XC90 T6 prevodovka?

Užívateľov profilový obrázok
cayway
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Mar 2013, 13:39
Vek:: 36
Bydlisko: Zahranicie
Bolo mu poďakované: 1 krát

XC90 T6 prevodovka?

Príspevok od užívateľa cayway » 13 Apr 2015, 10:11

Ahojte,

prihoda s T6kovou prevodovkou, ziadne bezne priznaky, ziadny chyba na palubovke, tak sa chcem spytat na nazory a na co sa mam psychicky chystat.

Vcera som sa pohol z parkoviska, po chvili povedzme na dvojke pri pridani plynu nic, iba do otacok ako keby na neutrale. Po par sekundach sa to spamatalo a ziadny problem, ziadne zvlastne zvuky. Cely den som fungoval. Dnes rano tiez vsetko ok na prvu jazdu. Pri druhej jazde tie iste priznaky, nejak som sa dotrepal na velke parkovisko. Odtial odtahovka do mojho servisu kde ho zajtra zdvihnu a budem mudrejsi.

Posledne priznaky: po nastartovani a zaradeni D asi 10 sekund vyzera vsetko ok, potom ako keby si vyradila do N a vybavene. Po kazdom nastartovani to iste (tak sa mi podarilo aspon rozumne zaparkovat).

Viem, ze je to ciste hadanie z mojho opisu, ale aj tak, ti co sa vyznaju, mozte aspon nejake tipy? :)

Dakujem
Cayway
2004 Volvo XC90 T6 AWD
2010 Volvo C30 T5

Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: XC90 T6 prevodovka?

Príspevok od užívateľa st_Andy » 13 Apr 2015, 10:30

hmm... presne tento pocit je mi doverne znamy, mal som nachlp rovnaky problem, jedna z moznosti je ze su to priznaky bud stareho oleja alebo oleja zmiesaneho s vodou (stava sa ze v prednom zdruzenom chladici zacne unavou materialu cez prepazku prelinat voda, ktora ma vacsi tlak, do oleja z automatu, ten sa zriedi a strati viskozitu - to bol moj pripad), alebo odisla nejaka lamela a prevodovka nema tlak, co mozes urobit bez heveru... Otvor kapotu a najprv pozri vodu v expanznej nadobke akej je farby a ci Ti z nej neubuda.. ake je ok aj farba a hladina neklesa je to fajn. Potom vytiahni mierku oleja z automatu (hladaj zlte putko vzadu vo vyske oci medzi airboxom a motorom, pozri obr. dolieva sa tadial olej do automatu) a pozri na nej olej ci je v medziach rysky, ci ho nemas nad rysku alebo pod rysku a akej je farby, musi byt ruzovo-cerveny ako jahodovy sirup, vsetko inak (tmavy, hnedy, cierny, nad/pod rysku) je zle a je 50% sanca ze po jeho vymene to zacne opat fachat, predpokladam ze ti prevodovka vyhodila chybu takze napichnut na Volvo Vida diagnostiku a precitat kody.

Daj potom vediet ako to vyzera a budeme hladat zavadu dalej.

Obrázok

edit: opraveny obrazok

Užívateľov profilový obrázok
cayway
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 22 Mar 2013, 13:39
Vek:: 36
Bydlisko: Zahranicie
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: XC90 T6 prevodovka?

Príspevok od užívateľa cayway » 13 Apr 2015, 11:31

Dikes za prvé rady. Žiadnu chybu nehodilo. Každopádne pozrem a dám vedieť :-)
2004 Volvo XC90 T6 AWD
2010 Volvo C30 T5

Užívateľov profilový obrázok
Arkaz
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 02 Aug 2014, 22:48
Vek:: 24
Bydlisko: Láb/Malacky
Poďakoval: 7 krát
Bolo mu poďakované: 41 krát

Re: XC90 T6 prevodovka?

Príspevok od užívateľa Arkaz » 13 Apr 2015, 11:44

Pozeral si to uz cez vidu? Chyba moze byt v riadiacke prevodovky a nemusi to pisat na palubovke :) drzim palce snad to bude nejaka blbost no trosku sa obavam ze to je udel chip+ 4st GM automat v T6 :-/ udajne je ta prevodovka poddimenzovana na taky krutak ..
AktualVolvo XC70 D5 136KW 2009 / TF-80SC / Momentum /
Volvo S60 D4 120KW 2013 / M66 / Kinetic
ExVolvo S80 2.9 150kw /M56 LPG 1999 / B6304s3- Engine swap B6294s 147kw

Napísať odpoveď