Problém s alarmom

Andy60
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Júl 2017, 11:33
Vek:: 24
Poďakoval: 2 krát

Problém s alarmom

Príspevok od užívateľa Andy60 » 16 Júl 2017, 12:02

Zdravím Volvaci,
Splnil som si sen a zaobstaral si vytúženú s60tku. Samozrejme má nejaké chybičky ktoré postupne odstraňuje ale v poslednej dobe ma jedna začína viacej trápiť. Študoval som fórum, aj české a asi som prišiel na pôvod ale chcel by som počuť aj názor iných.
Auto som kúpil s už vyskočenou hláškou na palubaku o chybe a kontrole alarmu. Všetko fungovalo ako, ma tak som to až tak výrazne neriešil. Žiaľ, bol som šikovný a na našich úžasných diaľniciach sa mi podarilo pravým späťákom zavadiť v zúženom rozkopanom úseku o značku. Späťák mi sklopilo, vyskočilo zrkadielko. Zacvakol som ho naspäť a funguje ako ma. Ale všimol som si na aute, že keď ho zamknem, tak do polhodiny mi začnú blikať všetky výstražné svetla. Odomknem-zamknem a na polhodinu opäť kľud a potom zase to iste. Začalo to až po tom tukanci.
A tu sa dostávam k problému, to ze nehuka iba bliká a vyskočená hláska by mohla byt dogabaná siréna resp rezervná baterka čo možno vytiekla aj na sirénu.
Záhadou mi je to spúšťanie sa výstražných lebo napr včera v noci som zaparkoval inde ako predtým a bolo všetko ok. Niekde som sa dočítal, že v späťáku je senzor na zamykanie. Ak hej by to vysvetľovalo to, ze začal blbnúť až po incidente na diaľnici.
Otázka je, na koľko som sa v určení diagnózy trafil :D Aby som nemusel rozobrať milión veci a nakoniec zistil, že s tým nemám ako pohnúť a ajtak nakoniec skončím v servise :D

Vopred ďakujem za každý jeden tip.
Volvo S60 2.0T 132kw, manuál, 2005

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: Problém s alarmom

Príspevok od užívateľa Jasko » 17 Júl 2017, 20:00

Najskor vytečena bateria v alarme mne sa tiež spuštal alarm ako popisuješ a bola bateria vytečena. Nič nepokaziš keď vyberieš sirenu a otvoriš ju da sa jazdiť aj bez nej akurat može nadavať palubak. Takže čim skor von možno sa ešte da zachraniť keď nie tak pozri na volvozone sk alebo priamo vo volve .

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Problém s alarmom

Príspevok od užívateľa kwiko » 18 Júl 2017, 08:55

sireny mam nejake pouzite nevytecene...
v spatnom zrkadielku na s60 ma nenapada nic co ma priamu spojitost s alarmom...
mam volvo diagnostiku...
kwiko

Užívateľov profilový obrázok
Dodike 850
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 1704
Dátum registrácie: 03 Aug 2010, 14:54
Vek:: 31
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 80 krát
Bolo mu poďakované: 68 krát

Re: Problém s alarmom

Príspevok od užívateľa Dodike 850 » 19 Júl 2017, 09:28

Andy60 napísal:Zdravím Volvaci,
Splnil som si sen a zaobstaral si vytúženú s60tku. Samozrejme má nejaké chybičky ktoré postupne odstraňuje ale v poslednej dobe ma jedna začína viacej trápiť. Študoval som fórum, aj české a asi som prišiel na pôvod ale chcel by som počuť aj názor iných.
Auto som kúpil s už vyskočenou hláškou na palubaku o chybe a kontrole alarmu. Všetko fungovalo ako, ma tak som to až tak výrazne neriešil. Žiaľ, bol som šikovný a na našich úžasných diaľniciach sa mi podarilo pravým späťákom zavadiť v zúženom rozkopanom úseku o značku. Späťák mi sklopilo, vyskočilo zrkadielko. Zacvakol som ho naspäť a funguje ako ma. Ale všimol som si na aute, že keď ho zamknem, tak do polhodiny mi začnú blikať všetky výstražné svetla. Odomknem-zamknem a na polhodinu opäť kľud a potom zase to iste. Začalo to až po tom tukanci.
A tu sa dostávam k problému, to ze nehuka iba bliká a vyskočená hláska by mohla byt dogabaná siréna resp rezervná baterka čo možno vytiekla aj na sirénu.
Záhadou mi je to spúšťanie sa výstražných lebo napr včera v noci som zaparkoval inde ako predtým a bolo všetko ok. Niekde som sa dočítal, že v späťáku je senzor na zamykanie. Ak hej by to vysvetľovalo to, ze začal blbnúť až po incidente na diaľnici.
Otázka je, na koľko som sa v určení diagnózy trafil :D Aby som nemusel rozobrať milión veci a nakoniec zistil, že s tým nemám ako pohnúť a ajtak nakoniec skončím v servise :D

Vopred ďakujem za každý jeden tip.
Ahoj a grarulujem k vysnenemu autu. A k chybe... nema to vobec spolocne nic s tym trafenym spetakom. Dialkove komunikuje cez vnutorne spetne zrkadlo...
Mas vytecenu baterku v sirene (nic neobvyklé) preto ti auto aj blika ale nehulaka lebo je zateceny plosak v sirene od baterie... vymen sirenu je ulozena pod pravim prednim blatnikom ked das dole koleso a podkolie tak ju uvidis... vela stastnych a bezporuchovich km zelam

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
06/2011 XC70 D5+POLESTAR AWD -ELECTRIC SILVER
01/1981 244GL B19A M45 -SOLID WINE RED

-----
Bolo:
10/2003 S80 2,5T AWD -CRYSTAL GREEN PEARL
11/2003 S80 2,5T AWD -DARK BLUE PEARL (NAUTIC)
11/1994 850 2,4i+LPG -ONYX GREEN METALLIC

Andy60
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Júl 2017, 11:33
Vek:: 24
Poďakoval: 2 krát

Re: Problém s alarmom

Príspevok od užívateľa Andy60 » 28 Aug 2017, 12:59

Páni, ďakujem za rady. Predsa len som nebol až tak ďaleko s odhadmi :D takze sirénu možem pripísať na zoznam opráv ale momentálne sú priorita rozvody! Diagnostika je samozrejme v pláne keď bude chvíľu čas, snáď už v dohľadnej dobe. Momentálne som v jednom kole, vid až kedy som sa sem dostal 😅
Volvo S60 2.0T 132kw, manuál, 2005

Napísať odpoveď