2007 XC90 problém s kúrením / climate control

luckyluck
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04 Mar 2017, 05:34
Vek:: 33
Bydlisko: Ennis, Ireland

2007 XC90 problém s kúrením / climate control

Príspevok od užívateľa luckyluck » 04 Mar 2017, 05:36

Čaute, viem že tu už bola podobná téma , ale aj tak by som potreboval poradiť ohľadne climate control respektíve kúrenia. Takže teda motor sa zohreje relatívne rýchlo, aj hadice do vnútorného radiátora sú horúce, ale. Auto kúri ak to nazvem kúrením tak cca 5-10 minút normálne ale potom už letí iba vlažný alebo studený vzduch- pri teplote nastavenej na 22°C. Keď chcem aby v kabíne bolo ako tak príjemne tak musím mať teplotu nastavenú na aspoň 24 keď nie 25 °C a aj to nie je bohviečo. Všimol som si že ventilátor je tak cca na trojke max 4ke..nikdy nejako nefúka silno alebo nezrychluje. Jedine kedy zrýchli A to citeľne je keď dám teplotu na max. viem že keď som mal xc90 z 2005 roku tak keď išiel trochu teplý vzduch, tak aj ventilátor zrýchloval lebo sa snažil čo najrýchlejšie vykúriť auto. Teraz mám 2007 a ventilátor ide v podstate konštantnou rýchlosťou. .napichnuté na pc som to mal ja doma, neukazuje žiadne chybové kódy. Bolo už aj v dvoch volvo servisoch, v prvom robili kalibráciu a povedali mi že to funguje ale po 10 minútach som vedel že to je tak isto ako bolo aj predtým. V druhom mi povedali že boli na skúšobke A že to funguje- chybové kódy tiež nemá tak , že to funguje jako má :shock: . tak už neviem čo mám robiť kde ísť. .Alebo čo skontrolovať. Žijem dlhodobo v Írsku servis tu stojí za prd a to aj značkový. A ešte som zabudol spomenúť, že keď prikladám ruku k fukárom, tak na šoférovej strane ide u dverí vlažný vzduch zo stredných výduchov ide studený alebo je to niekedy aj tak že pri rovnakej teplote ide zo stredového výduchu na jednej strane /z jednej polovice teplejší vzduch alebo aj niekedy viac fúka. Neviem už čo s tým robiť, alebo čo skontrolovať, po servisoch sa mi už tiež nechce chodiť a platiť za to že mi každý vraví, že to funguje že je všetko OK lebo neni žiadna chyba zapisaná v pc..takže please heeeelp jak ma niekto nejaký dobrý nápad :O:

Užívateľov profilový obrázok
laci
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 03:02
Vek:: 61
Bydlisko: MARTIN-SK
Poďakoval: 29 krát
Bolo mu poďakované: 170 krát

Re: 2007 XC90 problém s kúrením / climate control

Príspevok od užívateľa laci » 04 Mar 2017, 12:36

Zameral by som sa na cidlo vnutornej teploty v klima paneli.Bud bude poskodene,alebo znecistene.Treba nan ist opatrne,ma tenucke vyvody a lahko sa odtrhnu.Taktiez je tam zrejme maly ventilatorcek.treba ho vycistit a odskusat.Nastavit-zkalibrovat klapky cez origo.diagnostiku. ;) Inak vitaj medzi nami. :P
VOLVO V70 r.v.2002 II. D5 120Kw
Volvo XC70 r.v.2008 P3 D5 136Kw
Servis-0907109811

Užívateľov profilový obrázok
volvo888
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 17 Nov 2011, 18:33
Vek:: 50
Bydlisko: skalica
Poďakoval: 12 krát
Bolo mu poďakované: 14 krát

Re: 2007 XC90 problém s kúrením / climate control

Príspevok od užívateľa volvo888 » 04 Mar 2017, 17:39

ja mam to iste ,uz sa na to z lacim chystame dva roky :D :D ,som si,, odbornym cistenim,, pretrhol cidlo ,,ale poviem ti fintu ako auto rozkurit ked je zima ,az bude motor zohriaty nachvilu zastav vypni motor tak na minutku a potom po nastartovani, aspon mne uz kuri normalne ,dva tri dni to ide potom znovu nekuri a tak to urobim znovu ,len nastav si teplotu na rovnaky stupen a neprestavuj ju :D ,v lete to neriesim lebo chladi dobre ,,vo volve mi chceli menit celu klim. jednotku za 500 eu ,kaslal som na nich laci vravi ze to cidlo sa da opravit ,tak az mu povezem trdelnik snad to spravime {palechore} {palechore}
volvo xc90 rv 2006 automat plna vybava nafta 136 kw seda metaliza summum

Napísať odpoveď