Klima + nez. kurenie

andre
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 01 Nov 2009, 21:45
Vek:: 5
Bydlisko: Bratislava

Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa andre » 18 Jún 2010, 10:03

Caute,

klima nefunguje, blikaju oranzove diody.

Klima opravena:
cena opravy:
Senzor (cidlo) pod palubovkou sa ocistilo od prachu, bolo zanesene a netocila sa vrtulka - prestalo hlasit chybu. Vyfukane stlacenim vzduchom - svojpomocne zadarmo.
Kupeny novy susic - 50e
Vymena susica v servise - 30e (bolo treba pripravok na odpojenie trubiek - neda sa spravit doma)
Naplnenie klimatizacie - 40 e




viete mi odporucit firmu v Bratislave (vlastne skusenosti-google nasiel rozne firmy), co mi otestuje tesnost kl. systemu, opravim to a az potom to pridem naplnit. Resp. je mozna nejaka celkova diagnostika, ci funguju aj ostatne komponenty ako cidla atd?
Susic mam uplne skorodovany takze ten vymenim urcite, len ktovie co dalej bude treba.

Dalej nefunguje ani original nezavisle kurenie od volva a neviem ci s tym ist za elektrikarom alebo do hocijakeho servisu alebo su nejake firmy zamerane na taketo dodatocne autozariadenia? Resp. co mozem pozret na tom aj sam?
Inak je mozne ze je to "pospajane" s klimatizaciou a ked sa da ta do poriadku, tak zacne aj toto pracovat ako ma?

Kurenie sa zapne (aj aicky aj manualne), zvuk ako ked ide cerpadlo (asi zacne tahat benzin) to trva tak 30 sekund mozno, potom vypne, a v aute je len taky slaby vanok (ako ked je ventilator nastaveny na uplne minimum), vzduch fuka taky obycajny(teply teda nie je)

Dik za pomoc
Naposledy upravil/-a andre v 11 Júl 2010, 13:33, upravené celkom 3 krát.
Volvo V70 2.3 T5
Kia Cee´d 1.4
Skoda Favorit 135
Skoda Favorit 136
Skoda Favorit 136
Skoda Favorit 135 sport line
Skoda Favorit 135 silver line
Skoda Felicia Combi 1.6
ex: Felicia Combi 1.3 LPG
ex: Felicia Combi 1.6 LK
ex: Favorit 136

Užívateľov profilový obrázok
zorg1
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2457
Dátum registrácie: 20 Sep 2009, 14:12
Vek:: 43
Poďakoval: 19 krát
Bolo mu poďakované: 35 krát

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa zorg1 » 18 Jún 2010, 10:31

Ak si mal plnenú klimu v servise tak je treba vziat na oci UV okuliare a pozriet sa na predny chladič ( najskorej ), ak zabadas kontrastnu latku vies kade ti unika . Kazdy stroj ktorý plní klimu tak, že najprv vytvori vakuum caka a ak sa tlak nezmeni zacne plnit... Ten predný chladič može mat dierky od kamienkov alebo uz je riedky a paruje....
Honda CR-V, IX/ 2014, 155 HP, Elegance, 2,0 L i-VTEC 5AT, Benzín, 4WD, outdoor, winter pack, Perleťová čierna Crystal
bolo: ♥♥♥ S60 D5 2004, skvelé vozidlo...... ♥♥♥
bude : Volvo veterán

Honda Jazz, 1,2 cool

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa kwiko » 19 Jún 2010, 07:02

Som bol plnit nedavno v oilpartneri na racianskej za 65e, ale spravil mi aj dianostiku preco mi svici kontrolka bagu.

tvoj problem s klimou bude ale v niecom inom. Tym bilkanim rj klimy dava na znamost, ze sa zblaznila a potrebuje cvokara {typekscigaretou}
kwiko

andre
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 01 Nov 2009, 21:45
Vek:: 5
Bydlisko: Bratislava

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa andre » 19 Jún 2010, 10:18

zorg1 napísal:Ak si mal plnenú klimu v servise tak je treba vziat na oci UV okuliare a pozriet sa na predny chladič ( najskorej ), ak zabadas kontrastnu latku vies kade ti unika . Kazdy stroj ktorý plní klimu tak, že najprv vytvori vakuum caka a ak sa tlak nezmeni zacne plnit... Ten predný chladič može mat dierky od kamienkov alebo uz je riedky a paruje....
Neviem kde kedy ako bola plnena, auto som kupil uz s tymto problemom.
Kazdopadne to mam na mysli tu kontrastnu latku aby sa najprv dala, zistilo sa kde vsade to unika, pomenili sa diely a potom to dam az naplnit. Spravia to vsade kde plnia klimu?
kwiko napísal:Som bol plnit nedavno v oilpartneri na racianskej za 65e, ale spravil mi aj dianostiku preco mi svici kontrolka bagu.

tvoj problem s klimou bude ale v niecom inom. Tym bilkanim rj klimy dava na znamost, ze sa zblaznila a potrebuje cvokara {typekscigaretou}
A zblaznit sa mohla aj tym ze je tam malo naplne, resp. ziadna alebo to bude nieco vaznejsie?
Lebo ako vravim, susic je totalne hrdzavy a predpokladam ze netesni ako by mal a je mozne ze tade unikla napln a bolo mi povedane ze pokial je tam iba urcite mnozstvo naplne tak klima ani nezopne. Tak nech zbytocne nehladam problem tam kde nie je a mozno staci len vymenit susic, naplnit a vybavena vec.
Volvo V70 2.3 T5
Kia Cee´d 1.4
Skoda Favorit 135
Skoda Favorit 136
Skoda Favorit 136
Skoda Favorit 135 sport line
Skoda Favorit 135 silver line
Skoda Felicia Combi 1.6
ex: Felicia Combi 1.3 LPG
ex: Felicia Combi 1.6 LK
ex: Favorit 136

Užívateľov profilový obrázok
zorg1
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2457
Dátum registrácie: 20 Sep 2009, 14:12
Vek:: 43
Poďakoval: 19 krát
Bolo mu poďakované: 35 krát

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa zorg1 » 19 Jún 2010, 14:59

kontrasna latka je sucastou zmesi, ktorou to plnia,, taktiež aj olej na mazanie kompresora , čiže treba vziat uv okuliare a kuknut,,, kto plni klimu ma aj tie okuliare a vie najst unik... na vychode naplnenie klimy s diagnostikou cca 30 ečka..

pozn. ak je v chladiacej sustave maly tlak tak kompresor nezopne a hlasi chybu - inak - su tam fest velke tlaky..
Honda CR-V, IX/ 2014, 155 HP, Elegance, 2,0 L i-VTEC 5AT, Benzín, 4WD, outdoor, winter pack, Perleťová čierna Crystal
bolo: ♥♥♥ S60 D5 2004, skvelé vozidlo...... ♥♥♥
bude : Volvo veterán

Honda Jazz, 1,2 cool

Užívateľov profilový obrázok
zorg1
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2457
Dátum registrácie: 20 Sep 2009, 14:12
Vek:: 43
Poďakoval: 19 krát
Bolo mu poďakované: 35 krát

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa zorg1 » 19 Jún 2010, 15:04

celkom slusna stranka o chladeni aj podla mna dobre ceny :

http://www.autochladice.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Honda CR-V, IX/ 2014, 155 HP, Elegance, 2,0 L i-VTEC 5AT, Benzín, 4WD, outdoor, winter pack, Perleťová čierna Crystal
bolo: ♥♥♥ S60 D5 2004, skvelé vozidlo...... ♥♥♥
bude : Volvo veterán

Honda Jazz, 1,2 cool

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa kwiko » 19 Jún 2010, 19:41

Dost pochybujem, ze RJ klimy vie o tom aky tlak ma v klime. Je tam hlavne na ovladanie klapiek a regulaciu teploty v kabine.
Dokazuje to aj skutocnost, ze po buracke som mal klimu prazdnu. Iba som odpojil kablik k spojke kompresora a jazdil. RJ si to ani nevsimla.
Tusim je to len zapojene klasicky cez spinac nizkeho tlaku. Ak je tlak dostatocny, zopne sa kompresor. Ten tlaci pokial ho nevypne cidlo vysokeho tlaku, alebo termostat na vyparniku (ochrana proti jeho zamrznutiu). Takto to ide stale dokola.
RJ riesi len zmiesavanie s teplým vzduchom. Ta ma na kureni kila senzorov... Da sa to diagnostikovat. Niekto tu mal podobny problem a pomohla mu vymena panelu (RJ)...
Na formane mi RJ este vypne kompresor ked dupnem na plyn, ale pri V40 to uz nerobi, musim manualne {usmevisko}
kwiko

Užívateľov profilový obrázok
wickey
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2179
Dátum registrácie: 09 Apr 2009, 11:47
Vek:: 35
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa wickey » 19 Jún 2010, 20:48

na formane je klima? :shock:
'01 C70 T5 cabrio
'00 V70 XC AWD Cross Country
'08 XC90 V8 AWD Sport
'03 S60 T5
ex 760 GLE TD, 940 GLE, 850 2.5 20V, 440 1.8K, V70 R AWD, 850 R, V70 R AWD, 740 GL, 850 GLE, S60 R AWD, V70 XC AWD, V70 XC AWD, S70 2.5 20V

Užívateľov profilový obrázok
zorg1
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2457
Dátum registrácie: 20 Sep 2009, 14:12
Vek:: 43
Poďakoval: 19 krát
Bolo mu poďakované: 35 krát

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa zorg1 » 19 Jún 2010, 20:59

kwiko napísal:Dost pochybujem, ze RJ klimy vie o tom aky tlak ma v klime. Je tam hlavne na ovladanie klapiek a regulaciu teploty v kabine.
Dokazuje to aj skutocnost, ze po buracke som mal klimu prazdnu. Iba som odpojil kablik k spojke kompresora a jazdil. RJ si to ani nevsimla.
Tusim je to len zapojene klasicky cez spinac nizkeho tlaku. Ak je tlak dostatocny, zopne sa kompresor. Ten tlaci pokial ho nevypne cidlo vysokeho tlaku, alebo termostat na vyparniku (ochrana proti jeho zamrznutiu). Takto to ide stale dokola.
RJ riesi len zmiesavanie s teplým vzduchom. Ta ma na kureni kila senzorov... Da sa to diagnostikovat. Niekto tu mal podobny problem a pomohla mu vymena panelu (RJ)...
Na formane mi RJ este vypne kompresor ked dupnem na plyn, ale pri V40 to uz nerobi, musim manualne {usmevisko}
povedal mi to celkom znaly clen a majitel servisu o tom ako to funguje a u akeho typu auta...tiez si myslim ze nie vsetko mas na svojom starsom volve funguje na vsetkych volvach doposial...
Honda CR-V, IX/ 2014, 155 HP, Elegance, 2,0 L i-VTEC 5AT, Benzín, 4WD, outdoor, winter pack, Perleťová čierna Crystal
bolo: ♥♥♥ S60 D5 2004, skvelé vozidlo...... ♥♥♥
bude : Volvo veterán

Honda Jazz, 1,2 cool

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa kwiko » 20 Jún 2010, 08:39

Jasne, ved vravim ze sa to da diagnostikovat, iba si myslim ze tam bude zavad viacej. Ani neviem z ktoreho roku taka V70 moze byt :mrgreen: Viem len ze V40 to ma ako som napisal. Ako to ma v70 co moze byt r.v 97 az po dnesok, na to by som potreboval vestecku gulu. S tou UV kontrastnou latkou mas pravdu, ale to snad robia aicky.

Preto som sem dal aj kontakt a cenu, a som bol spokojny. Venovali sa mi napockanie, vysali co bolo v okruhu, spravili vakuovu skusku, napustili uv kontrastnu latku, dali novy olejcek, dali nove medium (tusim 890g) vydezinfikovali vyparnik, skontroloval teplotu studeneho vzduchu. Na moju ziadost mi este napichol auto na diagnostiku a skontroloval co bolo treba, technik bol zhovorcivy, na vsetko som sa mohol pozerat a nakoniec mi poprial stastnu cestu {palechore}

Ano fialovy forman ma mechanicku klimu
(ked ju moze mat matiz z 0.8l motorom, 1,3 50kw to vpohode zvlada)
kwiko

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa Peťo » 20 Jún 2010, 17:57

Kwiko forman je najkrajší forman aký som videl. Do mesta ideálne auto 8-)

andre
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 01 Nov 2009, 21:45
Vek:: 5
Bydlisko: Bratislava

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa andre » 21 Jún 2010, 07:44

no dobre vediet..ja som doteraz tomu chapal tak, ze ta konktrastna latka sa tam pridava iba v pripade ak je podozrenie uniku a nie, ze je sucastou naplne..tak to pojdem asi navstivit proste nejaky klima-servis nech to pozru

ok, dik chalani, taku skusenost ako opisuje kwiko s pristupom firmy rad pocujem {palechore} tak skusim zavolat jednej aj druhej firme a popitat sa blizsie ich, ze co poradia a odporucia

Kwiko: moja V70 je r.v. 1999
Volvo V70 2.3 T5
Kia Cee´d 1.4
Skoda Favorit 135
Skoda Favorit 136
Skoda Favorit 136
Skoda Favorit 135 sport line
Skoda Favorit 135 silver line
Skoda Felicia Combi 1.6
ex: Felicia Combi 1.3 LPG
ex: Felicia Combi 1.6 LK
ex: Favorit 136

andre
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 01 Nov 2009, 21:45
Vek:: 5
Bydlisko: Bratislava

Re: Klima + nez. kurenie

Príspevok od užívateľa andre » 21 Jún 2010, 17:22

Takze po prezerani fora som sa dostal este k tomu, ze vnutorne cidlo (nalavo od ovladania kurenia a klimy a vpravo od tlacitka na palubny pc) sa zanese prachom a nefunguje. Vybral som ho, ocistil (vrtulka sa netocila pod nanosom prachu a pod. svinstiev), poskladal to naspat a po nastartovani uz neblikali oranzove diody.
Klima sice neklimuje, ale to predpokladam preto, ze nie je napln, ktora sa stratila asi cez ten hrdzavy susic.
Susic aj pelovy filter som objednal uz dnes pocas dna, takze najblizsie ho dat vymenit a naplnit klimu a snad to bude ok.


Ten susic asi sam vymenit nemozem kedze je system pod tlakom? - ak tam vobec je nejaka napln. Lebo co som volal do oilpartneru tak nechapavo sa ma pytal ci myslim pelovy filter, ze ine nevymenia, proste len naplnia klimu.
Volvo V70 2.3 T5
Kia Cee´d 1.4
Skoda Favorit 135
Skoda Favorit 136
Skoda Favorit 136
Skoda Favorit 135 sport line
Skoda Favorit 135 silver line
Skoda Felicia Combi 1.6
ex: Felicia Combi 1.3 LPG
ex: Felicia Combi 1.6 LK
ex: Favorit 136

Napísať odpoveď