V850 TDi rozumy pred kupou

Užívateľov profilový obrázok
lakio
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 969
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 09:23
Vek:: 39
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

V850 TDi rozumy pred kupou

Príspevok od užívateľa lakio » 09 Aug 2016, 00:30

Tak rozmyslam ze sa vratim do mojich automobilovych pociatkov k ere 850-tky. Najst kus v dobrom a sucom stave, toz nie lahka misia.
Ale, motyka vystrelila a ja som daco nasiel. Nie v osterajchu, ani v dojclande ale v Madarsku.. Tak si sedim o polnoci v hoteli, mam za sebou obhliadku auta, ktore na fotkach vyzera bajecne, ale ako to byva realita nie je nikdy ruzova, a hutam ci ju zajtra kupim alebo nie..
Auto je zvnutra skutocne takmer dokonale, take sesle som nevidel snad ani v movom aute. Nikde nic nevrzga, vsetko je zachovale a funkcne, lak origo.
Zvonku par dulku ale s nimi problem od fachu nemam a opravim si ich sam ked tak. Motor pradie krasne a plynulo, klima chladi, truba trubi.
Historia: 1. voz diplomat DE, 2. dovoz a majitel v HU, 3. predavajuci.
Vraj 350t km a ja pri pohlade na interier mam pokusenie podlahnut tomuto tvrdeniu.
Co ma zamestnava:

- startuje na 4 resp. 5 pretoceni startera
- tecie servoriadenie, mozno s tym suvisi ze pri plnom pravom rejde pocut necharakteristicky zvuk a zavahanie akoby cerpadla..?
- stresne okno sa nezatvara dokonale a pri nadvihnuti ma tendenciu vzadu byt nizsie o par milimetrov, ale nezateka
- packa blinkra je volna a nevracia sa spat po otoceni volantu / predavajuci tvrdi ze to tak ma byt? /
- spojka je dost tuha a tvrda - zabera v hornej polovici, jazdim skor automat resp. novsi manual tak sa mi to tazko posudzuje, ma to tak byt?
- auto je na vykon skor vlazne, ak to porovnam s S70 tdi automat tak viac lenive, viac masy kedze kombi a 850?
- alternator dobija na volnobeh 13.3V, je to ok?
- CENA, je hodna svojich 3500 Euro?

diagnostika nepise ziadne /!/ chyby.. nic, cisty register. jedinu vec, ktoru som mazal bol servisny interval..

Viac ma nenapada, budem vdacny za reakcie.
Laco

http://www.hasznaltauto.hu/auto/volvo/8 ... i-10285885

Užívateľov profilový obrázok
laci
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1710
Dátum registrácie: 09 Dec 2010, 03:02
Vek:: 61
Bydlisko: MARTIN-SK
Poďakoval: 29 krát
Bolo mu poďakované: 170 krát

Re: V850 TDi rozumy pred kupou

Príspevok od užívateľa laci » 09 Aug 2016, 08:26

lakio napísal:
- startuje na 4 resp. 5 pretoceni startera
- tecie servoriadenie, mozno s tym suvisi ze pri plnom pravom rejde pocut necharakteristicky zvuk a zavahanie akoby cerpadla..?
- stresne okno sa nezatvara dokonale a pri nadvihnuti ma tendenciu vzadu byt nizsie o par milimetrov, ale nezateka
- packa blinkra je volna a nevracia sa spat po otoceni volantu / predavajuci tvrdi ze to tak ma byt? /
- spojka je dost tuha a tvrda - zabera v hornej polovici, jazdim skor automat resp. novsi manual tak sa mi to tazko posudzuje, ma to tak byt?
- auto je na vykon skor vlazne, ak to porovnam s S70 tdi automat tak viac lenive, viac masy kedze kombi a 850?
- alternator dobija na volnobeh 13.3V, je to ok?
- CENA, je hodna svojich 3500 Euro?
-mozne priciny:
-slaba batt,chory starter,zle nastaveny predvstrek,vadne cerpadlo-ktore nevytvara dostatocny tlak.
-repas servoriadenia,popripade nove.
-Premazat vycistit.(hadam bude stacit).
-packu vymenit-predajca keca.
-spojka bude onedlho na vymenu.(zdrava ma zaberat-v spodnej polovici)
-nastavit predvstrek,alebo cerpadlo na odchode.
-alternator v tychto autickach maju skutocne male dobijacie napetie,ale pod 13,6V by hadam nemalo byt.
-Aj ked sa jedna o pekny kusok,nieje to este historicky kus.Podla mna je cena premrstena.Dalo by sa uvazovat pri cene
2500€.Ale ja osobne by som zan nedal ani tolko.Myslim si,ze viac k tomuto by ti vedeli napisat chalani co tie auticka valastnia-ze ujo Pali alias Kwiko. :P
VOLVO V70 r.v.2002 II. D5 120Kw
Volvo XC70 r.v.2008 P3 D5 136Kw
Servis-0907109811

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: V850 TDi rozumy pred kupou

Príspevok od užívateľa kwiko » 09 Aug 2016, 08:29

Ked som kupoval svoj 20rocny wagen... musel som si ujasnit ze zachovaly stav ma svoje velmi velke plus ze ho este nikto neznicil ale znamena to aj ze vecsina dielov je este povodna a bude treba ich asi skor ci neskor vymenit (najlepsie za origo) alebo si priplatit za asistencnu sluzbu ak v tom chces castejsie jazdit.
Cena je vec nazoru a moznosti... ale s prihlasovacimi poplatkami je to dost vela.
Tdi vacsinou je co sa chybovych hlasok spokojne. 13,5V je bezne ja to mam tiez.
Startovanie je chyba v palivovom systeme, si si mal kuknut predvstrek na diagnostike. Spojkovy pedal je tvrdy tiez bezne, Obcas pomoze vymena spojky.
kwiko

Užívateľov profilový obrázok
lakio
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 969
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 09:23
Vek:: 39
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 7 krát

Re: V850 TDi rozumy pred kupou

Príspevok od užívateľa lakio » 09 Aug 2016, 09:27

zdriemol som si na to a vidim to s prihliadnutim na precitane takto:
na 2500 chalan nespusti, tiez myslim ze rube vysoko.
skoda ho, je to skutocne krasny kus ale kupovat starosti s pridanou hodnotou nema vyznam.
diky za rychle reakcie

Lukino
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 493
Dátum registrácie: 12 Okt 2009, 13:02
Vek:: 30
Bydlisko: Nitra
Bolo mu poďakované: 11 krát

Re: V850 TDi rozumy pred kupou

Príspevok od užívateľa Lukino » 09 Aug 2016, 10:59

ja si tiež myslím že za tú sumu čo pýta by si už mal dostat TDI v top stave bez investícii.. Ked ešte dobre pohladáš a počkáš tak v Rakúsku alebo nemecku sa vždy niečo najde len treba byť trpezlívý s peniaškami na ruke a ked niečo vyskočí tak ísť hned po to ;)
850 R 1996 Brilliant Red estate
850 R 1996 Brilliant Red sedan
V70 R AWD 2000 Laser Blue
S80 2,4D 2008

Bolo: S40 1,9TDI 02, V40 Sport 2,0T 02, Volvo 245 GL 1988, 850 2,5TDI 1996, S80 2,5T AWD 03, V70 1997 2,5TDI, 855 T5 166kW, C70 T5 saffron

Napísať odpoveď