Riešil niekto ICM modul na radio?alebo opravoval?

Užívateľov profilový obrázok
Majky XC90
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 10 Nov 2015, 18:36
Vek:: 28
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu poďakované: 2 krát

Riešil niekto ICM modul na radio?alebo opravoval?

Príspevok od užívateľa Majky XC90 » 17 Apr 2017, 01:12

ICM modul {plac}

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: Riešil niekto ICM modul na radio?alebo opravoval?

Príspevok od užívateľa Jasko » 17 Apr 2017, 07:54

A čo ti to robí?
Opticé káble su v poriadku?

Užívateľov profilový obrázok
Majky XC90
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 10 Nov 2015, 18:36
Vek:: 28
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu poďakované: 2 krát

Re: Riešil niekto ICM modul na radio?alebo opravoval?

Príspevok od užívateľa Majky XC90 » 17 Apr 2017, 17:07

Jasko napísal:A čo ti to robí?
Opticé káble su v poriadku?
Mám taky to problem:zasekovalo sa mi cd v mechanike tak som ho vyberal z plastovym nožikom až dovtedy pokedy som nedobabral mechaniku a tak je dobabrana a som tam na zapalovač napojil transmitter a vtedy mi začalo praskať v lavom prednom reproduktore tak ,že ked som dal nad polovicu hlasitosť tak toto praskanie v reproduktore bolo strašne alebo ak som blikol s dialkovymi tak tak praskot bol v reproduktore basovy,stredovy aj vyškač to robili len na lavej prednej strane a ak som vypol motor tak taky bzučaci zvuk bzzzzzzzzzzzzzzzzzz...mal som premerane kable k repro ,prekontrolovane ,zosik skontrolovani a stále to iste aj som skušal davať druhy zosik z volva xc90 a stale to iste a nakoniec ten lavy predny reproduktor sa zasekol vo vnutry ,že ho zapieklo (zhorel)...riešim to už asi skoro2 roky bez šance no a teraz mi toto iste začalo robiť na pravej prednej strane ...na lavej str.už nemám repro ale štvrtok alebo piatok by mi mala dojsť nova cd mechanika od ruky a chcem to snou vyskušať alebo to može ešte robiť ICM modul??neviem či stoho icm modulu ide aj zvuk lebo to je niejaka riadiaca na radio čo?

Užívateľov profilový obrázok
Ares
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 493
Dátum registrácie: 27 Jan 2010, 12:08
Vek:: 39
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 17 krát
Bolo mu poďakované: 20 krát

Re: Riešil niekto ICM modul na radio?alebo opravoval?

Príspevok od užívateľa Ares » 17 Apr 2017, 19:07

Zapeceny repro by znamenalo jednosmernu zložku na výstupe. Takže bud máš v keli zosik - koncak, alebo domotane káble a niekde dochádza k prierazu 12v do reproduktorovych káblov.
S80 D5244T4 Executive MY2009; C30 B4184S11 Summum MY2008
ObrázokMaxMotion Diesel; Obrázok
ORIGINÁL diagnostika v BA - DiCE+BlueTooth - 0903404273
bolo: S80 D5 Momentum MY2008 136kW/185k [01/2010 - 10/2013]

Užívateľov profilový obrázok
Majky XC90
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 10 Nov 2015, 18:36
Vek:: 28
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu poďakované: 2 krát

Re: Riešil niekto ICM modul na radio?alebo opravoval?

Príspevok od užívateľa Majky XC90 » 17 Apr 2017, 19:25

Ares napísal:Zapeceny repro by znamenalo jednosmernu zložku na výstupe. Takže bud máš v keli zosik - koncak, alebo domotane káble a niekde dochádza k prierazu 12v do reproduktorovych káblov.
zosik som skušal z druheho volva xc90 a robilo to toiste zosik to nieje.kable som pozeral tak prelamane som nikde nevidel ani nič bolo merakom premerane tak prud cez ne išiel tak ako ma..može to biť tou cd mechanikou alebo ICM modulom??,že cez optiku to ide do cd mechaniky .skušal som prepojiť kable opticke lebo som rozobral aj koncovky na kabloch a potom mi svietili vkuse svetla radio nešlo vobec tak som to dal tak ako to ma biť..teraz to začala robiť prava strana asi po roku apol...ma to štve lebo je vo volvičku dobra muzika a nemožem to počuvať..skušal som všetko možne .kwiko nevie a Laci povedal,že to ma optiku takže problem...aj radio tuner z kufra som mal vonku a skušal druhe z volva xc90 a to iste tak ani vtom chyba nieje...to v predu je len ovladanie radia telefon,icm,cd mechanika atd...fungoval mi aj telefon v aute a teraz tam dam sim kartu a nevezme ju .takže ja si len myslim ,že je to cd mechanika alebo icm ...zosik som mal rozobrany komplet všetko ok aj skušani s druheho auta ..ta optika {premyslajuci}

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: Riešil niekto ICM modul na radio?alebo opravoval?

Príspevok od užívateľa Jasko » 17 Apr 2017, 21:19

Teraz som niečo podobne robil bol roztrhnuty opticky kabel pod sedadlom vodiča pri čitačke navigacie keď bol v zlomenom mieste krivo spojeny tak to praskalo v repro ale asi všade a keď bol rozpojený nešiel celý most po zapnutí radia prebliklo na icm a vyplo sa. Skor by som sa priklaňal zlomeným káblom vo dverach ako pisal Ares.
Otvor dvere odpoj konektor medzi dverami a kasňou zvnutra auta odšrubuj pačku na otvaranie kapoty a vyber lištu čo vedie cez prah uvolniš gumovu prechodku nasledne vytiahneš celu kabelaž smerom do auta a prekontroluješ kable,žily či nie su zlomene zvarene alebo inač poškodene. Je to otazka 5-10 min.

Užívateľov profilový obrázok
laci
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 03:02
Vek:: 61
Bydlisko: MARTIN-SK
Poďakoval: 29 krát
Bolo mu poďakované: 170 krát

Re: Riešil niekto ICM modul na radio?alebo opravoval?

Príspevok od užívateľa laci » 17 Apr 2017, 21:27

bzučaci zvuk bzzzzzzzzzzzzzzzzzz...ti moze robit-brumove napetie na vstupe zosilovaca.Alebo vadny filter-elektroliticky kondezator,popripade vadny zosilovac.Ak reproduktory dostavali-prudove narazy,mohla to sposobit aj vadna mechanika CD.
Tato mechanika pri zaseknuti sa dostane do neurciteho stavu a pokusa sa zopnut-vtedy vzniknu prudove narazy,silny sum alebo bzucanie.Vtedy blokuje vsetky ostatne funkcie ICM.Rozober radio a vymontuj mechaniku CD.Na koncovy zosilovac pripoj -"cvicne repraky".Neriskuj dalsie odpalenie tych origo.Tak ako popisuje Ares-jednosmerne napetie,a spickovy narazovy prud je pre reproduktory smrtelny. :cry: Polamana optika je svina.
VOLVO V70 r.v.2002 II. D5 120Kw
Volvo XC70 r.v.2008 P3 D5 136Kw
Servis-0907109811

Napísať odpoveď