolu s tym zvukom sa trasie aj ta poistka na tom tiahle ktoru vidiet na obrazku, ale nie je samotna poistka zdrojom toho hluku, nieco v turbe....neviem..nemate niekto skusenost ci sa tam nieco zatvara pri pusteni plynu? tento typ turba som este nerozoberal a zatial som ani nezistoval ze aky tam je, dufal som ze nizkotlakove turbo nebudem riesit... :)

Obrázok

A potrebujem zadne tlmice nakupit a horne ulozenie motora lebo sa to kyve ako kol v plote :-D

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: Deravy vyfuk/pletenec/zvody

Príspevok od užívateľa Jasko » 07 Jan 2018, 23:01

Maš tam ulomený štift (vybrať von odvrtať)pokiaľ dobre vidím a ta klapka čo ti hrkoce poistka je regulacia turba aby plnilo v rozsahu poistku vymeň pripadne ju skus vybrať stlačiť a založiť speť.

Užívateľov profilový obrázok
karol123
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20 Apr 2017, 16:04
Vek:: 36
Bydlisko: Moldava n/B
Poďakoval: 4 krát
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: Deravy vyfuk/pletenec/zvody

Príspevok od užívateľa karol123 » 07 Jan 2018, 23:29

tiez som si myslel ze tam chyba stift lebo dva stifty tam boli ale to tretie bola diera krizom...dostala normalnu skrutku+matku. mozno to uz niekto opravoval:)
Mne skor pride ze nieco v tom turbe bude mat uz vacsiu volu ako je normalne, lebo ten zvuk nejde priamo z tej poistky (skusal som ju znehybnit), zvuk prestal iba ked som drevom pritlacil na osku tej klapky (bolo citit ze nieco vo vnutri vibruje). aspon viem odkial to ide a casom s tym nieco spravim, alebo sa to pokazi :-D

Napísať odpoveď