XC90 - DSTC vypnute po plnom vytoceni volantu

oloSVK
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 20:17

XC90 - DSTC vypnute po plnom vytoceni volantu

Príspevok od užívateľa oloSVK » 12 Júl 2012, 23:25

Zdravim,
uz par tyzdnov riesim problem s DSTC. Stale castejsie sa mi stava, ze ked vytocim napr. pri parkovani viac kolesa, tak mi nasledne po nastartovani ostane svietit hlasenie ze mam DSTC vypnute a vyzaduje servis.
Staci vyrovnat volant a znovu nastartovat a vsetko frci, DSTC ostane zapnute.

Bol som na diagnostike a bolo mi povedane ze je opotrebovany steering-angle sensor. Povodne mi bolo povedane ze staci vymenit nejaky senzorovy kruzok no po tyzdny je z toho vymena celej jednotky aj s packami, nahravanie SW a praca spolu za viac ako 400,-evri.

Ma s tym niekto skusenost a je ochotny mi to cele vysvetlit? Nerozumiem celkom preco menit packy ked tie co mam su ako nove? Preco mam platit za SW ked som ho uz kupil s autom?

Dakujem.
Volvo XC90 D5 MY2007

Užívateľov profilový obrázok
MarekV
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2213
Dátum registrácie: 27 Apr 2010, 16:30
Vek:: 33
Bydlisko: Nitra
Bolo mu poďakované: 35 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: XC90 - DSTC vypnute po plnom vytoceni volantu

Príspevok od užívateľa MarekV » 13 Júl 2012, 08:27

DSTC spolupracuje s ABS - snima otacku kazdeho kolesa a potom natocenia kolies
jeden senzor je priamo na volante - taky kruzok - to je ten kruzok co aj pises - steering angle sensor (3)
ked jedna z tych veci zlyha tak ti odpoji DSTC pretoze system nevie vyhodnotit akou rychlostou a smerom sa auto pohybuje

samotny ten kruzok je zasadeny do puzdra (11) ktoreho sucastou su packy (smerovky, ostrekovac okien (10))
kedze ti ho vymenili za novy tak nebol nakonfigurovany na tvoje auto - to je ten software za ktory si zasa musel platit
Obrázok
mozno si mal smolu a nepomohlo vymenit len ten prstenec alebo servis potreboval niekde nahnat dalsie peniaze :evil:

oloSVK
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 20:17

Re: XC90 - DSTC vypnute po plnom vytoceni volantu

Príspevok od užívateľa oloSVK » 13 Júl 2012, 08:45

Dakujem za info, zatial som to nedal vymenit. Tvrdia mi v servise, ze sa neda vymenit len ten kruzok (3) ktory mam opotrebovany, ze to nevedia objednat samostatne ale len s tym puzdrom aj s packami. A nasledne to treba sw aktualizovat a nakonfigurovat na moje auto. Ze ked sa to nevymeni cele tak tam moze byt problem v komunikacii.
A prave to mi pride cudne i ked netvrdim ze postup nie je spravny.
Pride mi to ako by ste mali vymenit vzdy celu tlaciaren ked dojde toner a este si ju aj museli preinstalovat :) (priklad z mojho fachu)
Volvo XC90 D5 MY2007

Užívateľov profilový obrázok
MarekV
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2213
Dátum registrácie: 27 Apr 2010, 16:30
Vek:: 33
Bydlisko: Nitra
Bolo mu poďakované: 35 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: XC90 - DSTC vypnute po plnom vytoceni volantu

Príspevok od užívateľa MarekV » 13 Júl 2012, 09:04

31313084 - For cars with 3-steps airbag
31313083 - For cars with 2-steps airbag

Takze osobne v tom vidim na nejaky ojeb. Sice niekedy sa da zistit aktualita dielu az pri zakladani objednavky (precislovanie, pripadne nedostupnost) takze treba to brat trocha s rezervou.
Predpokladam, ze mas DSTC na tom aute :roll:

a tu je este jedna vec: http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Genuine-V ... 0907140334" onclick="window.open(this.href);return false;
ale podla VIDA je to pre vozy do 2007 ale len STC - takze to je ti nanic

oloSVK
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04 Aug 2011, 20:17

Re: XC90 - DSTC vypnute po plnom vytoceni volantu

Príspevok od užívateľa oloSVK » 13 Júl 2012, 09:14

Ano, DSTC mam, ale aky tam mam airbag to netusim :)
Vsimol som si v tvojom podpise Volvozone.sk, vies mi obstarat potrebny diel, pripadne urobit aj opravu / vymenu?
Volvo XC90 D5 MY2007

Napísať odpoveď