ABS plus TRACKS

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa Peťo » 04 Nov 2009, 12:46

royal555 napísal:
Peťo napísal: Nepredvídal si, neodhadol možnosti svojho vozidla, nedodržal si dostatočný odstup :lol:
No ked ta auto obehne, zaradi sa pred teba a hned skoci na brzdy tak tam toho vela nenapredvidas. :P
;) keby si jazdil v Ba a okolí tak by si práve takéto čosi čakal, tu to frajeri bežne robia.. A ja som si robil srandu ak ste nepochopili.
Lebo už som zažil aj to že polícia vyhodnotila dopravnú nehodu kde jedno auto prichádzalo z vedľajšej na hlavnú a zrazilo sa tam, že vina je 50/50. Že vodič na hlavnej to mal predvídať :roll:

Užívateľov profilový obrázok
sergej
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 646
Dátum registrácie: 03 Máj 2009, 19:10
Vek:: 5
Bydlisko: PN/Praha
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 19 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa sergej » 07 Nov 2009, 19:01

papek napísal: Vo viacerých predchádzajúcich príspevkoch som si prečítal názory o ABS a suchej ceste, s ktorými nemôžem súhlasiť, pretože koleso brzdí lepšie vtedy, keď sa odvaľuje, ako keď sa šmýka. Pri brzdení prerušovanom ABS tlak v brzdovom systéme nestihne klesnúť na nulu tak, že koleso prestáva úplne brzdiť. A tiež je tam reakcia/vrátenie valčeka, ktorý ešte len dostal informáciu, že nemá tlačiť na doštičky, ale takmer v tom istom momente už je zase pod plným tlakom. Preto: na suchej ceste je brzdná dráha kratšia s ABS, ako bez ABS. Hovorím o panickom brzdení, keď človek nedokáže regulovať tlak nohy na pedál, len naňho naplno skočí. Pri normálnom brzdení je to jedno ABS- NEABS. Chlapci- študovať :roll:
Pozeral som si na nete vyrobne specifikacie V960 a brzdna draha s ABS bola uvadzana ako dlhsia v porovnani s drahou bez abs a bez SMYKU. tj, ak ma niekto v panickej situacii dost citu na to, aby pri brzdeni auto nepriviedol do smyku, jeho draha bude kratsia ako ked plnou silou stupi na brzdy a privedie k cinnosti ABS. ALE! dovolim si povedat, ze 99,99% populacie to nedokaze, takze preto je ABS obrovskym prinosom pre bezpecnost.
K funkcii ABS - aspon u starsich aut (napr moja 960), aby ABS zacalo fungovat, najprv musi dojst k zablokovaniu kolesa, az potom ABS uvolni tlak v brzdach. Novsie ABS maju mozno sofistikovanejsi sw, ktory brzdnu drahu aj skracuje.
V960TURBO, B204FT, 1991
V960GLE, B6304F, 1992
Bolo:
V760GLE, D24T, 1985 RIP
V940SE, B200FT, 1992

Užívateľov profilový obrázok
sergej
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 646
Dátum registrácie: 03 Máj 2009, 19:10
Vek:: 5
Bydlisko: PN/Praha
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 19 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa sergej » 07 Nov 2009, 19:10

A k Toolsquare: Oddelenie repasacie je po personalnych rosadach pred cca 3/4 rokom prakticky (az na pravnu stranku) uplne nezavisle od zbytku firmy (proste dojna krava). Skor je to visunute pracovisko (ach ta lacna pracovna sila) americkej matky. takze ak chcete aktualne info piste na tu zverejnene adresy. Majitel je majitel a zaobera sa inymi vecami ako manazovanim oddelenia repasacie. Napriklad cestovanim po svete a ziskavanim zakazok. Pokial mate zaujem, jednotku ABS poslite, opravime.
Edit: Opravia, ak sa da, zhorete na uhol opravit nejde ;)
Naposledy upravil/-a sergej v 07 Nov 2009, 20:36, upravené celkom 1 krát.
V960TURBO, B204FT, 1991
V960GLE, B6304F, 1992
Bolo:
V760GLE, D24T, 1985 RIP
V940SE, B200FT, 1992

Užívateľov profilový obrázok
royal555
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 22:36
Vek:: 33
Bydlisko: RV vidiek + Kosice Juh
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa royal555 » 07 Nov 2009, 19:32

Hura, konecne to niekto uviedol na pravu mieru.
papekov "vyrobok"
VW Golf 1,6 TDI

Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa st_Andy » 07 Nov 2009, 22:20

sergej napísal:A k Toolsquare: Pokial mate zaujem, jednotku ABS poslite, opravime ;)
Yo, Skvela sprava do buducna! ;)

pedro5585
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 14:32
Vek:: 5
Bydlisko: BA
Bolo mu poďakované: 6 krát

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa pedro5585 » 08 Nov 2009, 21:21

sergej napísal:A k Toolsquare: Oddelenie repasacie je po personalnych rosadach pred cca 3/4 rokom prakticky (az na pravnu stranku) uplne nezavisle od zbytku firmy (proste dojna krava). Skor je to visunute pracovisko (ach ta lacna pracovna sila) americkej matky. takze ak chcete aktualne info piste na tu zverejnene adresy. Majitel je majitel a zaobera sa inymi vecami ako manazovanim oddelenia repasacie. Napriklad cestovanim po svete a ziskavanim zakazok. Pokial mate zaujem, jednotku ABS poslite, opravime.
Edit: Opravia, ak sa da, zhorete na uhol opravit nejde ;)
Nehnevajte sa na mna vsetci, ale pokial majitel nevie o situacii vo vlastnej firme, tak je to skor smutna sprava. Jedine, ze by to spravil naschval...to uz je ale na iny prispevok resp. diagnozu. :evil:
Saab 9000 Aero, MY1994, dark blue.
Saab 9-5 Aero, MY 2011, white.

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa Peťo » 08 Nov 2009, 21:38

pedro5585 napísal:
sergej napísal:A k Toolsquare: Oddelenie repasacie je po personalnych rosadach pred cca 3/4 rokom prakticky (az na pravnu stranku) uplne nezavisle od zbytku firmy (proste dojna krava). Skor je to visunute pracovisko (ach ta lacna pracovna sila) americkej matky. takze ak chcete aktualne info piste na tu zverejnene adresy. Majitel je majitel a zaobera sa inymi vecami ako manazovanim oddelenia repasacie. Napriklad cestovanim po svete a ziskavanim zakazok. Pokial mate zaujem, jednotku ABS poslite, opravime.
Edit: Opravia, ak sa da, zhorete na uhol opravit nejde ;)
Nehnevajte sa na mna vsetci, ale pokial majitel nevie o situacii vo vlastnej firme, tak je to skor smutna sprava. Jedine, ze by to spravil naschval...to uz je ale na iny prispevok resp. diagnozu. :evil:
;) táto možnosť mi z toho vychádza ako najpravdepodobnejšia

Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa st_Andy » 08 Nov 2009, 21:46

NJ, ale ci uz je to smutne alebo nie, podstatne je, ze mi to oddelenie repasacie, o ktorom majitel ani nevie, tu jednotku eventualne (za dobry peňáz) opravi! :mrgreen:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
papek
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22 Júl 2009, 21:07
Vek:: 56
Bydlisko: RV vidiek

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa papek » 08 Nov 2009, 23:28

sergej napísal:
papek napísal: Vo viacerých predchádzajúcich príspevkoch som si prečítal názory o ABS a suchej ceste, s ktorými nemôžem súhlasiť, pretože koleso brzdí lepšie vtedy, keď sa odvaľuje, ako keď sa šmýka. Pri brzdení prerušovanom ABS tlak v brzdovom systéme nestihne klesnúť na nulu tak, že koleso prestáva úplne brzdiť. A tiež je tam reakcia/vrátenie valčeka, ktorý ešte len dostal informáciu, že nemá tlačiť na doštičky, ale takmer v tom istom momente už je zase pod plným tlakom. Preto: na suchej ceste je brzdná dráha kratšia s ABS, ako bez ABS. Hovorím o panickom brzdení, keď človek nedokáže regulovať tlak nohy na pedál, len naňho naplno skočí. Pri normálnom brzdení je to jedno ABS- NEABS. Chlapci- študovať :roll:
Pozeral som si na nete vyrobne specifikacie V960 a brzdna draha s ABS bola uvadzana ako dlhsia v porovnani s drahou bez abs a bez SMYKU. tj, ak ma niekto v panickej situacii dost citu na to, aby pri brzdeni auto nepriviedol do smyku, jeho draha bude kratsia ako ked plnou silou stupi na brzdy a privedie k cinnosti ABS. ALE! dovolim si povedat, ze 99,99% populacie to nedokaze, takze preto je ABS obrovskym prinosom pre bezpecnost.
K funkcii ABS - aspon u starsich aut (napr moja 960), aby ABS zacalo fungovat, najprv musi dojst k zablokovaniu kolesa, az potom ABS uvolni tlak v brzdach. Novsie ABS maju mozno sofistikovanejsi sw, ktory brzdnu drahu aj skracuje.
Presne tak. Označuje sa Anti-lock ABS.
Autor Royala555
XC60 D5 AWD (136kW/185 PS), r.v. 09, Silver Drakkar
S60 (103kW/140PS), r.v. 05,mod. 06, Svart Drakkar

Užívateľov profilový obrázok
sergej
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 646
Dátum registrácie: 03 Máj 2009, 19:10
Vek:: 5
Bydlisko: PN/Praha
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 19 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa sergej » 08 Nov 2009, 23:35

pedro5585 napísal:
sergej napísal:A k Toolsquare: Oddelenie repasacie je po personalnych rosadach pred cca 3/4 rokom prakticky (az na pravnu stranku) uplne nezavisle od zbytku firmy (proste dojna krava). Skor je to visunute pracovisko (ach ta lacna pracovna sila) americkej matky. takze ak chcete aktualne info piste na tu zverejnene adresy. Majitel je majitel a zaobera sa inymi vecami ako manazovanim oddelenia repasacie. Napriklad cestovanim po svete a ziskavanim zakazok. Pokial mate zaujem, jednotku ABS poslite, opravime.
Edit: Opravia, ak sa da, zhorete na uhol opravit nejde ;)
Nehnevajte sa na mna vsetci, ale pokial majitel nevie o situacii vo vlastnej firme, tak je to skor smutna sprava. Jedine, ze by to spravil naschval...to uz je ale na iny prispevok resp. diagnozu. :evil:
Skvely postreh :D A naschval to neurobil :D
Berte to tak: Kazdy majitel musi byt chtiac nechtiac vizionarom, planovacom stastnej buducnosti, strategom a cojaviem cim este. No a niekedy to je len blizka buducnost a niekedy velmi vzdialena. Takze: ak chcem korektne a hlavne aktualne info, volam o poschodie nizsie ;)
V960TURBO, B204FT, 1991
V960GLE, B6304F, 1992
Bolo:
V760GLE, D24T, 1985 RIP
V940SE, B200FT, 1992

pedro5585
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 14:32
Vek:: 5
Bydlisko: BA
Bolo mu poďakované: 6 krát

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa pedro5585 » 09 Nov 2009, 09:28

Hmm, len skoda, ze ma tato davka nevedomosti stala 703 eury bez mehrwertsteuer... :mrgreen:
Saab 9000 Aero, MY1994, dark blue.
Saab 9-5 Aero, MY 2011, white.

Užívateľov profilový obrázok
royal555
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 22:36
Vek:: 33
Bydlisko: RV vidiek + Kosice Juh
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa royal555 » 09 Nov 2009, 10:09

uf, kokso, to skoro moja vyplata :shock:
papekov "vyrobok"
VW Golf 1,6 TDI

Užívateľov profilový obrázok
sergej
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 646
Dátum registrácie: 03 Máj 2009, 19:10
Vek:: 5
Bydlisko: PN/Praha
Poďakoval: 1 krát
Bolo mu poďakované: 19 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa sergej » 09 Nov 2009, 16:57

pedro5585 napísal:Hmm, len skoda, ze ma tato davka nevedomosti stala 703 eury bez mehrwertsteuer... :mrgreen:
No aspon vies ze to mas nove... Druhy raz nekomplikuj veci a mozno aj usetris ;)
V960TURBO, B204FT, 1991
V960GLE, B6304F, 1992
Bolo:
V760GLE, D24T, 1985 RIP
V940SE, B200FT, 1992

Napísať odpoveď