Diagnostika vakuových silentblokov motora

neldor
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 20 Dec 2009, 21:24
Vek:: 28
Bydlisko: NR
Poďakoval: 2 krát

Diagnostika vakuových silentblokov motora

Príspevok od užívateľa neldor » 18 Máj 2016, 10:08

Zdar
Problém:
Od kúpi mi trochu vibruje v interier hlavne pri otáčkach okolo 1800 az 1900 ot/min (hlavne pri zrýchľovaní respektíve väčšom ťahu motora napr do kopca) cítiť to na volante a na plynovom pedáli niekedy rezonujú niektroé časti interiéru palubka dvere alebo panel z interiérovým svetlom.

čo som už spravil:
bol som meniť olej v ae a spomínal som i m tento problém povedali mi že mam kaput spodný prevodovkový silentblok. Tak som ho vymenil (aj na fóre CZ sa písalo že prenáša rázy na pedál) ale nič sa nezlepšilo.
PS: všetky tie silentbloky sa dajú v uchytení hýbať je nejaký systém v ktorej polohe ho treba dotiahuť aby to fungovalo správne. musí byť auto rovno a potom v prirodzenej polohe?

čo si o tom myslím:
Horný silentblok vyzerá opticky v poriadku pri zrýchlení nebúcha. Motor neleží na doraze prevodovky na ľavom ramene nápravy. Spodný pravý som ešte nepozeral.

skúšal som otestovať tie podtlakové silentbloky skúšal som to hubou :D keď som vytvoril podtlak tak naoko to drzalo. Ked som ich skusal zvlášť tak predný bol taký pružný keď som do neho fukol bolo počuť ako sa membrána hýbe. keď som skúšal zadný tak ten bol taký nepoddajný zadalo sa mi že sa vôbec nenafúkol ani podtlak akoby bol vytvorený len v hadičke. Zadný síce nestrácal tlak ale akoby bol zadretý ale to mohlo byť aj malým testovacím tlakom a tým že auto parkovalo na jemnom brehu čumákom hore.

Mate s tým nejaké skusenosti?

auto je pohode pri diakonických rýchlostiach ani neviete že niečo vibruje a keď to nepoviem tak si to ani bráško nevšimol keď ho mal požičané
len mám obavu že keď to neporiešim tak mi postupne budú odchádzať a ostatné silentbloky a vo výsledku to bude drahšie.
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
S60 2.4D r.v. 2007
V40 85KW r.v. 2000
BOLO
DAEWO TICO 47KW 1996
otcove
V70I 103KW r.v. 1998
BOLO
240 66KW r.v. 1988

jurij-za
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03 Okt 2013, 16:21
Vek:: 10

Re: Diagnostika vakuových silentblokov motora

Príspevok od užívateľa jurij-za » 18 Máj 2016, 23:57

Pripojim sa ku tejto diskusii. Daval som vymenit vsetky (okrem horneho) silentbloky a uchytenia motora u martinopela, stalo to nejakych €800 ale nic sa v podstate nezmenilo. Pytal som sa odbornikov na tie vibracie; laci servis mi povedal, ze za to asi dvojhmota; martinopel tipoval na hydrostely a vahadla, v rakusku vymenili horny silentblok a o nieco sa situacia zlepsila, ale potom pomaly vibracie su spat. V zilinskom service "KS motor" pan mi odpojil OSCILLATION DAMPER (OEM cislo 30723576), ale moc to nepomohlo.
Mam D5 motor, nasiel som zaujimave videa, kde sa clovek venuje tej istej otazke: https://www.youtube.com/watch?v=QHLyubTrIQ8 a https://www.youtube.com/watch?v=qvpjhN-2DdI , ak najdem vakuovy tester, tak aspon si vyskusam.
S80 2002 D5/120 YV1TS793221248319

Napísať odpoveď