Ťažké radenie

Jasko
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 10 Jún 2012, 10:05
Vek:: 29
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 21 krát

Re: Ťažké radenie

Príspevok od užívateľa Jasko » 22 Feb 2017, 20:34

Robo82 napísal:...no ja som auto kupoval minuly rok v lete. Ma nabehane malo nad 60.000km (po mojich zistovaniach verim, ze by to mohla byt pravda).

Co sa tyka tiahiel, tak pri kupe bol ten motor vyumyvany tak, ze vsetko bolo total cistucke, odmastene... Odpojil som preto tie plastove "klipy" co idu z radiacej paky na tiahla prevodovky a premazal som ich. Najprv vyzeralo, ze to pomohlo, ale ako som pisal, ono to ide raz dobre, raz tazko... takze po case som zistil, ze nepomohlo...
Tiahla pokrivene nevyzeraju byt, hrdza nikde ziadna, vsetko cistucke...

Kulisu radenia som nepozeral... dostanem sa k nej nejak odspodu, alebo aj zvnutra od radiacej paky?

Mozno skusim naozaj vymenit ten olej... Predsalen ma vyse 5 rokov, urcite tym nic nepokazim. Len z akeho dovodu ide teda do mechanickej skrine iny olej ako do automatickej, ked pises, ze ty davas automaticky... nie su tam este nejake ine dovody, preco je v manuali hustejsi?

Inak dik aj za vsetky predosle odpovede :)
IgorS, Tebe vdaka za zistenie, ze nemam M66, ale MMT6 {tanec} (otazka je, ci ta problemom s loziskom trpi, alebo nie :idea: )
Určite do tvojho auta by som dal origo volvo olej ja osobne som trochu experimentoval aj keď logicky ten hydraulicky olej maže aj v automate mechanicke časti ako v manuale.

Užívateľov profilový obrázok
norbi3
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 22 Máj 2016, 09:34
Vek:: 45
Bydlisko: Zvolen
Bolo mu poďakované: 4 krát

Re: Ťažké radenie

Príspevok od užívateľa norbi3 » 17 Máj 2017, 20:06

Ahoj.Myslím že tým nič nepokaziš, ja ho mám vo svojej M66 a všetko klape a radí ako má.. uvidíme v zime či pojde hladšie radiť ked bude kosa...
Volvo S60 D5 Summum, (136kW), M66, MY2006 (olaf)
Smart City Coupe 0.8 cdi (30kw) A6 (vandal)

Napísať odpoveď