Diagnostika airbagov

Robo82
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25 Aug 2016, 15:01
Vek:: 34
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 6 krát
Kontaktovať užívateľa:

Diagnostika airbagov

Príspevok od užívateľa Robo82 » 24 Okt 2016, 21:16

Chcel by som sa opytat, ci je mozne cez nejaku diagnostiku hodnoverne zistit, ci su vsetky airbagy v poriadku? ...som totiz celkom kratko majitelom jazdeneho Volva V70 a uplne nahodou som si vsimol pri umyvani, ze jeden bok bol odpredu az dozadu striekany... Verim tomu, ze ho niekde len lizol a nebolo to nic strasidelne... Kedze nosniky vyzera ze su nedotknute, ani prahy striekane neboli. Ale predsalen to vo mne zacalo hlodat, ze ak nahodou strelili nejake airbagy, ci tam nemam miesto nich napchate stare handry...
Volvo V70 III 2.0T (r. 2011)

Dzambor
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 20 Dec 2012, 12:02
Vek:: 27
Bydlisko: Trenčín
Poďakoval: 3 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

Re: Diagnostika airbagov

Príspevok od užívateľa Dzambor » 30 Okt 2016, 13:02

jedine ze otvoris miesta kde su airbagy...niektori mamlasi to robia tak, ze ked je auto po buracke tak airbag je draha zalezitost a supnu tam nejaky odpor aby diag. nehlasila chybu. uz sa par ludom na fore stalo ze otvoril palubku a namiesto airbagu spolujazdca tam bola strcena suciastka.
Volvo V50 2.D Momentum MY08;
TN Diagnostika VIDA - DICE 2014D → SZ a dohodneme sa :)

Robo82
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25 Aug 2016, 15:01
Vek:: 34
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 6 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diagnostika airbagov

Príspevok od užívateľa Robo82 » 31 Okt 2016, 11:01

Dzambor napísal:jedine ze otvoris miesta kde su airbagy...niektori mamlasi to robia tak, ze ked je auto po buracke tak airbag je draha zalezitost a supnu tam nejaky odpor aby diag. nehlasila chybu. uz sa par ludom na fore stalo ze otvoril palubku a namiesto airbagu spolujazdca tam bola strcena suciastka.
Dik za info :) ...ale kedze sa dlhsie nikto neozyval, tento vikend som sa to rozhodol presne tymto sposobok skontrolovat. Nepozeral som vsetky, ale na inkriminovanej strane na moje potesenie su :)
Pozeral som uz aj detailnejsie nosniky a vsetky veci okolo toho, ale vyzeraju byt vsetky nedotknute. Tak mi zostava verit, ze predosly majitel ho len niekde olizal o plot a dal prestriekat...
Volvo V70 III 2.0T (r. 2011)

Užívateľov profilový obrázok
shreky517
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2749
Dátum registrácie: 21 Nov 2010, 23:57
Vek:: 34
Bydlisko: prievidza/nove zamky
Poďakoval: 82 krát
Bolo mu poďakované: 79 krát

Re: Diagnostika airbagov

Príspevok od užívateľa shreky517 » 01 Nov 2016, 22:37

Robo82 napísal:
Dzambor napísal:jedine ze otvoris miesta kde su airbagy...niektori mamlasi to robia tak, ze ked je auto po buracke tak airbag je draha zalezitost a supnu tam nejaky odpor aby diag. nehlasila chybu. uz sa par ludom na fore stalo ze otvoril palubku a namiesto airbagu spolujazdca tam bola strcena suciastka.
Dik za info :) ...ale kedze sa dlhsie nikto neozyval, tento vikend som sa to rozhodol presne tymto sposobok skontrolovat. Nepozeral som vsetky, ale na inkriminovanej strane na moje potesenie su :)
Pozeral som uz aj detailnejsie nosniky a vsetky veci okolo toho, ale vyzeraju byt vsetky nedotknute. Tak mi zostava verit, ze predosly majitel ho len niekde olizal o plot a dal prestriekat...
skús pozrieť ci nebol prevarany podbeh poprípade stlpik alebo minimálne striekany ked otvoris dvere az ano tak je možné že tvoje podozrenie je opodstatnene....
bolo...peugeot 405
fiat uno
lancia kappa
volvo s40 1.6 16v
felicia 1.3 LX
je.... volvo s40 1.8 16v r.v1997 B4184S 85kw 115 losov..
fiat punto evo 1.4 multiair r.v2010...77kw 105 ps

Robo82
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25 Aug 2016, 15:01
Vek:: 34
Bydlisko: Bratislava
Poďakoval: 6 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Diagnostika airbagov

Príspevok od užívateľa Robo82 » 01 Nov 2016, 22:52

shreky517 napísal:
Robo82 napísal:
Dzambor napísal:jedine ze otvoris miesta kde su airbagy...niektori mamlasi to robia tak, ze ked je auto po buracke tak airbag je draha zalezitost a supnu tam nejaky odpor aby diag. nehlasila chybu. uz sa par ludom na fore stalo ze otvoril palubku a namiesto airbagu spolujazdca tam bola strcena suciastka.
Dik za info :) ...ale kedze sa dlhsie nikto neozyval, tento vikend som sa to rozhodol presne tymto sposobok skontrolovat. Nepozeral som vsetky, ale na inkriminovanej strane na moje potesenie su :)
Pozeral som uz aj detailnejsie nosniky a vsetky veci okolo toho, ale vyzeraju byt vsetky nedotknute. Tak mi zostava verit, ze predosly majitel ho len niekde olizal o plot a dal prestriekat...
skús pozrieť ci nebol prevarany podbeh poprípade stlpik alebo minimálne striekany ked otvoris dvere az ano tak je možné že tvoje podozrenie je opodstatnene....
podbeh aj stlpiky su v poriadku... na tych vidno, ze su nedotknute. Ale to som pravdaze pozeral uz pri kupe... az doma, ked som ho rucne umyval, som nasiel hranu, kde bola vykryvacia paska pri striekani... zacal som po tom ist a pri detailnych pohladoch som zistil, ze na boku bolo striekanych viac veci... preto som zrazu chytil trochu obavy, ze co za tym je... ale po tohto vikendovej brigade som sa ukludnil. Striekane boli naozaj len blatniky a dvere... za tym je vsetko nedotknute... A aj airbagy su :)
Volvo V70 III 2.0T (r. 2011)

Napísať odpoveď