Stresny tapacir/Caludnenie strechy

dawide
Pokročilý
Pokročilý
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 12 Apr 2009, 22:28
Vek:: 5
Bydlisko: Bardejov

Stresny tapacir/Caludnenie strechy

Príspevok od užívateľa dawide » 15 Apr 2009, 15:33

Pred par dnami som dostal Volvo 480, co mnohy uz zaregistrovali. Ale prejdem k veci, latka ktorou je obtiahnuty tapacir strechy nejak ovysla. Velmi sa mi to nepaci a preto ak s tym niekto mal skusenosti tak by som bol rad ak by ste mi s tym poradili. Kued nie uz vyriesit tak ason ako dam cely horny tapacir dole. Vopred vam dakujem.

Prikladam foto
P1010580.JPG
P1010581.JPG

Vraveli mi uz ze je to koli ciernej farbe auta a ze sa to postupom casu stane...
VOLVO 480 ES, 1721 cmm, r.v.: 1987,

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stresny tapacir/Caludnenie strechy

Príspevok od užívateľa iconmaster » 05 Aug 2009, 01:30

Tento isty efekt sme videli aj na starsich kamionoch Volvo F12 na tapaciroch. Jedine rozumne riesenie je, zobrat ho dole cely, zobrat z toho latku a pouzitim lepidla v spreji alebo rozprasovaci ho nalepit spat na to oblozenie (dufam ze to nemas poskodene..). Vyhodou tychto zahranicnych aut je - co sa tyka stresneho tapaciru - ze sa to da vybrat ako jeden kus, nie ako na S120, kde to bolo tak "fajnovo" nakuzlene hore a vystuzene ocelovymi tyckami :roll:
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

Užívateľov profilový obrázok
royal555
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 10 Jún 2009, 22:36
Vek:: 33
Bydlisko: RV vidiek + Kosice Juh
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stresny tapacir/Caludnenie strechy

Príspevok od užívateľa royal555 » 05 Aug 2009, 09:16

Hm, je to celkom zaujimave, pretoze toto iste sa robi s dverovym tapacirom na S/V 70 I. Ked som sa na to pytal lakia povedal, ze on to este v zivote nevidel, ale pravdou je, ze taku odlupenu latku ma kazde druhe auto v inzeratoch a stazovali sa na to najma majitelia na americkych forach. Neviem si celkom dobre predstavit ako to tam nalepis nazad tak aby to vyzeralo ako z fabriky, ked sa ti podari daj foto ;-) Neviem sice ako to je riesene na 480, ale co som videl na octaviach sa to montovalo z interieru ako prva vec hned po palubke takze to bude treba asi dost rozobrat, najma plasty od okien vyssie, pouzi sedliacky rozum a snad to nejak vyberies ;-)
papekov "vyrobok"
VW Golf 1,6 TDI

Užívateľov profilový obrázok
iconmaster
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 02 Aug 2009, 14:28
Vek:: 31
Bydlisko: Zeliezovce
Poďakoval: 6 krát
Bolo mu poďakované: 11 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stresny tapacir/Caludnenie strechy

Príspevok od užívateľa iconmaster » 05 Aug 2009, 18:09

Ja som to tiez pozoroval na V40 na dverach ze ta latka nejak odchadza od zakladu..
Urcite sa to da nalepit, chce to iba trocha trpezlivosti a chuti :mrgreen: keby som to robil ja, zacinal by som od stredu po okraje, a treba si davat pozor aby ta latka bola vytiahnuta, aby nezostavali take "vrasky". Viem ze to pisem lahkomyselne, ale kym to neskusis neprides na to ci sa to vobec da.. a myslim si ze nedas nic za pokus, lebo takto to vyzera dost zle :?

Inac viem, ze originaly sa robia nejak tak, ze na ten zaklad (asi je to nejaka lepenka) nastrieka disperzne lepidlo, ktore sa po uschnuti zostava lepkave (ako zadna strana samolepky) a na to sa nasadza textilia.
hľadá sa nasledovník V40
Volvo S40 1.9 DI / 70kW 1999
bolo: Volvo V40 1.9 TD / 66kW 1999, Skoda 120 L LPG :D /skodu nikdy viac, LPG ano/

zzani
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 08 Mar 2011, 11:53
Poďakoval: 2 krát

Re: Stresny tapacir/Caludnenie strechy

Príspevok od užívateľa zzani » 31 Aug 2011, 00:24

ahojte,
obnovujem staru temu...tiez mi prevysa textilia na stresnom tapacire. Spominali ste niekto disperzne lepidlo. Ste si isty, ze nezanecha flaky na latke, kedze ta textilia je dost jemna, a lepidlo lahko prejde cez povrch. A ake disperzne lepidlo konkretne?
Skusal som transparentny chemopren, ale takisto nechava flaky. Totiz, ked sa ta textilia raz odlepi, nechava po sebe akoby kusok molitanu, a ked to clovek chce naspat zalepit, tak ten molitan ci co to je, zaspini lepidlo a na textilii sa objavia skvrny. Napada ma otazka na zaklade toho co tam vnimam pod tou textilou, ci sa to nelepi nejakou Pur penou, alebo pur-lepidlom.
Potesil by som sa nejakemu odbornemu vyjadreniu. vdaka
Volvo V40 1,9TD, rv. 98

Užívateľov profilový obrázok
kwiko
Pán Inžinier
Pán Inžinier
Príspevky: 2195
Dátum registrácie: 16 Nov 2009, 08:59
Vek:: 31
Poďakoval: 9 krát
Bolo mu poďakované: 114 krát

Re: Stresny tapacir/Caludnenie strechy

Príspevok od užívateľa kwiko » 10 Sep 2011, 21:35

kontaktne lepidlo v spreji, to pouzivaju autocalunnici.
kwiko

Užívateľov profilový obrázok
nitran
MUDrc
MUDrc
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 25 Máj 2009, 18:18
Vek:: 42
Bydlisko: Nitra
Poďakoval: 18 krát
Bolo mu poďakované: 38 krát
Kontaktovať užívateľa:

Re: Stresny tapacir/Caludnenie strechy

Príspevok od užívateľa nitran » 30 Jún 2012, 21:40

Nie je to odborné vyjadrenie no: Pomáhal som čalúnikovi robiť strešné tapace - je rozdiel nalepiť látku a látku žiadne lepidlo Vám nepomôže na starú vypadanú látku, z ktorej opadala pena-molytan, presne ako píše zzani. Lepidlo zabudol som ako sa volá (niekde to mám napísané ale ujo google Vám to povie), je modrej farby, strieka sa pištolou no je potrebné dať novú látku určenú na strešný tapacír, alebo hocičo hrubšie. Ani ja by som si to sám nerobil, možno tak s Kwikom, on je pedant a lakýrnik. Len by si musel umyť ruky :lol: :lol:
VolvoDiely.sk
Autoservis, predajňa, eshop, vrakovisko, chip, zmena jazyka, SW, diagnostika a požičovňa
tel.: 0910278211
Moje:
XC90 2.4 D5 2010 R-Design
NA PREDAJ:
XC60 2.4 D5 AT 2009
S60 2.4i 2001
V50 1.6D 2008
V50 1.6D 2006

Napísať odpoveď