brzdy slaba učinnost pedalu

Užívateľov profilový obrázok
vicihuak
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 03 Jún 2014, 23:39
Vek:: 24
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poďakoval: 39 krát
Bolo mu poďakované: 9 krát

brzdy slaba učinnost pedalu

Príspevok od užívateľa vicihuak » 27 Aug 2014, 22:01

zdravim , uz pred asi tyzdnom sa mi stalo ze brzdovypedal mi siel o kus nizzsie a nejak nebrzdil velmi dobre,dnes nastartovane auto brzda tlacim tlacim a pedal pomaly pada dolu , pritom brzdy su ovzdusnene,ale ked viac poslapem na brzdu brzdi fajn len po niekolkych metroch stlacim pedal az k podlahe,natlacim a ide...posilovač? na nom derava membrana ? poradte velmi pekne dakujem...
Bejvavalo Volkswagen Polo 6N 1.4 44Kw White
Bejvavalo Volkswagen Polo 6N 1.6 GTI 88Kw
Aktual Volverína S80 2.4 D5 120 Kw 2002, 320 000Km+

joker
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 12 Okt 2009, 13:47
Vek:: 56
Bydlisko: Lúčnica nad Žitavou
Bolo mu poďakované: 1 krát

Re: brzdy slaba učinnost pedalu

Príspevok od užívateľa joker » 28 Aug 2014, 07:11

Výveva a posilňovač, ale skôr by som povedal,že posilňovač. Podtlak z vývevy zas ľahšie skontroluješ.
Volvo V70 I 2,5 TDI , 4/2000 , manuál , striebro
Bolo S80 TDI 99, V70 D5 96kW 2004 max full
V práci S70 TDI, S80 D5 120kW 2005 full

Užívateľov profilový obrázok
MateusV
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 16 Júl 2014, 21:30
Vek:: 39
Bydlisko: teraz Valaská Dubová,okr. RK, ináč Púchov a rodený Martinčan
Poďakoval: 45 krát
Bolo mu poďakované: 27 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: brzdy slaba učinnost pedalu

Príspevok od užívateľa MateusV » 28 Aug 2014, 15:11

Zdravím klubáci,ja mám trošku inný problém, aj keď to súvisí z brzdami. Nezdá sa mi normálne pred naštartovaním motora zvyknem stlačiť brzdový pedál, nerád používam ručnú,parkujem v kopci,tak ten pedál je bez posilovacieho účinku,bez tlaku tvrdý,čiže bez účinku zabrzdiť. Niekedy je to v poriadku a dá sa bez tlaku na pedál zabrzdiť. Časový interval parkovania býva cca 12 hod po skončenej jazde a začatím novej.Mal som veľa áut, ale nespomínam si, či niečo takéto som niekedy mal. Jednoducho mám podozrenie, že čosi nie je v poriadku. Auto je po kompletnej výmene bŕzd-kotúče, platničky, obloženie ručnej.Tak ak by niekto tušil,čo by to mohlo byť,poteší ma odpoveďou. Za jazdy tento problém nie je a v servise po tejto výmene mi povedali, že je to normálne {zmyslajuci}
Volvo S60 D5 150 kw /430 NM black sapphire metallic
Slováci tagujte svoje fotky na instagrame✔ ‪#‎volvo_sk

Užívateľov profilový obrázok
vicihuak
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 03 Jún 2014, 23:39
Vek:: 24
Bydlisko: Zlaté Moravce
Poďakoval: 39 krát
Bolo mu poďakované: 9 krát

Re: brzdy slaba učinnost pedalu

Príspevok od užívateľa vicihuak » 29 Aug 2014, 23:55

vyriesene,ono tie spony vo odtlacaju strmen dal som ich opacne a funguju brzdy {tanec}
dost zaujimave {zmyslajuci} :D
Bejvavalo Volkswagen Polo 6N 1.4 44Kw White
Bejvavalo Volkswagen Polo 6N 1.6 GTI 88Kw
Aktual Volverína S80 2.4 D5 120 Kw 2002, 320 000Km+

BMiro
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31 Aug 2014, 00:03
Vek:: 30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: brzdy slaba učinnost pedalu

Príspevok od užívateľa BMiro » 01 Sep 2014, 11:28

MateusV napísal:Zdravím klubáci,ja mám trošku inný problém, aj keď to súvisí z brzdami. Nezdá sa mi normálne pred naštartovaním motora zvyknem stlačiť brzdový pedál, nerád používam ručnú,parkujem v kopci,tak ten pedál je bez posilovacieho účinku,bez tlaku tvrdý,čiže bez účinku zabrzdiť. Niekedy je to v poriadku a dá sa bez tlaku na pedál zabrzdiť. Časový interval parkovania býva cca 12 hod po skončenej jazde a začatím novej.Mal som veľa áut, ale nespomínam si, či niečo takéto som niekedy mal. Jednoducho mám podozrenie, že čosi nie je v poriadku. Auto je po kompletnej výmene bŕzd-kotúče, platničky, obloženie ručnej.Tak ak by niekto tušil,čo by to mohlo byť,poteší ma odpoveďou. Za jazdy tento problém nie je a v servise po tejto výmene mi povedali, že je to normálne {zmyslajuci}
nemam sice volvo ale toto iste mi robi moje auto...staci polhodina, hodina statia s vypnutym motorom, tak ked idem startovat brzda je ako kamen a az po nastartovani ide normalne...co som sa bavil s mechanikom, tak mi povedal ze v hadickach su mikrotrhliny a straca sa tlak v posilovaci ci co...ze vraj nic nebezpecne, robi mi to asi uz dva roky ale po nastartovani idu brzdy bez problemov
momentalne Golf IV, 1.4benzin, 175k km, burany na totalku pred 4 rokmi a stale jazdi :D ale chcem kombi a asi volvo

Napísať odpoveď