Spojka Sachs

Užívateľov profilový obrázok
jojosss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26 Jan 2014, 02:33
Vek:: 20
Bydlisko: Bratislava

Spojka Sachs

Príspevok od užívateľa jojosss » 24 Apr 2014, 01:07

Zdravim pani,

caka ma vymena zotrvacnika a tak som sa rozhodol ze preventivne vymenim aj komplet spojku a narazil som na spojku Sachs
Mate ju niekto v aute? Nejake recenzie? Lebo moc som toho nenasiel.

A este jedna otazka.
Na anglickom fore som sa docital ze netreba na LuK spojku specialny pripravok ak sa montuje nova,ce ho treba iba ak sa dava stara naspet? Viete niekto poradit?

Dakujem
Peto
Volvo V70 D5 '02
Toyota Carina E 2.0GLi '96 -ex
Yamaha TDM 850 '95 -ex

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Spojka Sachs

Príspevok od užívateľa kwiko » 25 Apr 2014, 06:59

no nove pritlacne taniere spojky su vacsinou natocene a zaistene vyrobcom, staci namontovat a odistit.
kwiko

Ďuri
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 553
Dátum registrácie: 27 Aug 2011, 21:30
Vek:: 30
Bydlisko: Trnava
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 4 krát

Re: Spojka Sachs

Príspevok od užívateľa Ďuri » 25 Apr 2014, 22:24

Pali a vieš to troška rozviesť?? :shock: pjosíím..
Fiat Multipla 1.6
...Kto nemal, nepochopí.. :)

EX: V70II 2,5TDI :(

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Spojka Sachs

Príspevok od užívateľa kwiko » 26 Apr 2014, 09:54

otvoris dielensku prirucku a je to tam aj s obrazkami...Obrázok

a teraz pre lenivsich, volvo na niektorych modeloch pouziva pritlacny tanier so samostativom. pri kupe noveho dielu je zvycajne spojka nastavena a zaistena v pozicii "som nova a potrebujem maximalny zdvih" po namontovani a prvom stlaceni sa mechaizmus odisti a nastavi podla hrubky trecej lamely. Ked sa neskor pri oprave pritlacny tanier demontuje, manipulaciou sa ten mechanizmus sam nastavi do najnizsej polohy...

a az po zmontovani zrazu zistime ze je to nafigu...
Napriklad nieje dostatocny zdvih na uplne uvolnenie lamely. Po odvzdusneni potom pedalom poohybame pruziny pritlacneho traniera, alebo povoli hydraulicke vytlacacie lozisko. Ak mal mechanik vacsie stastie, auto spokojne odide, ale bud sa tazko radi, alebo sa spojka prehreje a spali, opotrebuje v priebehu niekolkych tyzdnov. pripadne si to odnesie len lozisko, ktore ostane stale zatazene oprieranim sa o tanierovu pruzinu, co vedie k jeho prehriatu.

montazny postup je zachyteny na tubke napriklad

Aj s vysvetlenim preco tak "zlozito" a nestaci to "jednoducho" prisrobovat pneumatickou pistolou.

ale zbezne mi tam chyba prave ta kontrola samostativu. Vo volvodieloch na to mame origo volvo pripravok ktory to robi aicky, ale da sa po stlaceni tym lisom samostativom pootocit skrutkovacom, klincom, alebo cimkolvek co mechanik ma zrovna v oblube Obrázok
kwiko

Užívateľov profilový obrázok
ferorista
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 20 Aug 2012, 21:59
Vek:: 37
Bydlisko: puchov
Poďakoval: 5 krát
Bolo mu poďakované: 15 krát

Re: Spojka Sachs

Príspevok od užívateľa ferorista » 26 Apr 2014, 12:05

kwiko napísal:otvoris dielensku prirucku a je to tam aj s obrazkami...Obrázok

a teraz pre lenivsich, volvo na niektorych modeloch pouziva pritlacny tanier so samostativom. pri kupe noveho dielu je zvycajne spojka nastavena a zaistena v pozicii "som nova a potrebujem maximalny zdvih" po namontovani a prvom stlaceni sa mechaizmus odisti a nastavi podla hrubky trecej lamely. Ked sa neskor pri oprave pritlacny tanier demontuje, manipulaciou sa ten mechanizmus sam nastavi do najnizsej polohy...

a az po zmontovani zrazu zistime ze je to nafigu...
Napriklad nieje dostatocny zdvih na uplne uvolnenie lamely. Po odvzdusneni potom pedalom poohybame pruziny pritlacneho traniera, alebo povoli hydraulicke vytlacacie lozisko. Ak mal mechanik vacsie stastie, auto spokojne odide, ale bud sa tazko radi, alebo sa spojka prehreje a spali, opotrebuje v priebehu niekolkych tyzdnov. pripadne si to odnesie len lozisko, ktore ostane stale zatazene oprieranim sa o tanierovu pruzinu, co vedie k jeho prehriatu.

montazny postup je zachyteny na tubke napriklad

Aj s vysvetlenim preco tak "zlozito" a nestaci to "jednoducho" prisrobovat pneumatickou pistolou.

ale zbezne mi tam chyba prave ta kontrola samostativu. Vo volvodieloch na to mame origo volvo pripravok ktory to robi aicky, ale da sa po stlaceni tym lisom samostativom pootocit skrutkovacom, klincom, alebo cimkolvek co mechanik ma zrovna v oblube Obrázok
{palechore}
bolo volvo v70 2.5tdi 1998 aktualne ma najazdene 405 000km a nejake drobne :) skoncilo na streche :( totalka...
je volvo s60 2.4d 2003
pribudol peugeot 206 sw 2,0hdi 66kw

Užívateľov profilový obrázok
jojosss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26 Jan 2014, 02:33
Vek:: 20
Bydlisko: Bratislava

Re: Spojka Sachs

Príspevok od užívateľa jojosss » 26 Apr 2014, 22:21

dakujem za informacie,

cize ak kupim novu spojkovu sadu LuK tak ju tam len namontujem a nepotrebujem ziadne stahovaky a podobne blbosticky?
Volvo V70 D5 '02
Toyota Carina E 2.0GLi '96 -ex
Yamaha TDM 850 '95 -ex

Ďuri
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 553
Dátum registrácie: 27 Aug 2011, 21:30
Vek:: 30
Bydlisko: Trnava
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 4 krát

Re: Spojka Sachs

Príspevok od užívateľa Ďuri » 26 Apr 2014, 22:39

pali: diki za objasnenie {palechore} Teda, nieže by som to zrovna pochopil, ale podstatnu časť som spracoval - nesrat sa tam, kde to neni treba... ;)

jojosss: držim palec, na V70to bude strašná masarina už od pohľadu.. ;)
Fiat Multipla 1.6
...Kto nemal, nepochopí.. :)

EX: V70II 2,5TDI :(

Užívateľov profilový obrázok
jojosss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 26 Jan 2014, 02:33
Vek:: 20
Bydlisko: Bratislava

Re: Spojka Sachs

Príspevok od užívateľa jojosss » 27 Apr 2014, 00:17

To teda bude :D

Čiže vlastne ide o to dostať ten self adjusting systém to základnej polohy ak sa rozhodnem spojku nemenit?
A to jest keď pružiny sú najviac stlačené nie?
Volvo V70 D5 '02
Toyota Carina E 2.0GLi '96 -ex
Yamaha TDM 850 '95 -ex

Napísať odpoveď