ABS plus TRACKS

Užívateľov profilový obrázok
royal555
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 22:36
Vek:: 33
Bydlisko: RV vidiek + Kosice Juh
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa royal555 » 28 Okt 2009, 19:25

Presne to som chcel napisat aj ja. ABS je dobra vec, ale da sa bez nej zit. A ak vies ze ju nemas tak mas tak jazdit. A som kludny :mrgreen: Btw. ako je to s tou firmou, opravuju jednotky ABS alebo nie?
papekov "vyrobok"
VW Golf 1,6 TDI

Užívateľov profilový obrázok
doktor
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 567
Dátum registrácie: 13 Apr 2009, 21:22
Vek:: 11
Bydlisko: Buštěhrad, okr. Kladno (ex: Košice)
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa doktor » 28 Okt 2009, 21:48

To Pedro5585: Nie dom si istý či je funcia ABS pochopená správne. Píšeš: Včera som taktiez nudzovo brzdil, keby nebolo ABS tak to neubrzdim... ABS nie je posilovač brzd, dokonca so systémom ABS sa može brzdná dráha i mierne predlzit. Jedina funkcia ABS je, ze nedovoli zablokovanie kolies pri prudkom brzdeni a teda dostat autu smyk. Pokial ti pod nohou prudko nezavibruje pedal, tak sa ziadne ABS nezapina, system brzdenia funguje vzdy stejne. Takze pokial si vcera brzdil a drncal ti pedal pod nohou, tak potom ano, ABS sa ti zapinalo, inak to auto brzdi stale stejne, ABS pri beznom brzdeni nepracuje

Ďalej píšes: aj pred tym ked mi to nefungovalo, pri brzdeni bolo auto neovladatelne
Keď sa auto pri brzdeni chova divne, ze plave, atd, tak to nie je chyba ABS. Pri nefunkcnom ABS sa mozeš akurat smykat, nic ine.
Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 a, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S a, 106kW,´99,
Vstup do galerie ZDE

Užívateľov profilový obrázok
royal555
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 22:36
Vek:: 33
Bydlisko: RV vidiek + Kosice Juh
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa royal555 » 28 Okt 2009, 22:16

ale no tak, myslim, ze kazdemu je funkcia abs jasna, spominana neovladatelnost je spojena s nerovnomernym brzdnym ucinkom co ma pri nefunkcnosti abs dost "bokoidne" nasledky :D dottore, citaj medzi riadkami ;)
papekov "vyrobok"
VW Golf 1,6 TDI

Užívateľov profilový obrázok
doktor
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 567
Dátum registrácie: 13 Apr 2009, 21:22
Vek:: 11
Bydlisko: Buštěhrad, okr. Kladno (ex: Košice)
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa doktor » 28 Okt 2009, 22:40

no neviem, nechcem sa nikoho dotknúť, ale veľa ľudí považuje ABS za nejaký posilovač brzd, sú presvedčení, že auto s ABS silnejšie a rychlejiš brzdí a s kratšou brzdnou drahou (na snehu možno, ale na suhu ee).

A ďalšia vec, aj keď máš ABS a brzdíš do zatáčky, tak to neznamená, že nemožeš dostat šmyk a takzvane uletiet ti zadok. Na to je zase ESP.
Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 a, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S a, 106kW,´99,
Vstup do galerie ZDE

pedro5585
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 14:32
Vek:: 5
Bydlisko: BA
Bolo mu poďakované: 6 krát

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa pedro5585 » 29 Okt 2009, 10:52

doktor napísal:To Pedro5585: Nie dom si istý či je funcia ABS pochopená správne. Píšeš: Včera som taktiez nudzovo brzdil, keby nebolo ABS tak to neubrzdim... ABS nie je posilovač brzd, dokonca so systémom ABS sa može brzdná dráha i mierne predlzit. Jedina funkcia ABS je, ze nedovoli zablokovanie kolies pri prudkom brzdeni a teda dostat autu smyk. Pokial ti pod nohou prudko nezavibruje pedal, tak sa ziadne ABS nezapina, system brzdenia funguje vzdy stejne. Takze pokial si vcera brzdil a drncal ti pedal pod nohou, tak potom ano, ABS sa ti zapinalo, inak to auto brzdi stale stejne, ABS pri beznom brzdeni nepracuje

Ďalej píšes: aj pred tym ked mi to nefungovalo, pri brzdeni bolo auto neovladatelne
Keď sa auto pri brzdeni chova divne, ze plave, atd, tak to nie je chyba ABS. Pri nefunkcnom ABS sa mozeš akurat smykat, nic ine.
Dobre ETORE, idem si dat vymontovat ABS, ved naco mi je...dalej si dam vymontovat Airbagy, ved naco mi su...aby som nezabudol na pasy, ved jazdim slusne naco mi su...nehovoriac o turbe, ved aj bez neho sa da jazdit...
To ze ABS predlzuje brzdnu drahu je VYROK ROKA. Mas medaili... ;)
Saab 9000 Aero, MY1994, dark blue.
Saab 9-5 Aero, MY 2011, white.

Užívateľov profilový obrázok
doktor
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 567
Dátum registrácie: 13 Apr 2009, 21:22
Vek:: 11
Bydlisko: Buštěhrad, okr. Kladno (ex: Košice)
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa doktor » 29 Okt 2009, 12:23

Tvoja odpoved nie je konstruktivna. Nikto netvrdi, ze si mame vsetko z auta vymontovat. Bavime sa o systeme ABS, ja tvrdim, ze ten system nie je samospasitelny a ze pri beznom brzdení, t.j. 99% situacii sa vobec neuplatňuje.

Ja som zistil, ze ABS mi nefunguje po kupe auta a HNEĎ som si ho nechal opravit.

brzdna draha sa moze na suchej vozovke mierne predlzit. Schvalne som napisal " sa moze" - na suchej vozovke se jazdi snad najcastejsie, nie. Na snehu a na mokru sa brzdna draha s ABS skracuje.

Za ocenenie vyrok roku dakujem, ale este to premysli.

http://cs.wikipedia.org/wiki/ABS
Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 a, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S a, 106kW,´99,
Vstup do galerie ZDE

Užívateľov profilový obrázok
royal555
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 22:36
Vek:: 33
Bydlisko: RV vidiek + Kosice Juh
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa royal555 » 29 Okt 2009, 12:54

ja viem tak, ze na suchu sa brzdna draha s abs predlzuje(aj ked nie o vela), ved logicky, auto vypina na male okamihy brzdy, vyhodou vsak je, ze s abs zatocis kdezto so zablokovanymi kolesami si mozes akurat tak piskat

raz som cital v nejakom casopise co chodil svokrovi do servisu prihodu, co zazil nejaky mechanik. prisiel zakaznik, ze mu na jednej krizovatke zlyhali brzdy, pol dna skumali cely brzdovy system az nakoniec prisli na to, ze na krizovatke kde mu zlyhali brzdy boli miesto asfaltu macacie hlavy a koleso sa rozkmitalo presne tak, ze ked brzdilo bolo vo vzduchu a ked dopadlo na zem tak ho abs odblokovalo. takze sa kludne moze stat, ze pred krizovatkou na rolete slapnes na brzdu, abs bude klepotat a ty pojdes dalej. stale je to len stroj a v urcitych situaciach sa moze spravat inac ako ocakavame ;)
papekov "vyrobok"
VW Golf 1,6 TDI

Užívateľov profilový obrázok
st_Andy
Globálny moderátor
Globálny moderátor
Príspevky: 4222
Dátum registrácie: 11 Apr 2009, 21:27
Vek:: 5
Bydlisko: Košice - Staré mesto
Poďakoval: 71 krát
Bolo mu poďakované: 209 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa st_Andy » 29 Okt 2009, 13:03

Doktor aj Royal maju recht! 8-)

Naposledy som ABS plne zaregistroval minulu zimu na letnych gumach na lade.. :) Neregistroval som ho dokonca plne ani ked kolega Volvista na mojom erku po polemike (z mojej strany) o dostatocnom ucinku 302mm kotucov na suchej streke zaflekoval v 100Km/h tak, ze som skoro pobozkal sklo z vnutra.. tak mi to vysvetlil! :mrgreen: Nechal po sebe "dym a čáru" ktora bola prerusovana iba pri konci. Neviem ako ine modely ale 70tky MKI maju brzdny ucinok linearny, to znamena ze posilovac nieje predimenzovany, brzdna sila nastupuje v priamej umere a ABS nastupuje az na samom konci tohoto brzdneho ucinku, cim chcem teda povedat ze brzdit sa da rozumne urcite aj bez neho, a povacsine sa to aj deje. Ale opakujem brzdit, nie dupat!

Tu som minule som soferoval uplne nove VW Polo, vsetko totalne predimenzovane, a brzdovy pedal pulzoval este aj za jazdy len co som na neho polozil nohu.. :roll:

A k Toolsqare.. Ak si tam Doktor nechal dat do cajku jednotku, a vratili mu ju plne funkcnu a hlavne za rozumny peniz, niesu vsetky tie hypotezy a polemiky o tom ze to nerobia uplne zbytocne? Sam si ju doma zrejme nepopajkoval 8-) Coprus delicti nestaci?! Alebo mam tomu rozumiet tak ze je lepsie moznosti nehladat, dat si klapky a diely v podstate len menit, a platit a platit..
Naposledy upravil/-a st_Andy v 29 Okt 2009, 13:10, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
royal555
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 22:36
Vek:: 33
Bydlisko: RV vidiek + Kosice Juh
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa royal555 » 29 Okt 2009, 13:08

Inak to iste je aj na otcovej S60, staci trochu viac pritlacit pedal a uz pumpuje ak salena, zda sa mi, ze az prilis skoro zabera.
papekov "vyrobok"
VW Golf 1,6 TDI

pedro5585
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 14:32
Vek:: 5
Bydlisko: BA
Bolo mu poďakované: 6 krát

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa pedro5585 » 29 Okt 2009, 14:34

st_Andy napísal:A k Toolsqare.. Ak si tam Doktor nechal dat do cajku jednotku, a vratili mu ju plne funkcnu a hlavne za rozumny peniz, niesu vsetky tie hypotezy a polemiky o tom ze to nerobia uplne zbytocne? Sam si ju doma zrejme nepopajkoval 8-) Coprus delicti nestaci?! Alebo mam tomu rozumiet tak ze je lepsie moznosti nehladat, dat si klapky a diely v podstate len menit, a platit a platit..
Nie su ziadne hypotezy ani polemiky, doktor napisal svoju verziu - ja mu verim, opakujem ja nespochybnujem jeho biznis s Toolsquare. Ja som na zaklade jeho rady, za ktoru mimochodom dakujem, zavolal do Toolsquare a jej konatel, t.j. majitel, sef, veduci ako chces povedal, ZE TO NEROBIA!!! Ale to som uz opisal, neviem preco sa musim opakovat. Tak som mu podakoval a to je cele. Okrem toho som tiez napisal v predchadzaujich prispevkoch (neviem ci si ich cital), ze by bolo dobre aby tam zavolal este niekto, ci dostane rovnaku odpoved. Takze asi tolko, uzavrime uz temu ABS, ja som napisal svoju skusenost a nejak sa to tu zvrhlo na polemiku ci je ABS potrebne alebo nie - OFF topic, ktoreho som bol ale aj ja sucastou.
Saab 9000 Aero, MY1994, dark blue.
Saab 9-5 Aero, MY 2011, white.

Užívateľov profilový obrázok
royal555
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 22:36
Vek:: 33
Bydlisko: RV vidiek + Kosice Juh
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa royal555 » 29 Okt 2009, 15:14

no sak nebudeme zakladat novu temu ked tocime o jednej veci ;) ked sa vratim na slovensko tak tam zavolam a uvidime
papekov "vyrobok"
VW Golf 1,6 TDI

Užívateľov profilový obrázok
wickey
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2179
Dátum registrácie: 09 Apr 2009, 11:47
Vek:: 35
Bydlisko: Bratislava - Staré Mesto
Poďakoval: 16 krát
Bolo mu poďakované: 17 krát

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa wickey » 29 Okt 2009, 16:44

abs treba mat funkcne. ano, na suchej ceste moze brzdnu drahu predlzit, ale na mokrej ju zase skracuje. Idem si ho dat spravit aj ja, snad sa mi to podari ako doktorovi.
'01 C70 T5 cabrio
'00 V70 XC AWD Cross Country
'08 XC90 V8 AWD Sport
'03 S60 T5
ex 760 GLE TD, 940 GLE, 850 2.5 20V, 440 1.8K, V70 R AWD, 850 R, V70 R AWD, 740 GL, 850 GLE, S60 R AWD, V70 XC AWD, V70 XC AWD, S70 2.5 20V

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa Peťo » 29 Okt 2009, 23:10

wickey napísal:abs treba mat funkcne. ano, na suchej ceste moze brzdnu drahu predlzit, ale na mokrej ju zase skracuje. Idem si ho dat spravit aj ja, snad sa mi to podari ako doktorovi.
Ja si skôr myslím, že doktor najskôr poslal mail alebo využil ich online niečo a potom to tam poslal. A oni to spravili ale keď tam zavolal pedro tak, majiteľ možno niečo vycítil a zrušil ho. Možno je to politika automobiliek, že nemajú radi na trhu niekoho kto im kazí kšeft, tak majiteľ sa o tom nechce baviť.. ;)

Užívateľov profilový obrázok
doktor
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 567
Dátum registrácie: 13 Apr 2009, 21:22
Vek:: 11
Bydlisko: Buštěhrad, okr. Kladno (ex: Košice)
Bolo mu poďakované: 3 krát

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa doktor » 30 Okt 2009, 01:18

ja som to spravil tak že som napísal SZ sergejovi, o ktorom viem, že je elektrotechnik, ale nevedel som, že tam priamo pracuje

Výpis z korespondencie
doktor napísal:ahoj.
Mám problém s řídící jednotkou ABS/TRACS na 850. Občas funguje, občas hlásí chybu. Potřebovalo by to asi přeletovat kontakty. Uměl bys to udělat a odskoušet? Cenu si řekni, nemám představu.
Díky. Blažej
Sergej napísal:Ja jednotky opravovat neviem - treba speci pripravky na otvaranie a neviem ani obsluhovat tester. Jednotiek sme uz opravili stovky ks a neviem o reklamaciach. Technik ktory vie robit vo firme ABS jednotky je len jeden.
Opravenu jednotku Ti posleme dobierkou, je treba len napisat tvoju adresu.
A tak som jdenotku zabalil, napisal sprievodní dopis s kontaktmi, zapisal som si výrobne čislo doma na papierik a poslal postou do Toolsquare. Predtým som tam nevolal.
Za 3 dni mi prišiel mail, ktorý som už vyššie postnul. Oprava trvala asi 2 tyzdne. Auto bez jednotky jazdi, ale nebezi tachometer a palubne PC.
Volvo 850 R, 2.3, B5234T5 a, 176kW,´96, Volvo V70 T5 2.3, B5234T3, manual, 176kW, ´99
bylo Volvo 460 2.0, B20F manual, 80kW,´95, bylo Volvo V70 2.5 10V, B5252S a, 106kW,´99,
Vstup do galerie ZDE

Užívateľov profilový obrázok
papek
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22 Júl 2009, 21:07
Vek:: 56
Bydlisko: RV vidiek

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa papek » 03 Nov 2009, 23:34

wickey napísal:abs treba mat funkcne. ano, na suchej ceste moze brzdnu drahu predlzit, ale na mokrej ju zase skracuje. Idem si ho dat spravit aj ja, snad sa mi to podari ako doktorovi.
S ABS je to presne naopak, ako píšeš. Výhodou na ceste so zníženou priľnavosťou je to, že auto sa dá smerovo ovládať a neletí so zablokovanými kolesami tam, kam ho ťahá fyzika. Ale pri brzdení v priamom smere na šmykľavej ceste s ABS máš niekedy niekoľkonásobne dlhšiu brzdnú dráhu ako bez ABS (ABS si robí svoju prácu, ale auto spomaľuje len veľmi pomaly). ;) Mám s tým zlú skúsenosť, keď Felda na ľade zastavila a mne ABS klepotalo ale nebrzdilo, a tak som jej praskol do zadku. :oops:
Vo viacerých predchádzajúcich príspevkoch som si prečítal názory o ABS a suchej ceste, s ktorými nemôžem súhlasiť, pretože koleso brzdí lepšie vtedy, keď sa odvaľuje, ako keď sa šmýka. Pri brzdení prerušovanom ABS tlak v brzdovom systéme nestihne klesnúť na nulu tak, že koleso prestáva úplne brzdiť. A tiež je tam reakcia/vrátenie valčeka, ktorý ešte len dostal informáciu, že nemá tlačiť na doštičky, ale takmer v tom istom momente už je zase pod plným tlakom. Preto: na suchej ceste je brzdná dráha kratšia s ABS, ako bez ABS. Hovorím o panickom brzdení, keď človek nedokáže regulovať tlak nohy na pedál, len naňho naplno skočí. Pri normálnom brzdení je to jedno ABS- NEABS. Chlapci- študovať :roll:
Naposledy upravil/-a papek v 04 Nov 2009, 00:13, upravené celkom 1 krát.
Autor Royala555
XC60 D5 AWD (136kW/185 PS), r.v. 09, Silver Drakkar
S60 (103kW/140PS), r.v. 05,mod. 06, Svart Drakkar

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa Peťo » 03 Nov 2009, 23:59

papek napísal:
wickey napísal:abs treba mat funkcne. ano, na suchej ceste moze brzdnu drahu predlzit, ale na mokrej ju zase skracuje. Idem si ho dat spravit aj ja, snad sa mi to podari ako doktorovi.
S ABS je to presne naopak, ako píšeš. Výhodou na ceste so zníženou priľnavosťou je to, že auto sa dá smerovo ovládať a neletí so zablokovanými kolesami tam, kam ho ťahá fyzika. Ale pri brzdení v priamom smere na šmykľavej ceste s ABS máš niekedy niekoľkonásobne dlhšiu brzdnú dráhu ako bez ABS (ABS si robí svoju prácu, ale auto spomaľuje len veľmi pomaly). ;) Mám s tým zlú skúsenosť, keď Felda na ľade zastavila a mne ABS klepotalo ale nebrzdilo, a tak som jej praskol do zadku. :oops:
Nepredvídal si, neodhadol možnosti svojho vozidla, nedodržal si dostatočný odstup :lol:

Užívateľov profilový obrázok
papek
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22 Júl 2009, 21:07
Vek:: 56
Bydlisko: RV vidiek

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa papek » 04 Nov 2009, 00:30

A bol som pokefovaný. :oops: A vďaka môjmu zamestnaniu tak, ako by nikto z vás nebol. Ale dobrá kefovačka niečo stojí. Poďte k nám. :twisted:
Autor Royala555
XC60 D5 AWD (136kW/185 PS), r.v. 09, Silver Drakkar
S60 (103kW/140PS), r.v. 05,mod. 06, Svart Drakkar

Užívateľov profilový obrázok
Peťo
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 1717
Dátum registrácie: 23 Feb 2009, 01:35
Vek:: 5
Bydlisko: ♥Bratislava♥

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa Peťo » 04 Nov 2009, 00:52

papek napísal:A bol som pokefovaný. :oops: A vďaka môjmu zamestnaniu tak, ako by nikto z vás nebol. Ale dobrá kefovačka niečo stojí. Poďte k nám. :twisted:
A čo to robíš?

Užívateľov profilový obrázok
papek
Nováčik
Nováčik
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22 Júl 2009, 21:07
Vek:: 56
Bydlisko: RV vidiek

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa papek » 04 Nov 2009, 01:13

Nechaj tak, to ja len v slabej chvíli...Asi pôjdem navštíviť psychológa :D
Autor Royala555
XC60 D5 AWD (136kW/185 PS), r.v. 09, Silver Drakkar
S60 (103kW/140PS), r.v. 05,mod. 06, Svart Drakkar

Užívateľov profilový obrázok
royal555
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 22:36
Vek:: 33
Bydlisko: RV vidiek + Kosice Juh
Kontaktovať užívateľa:

Re: ABS plus TRACKS

Príspevok od užívateľa royal555 » 04 Nov 2009, 12:05

Peťo napísal: Nepredvídal si, neodhadol možnosti svojho vozidla, nedodržal si dostatočný odstup :lol:
No ked ta auto obehne, zaradi sa pred teba a hned skoci na brzdy tak tam toho vela nenapredvidas. :P
papekov "vyrobok"
VW Golf 1,6 TDI

Napísať odpoveď